macun.gen.tr https://www.macun.gen.tr Macun, Macun Tarifi ve Malzemeleri tr-TR hourly 1 Copyright 2020, macun.gen.tr Fri, 18 Dec 2015 00:00:00 +0000 Tue, 07 Apr 2020 00:00:00 +0000 60 Ahşap Macunu https://www.macun.gen.tr/ahsap-macunu.html Fri, 09 Nov 2018 18:12:52 +0000 Ahşap macunu, genellikle mobilyacılık sektöründe kullanılsa da hobi olarak yapılan ahşap işlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Kullanımı uygulanması basit piyasa fiyatlarınında uçuk olmadığı ahşap macunu ah Ahşap macunu, genellikle mobilyacılık sektöründe kullanılsa da hobi olarak yapılan ahşap işlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Kullanımı uygulanması basit piyasa fiyatlarınında uçuk olmadığı ahşap macunu ahşap işlerinde sıkça kullanılmaktadır. Asıl amacı hasarlı olan ahşap malzemeyi veya mobilyanın hasarlı bölgesin ahşap macunu yardımıyla onarmaktır. Ahşap macununu küçük çocuklardan uzak tutmakta ve uzanamayacakları ulaşamayacakları yerlerde ve güneş görmeyen yerlerde muhafaza etmek fayda vardır.

Ahşap Macunu Nasıl Uygulanır;

Ahşap macununu uygulamak kolay ve eğlencelidir. Fazla ustalık ve el becerisi gerektirmez. Evde kolaylıkla bulunan malzemeler ile ahşap macununu uygulama işini kolaylıkla yapabilirsiniz. Yaklaşık 8 aşamada ahşap macununu yıpranmış dökülmüş çatlamış  ya da kırılmış ahşap yüzeye aşağıdaki talimatlara uyarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca uygun yüzeye uygulanan ahşap macununun üstüne vernik atmayarak ahşap macunun sürüldükten sonra kabarmasını da önlemiş olursunuz. Ahşap macunu mobilyaya parkeye çatlamış kapılara ya da onarmak istediğiniz bölgeye uygulandıktan sonra genellikle 15 20 dakika içerisinde kurumaktadır. Bu süre eğer uzuyorsa yüzeye uygulanan ahşap macunu yüzeyden iz bırakmayacak ve parça kalmayacak şekilde çıkartılır ve içine bir az daha toz talaş atılarak daha yoğun bir ahşap macunu elde edilir ardından tekrar aşağıdaki 8 işlemi takip ederek uygulamak sürdüğünüz ahşap macununun kalitesini arttıracaktır.
 • Ahşapta sabit olmayan yada kırık olan parçaları temizleyiniz ve kendinize çalışma alanı yaratın.
 • Ahşap macununu mümkünse uygulayacağınız ahşabın parkenin oldukça ince talaşı ile karıştırın bu işlem oldukça önem arz etmektedir aksi taktirde macun kıvama gelmeyebilir yüzeye tutunmakta zorluk çekebilirsiniz ahşap macununu ince bir talaşla karıştırmak ahşap macununun ahşap yüzeye uygulandıktan sonra daha uzun ömürlü ve daha sağlam olmasını garanti verir.
 • Ahşap macununu eğer önceki ahşap yüzeyin rengiyle uyumlu olmasın istiyorsanız o renk boyayla karıştırınız.
 • Ahşap macununu belirli bir araç yardımı ile eksik kırık yada parçalanmış yüzeye sürün ve güzelce doldurun.
 • Ahşap macunu sertleşmeden önce ıskarpela ile fazlalıkları alınız.
 • Ahşap macununu kurumaya bırakınız
 • Ahşap macunu kuruduktan sonra zımpara ile pürüzleri düzeltiniz
 • En son olarak ahşap macunun olduğu bölgeyi uygun bir boyayla boyayabilirsiniz.
]]>
Macun Çeşitleri https://www.macun.gen.tr/macun-cesitleri.html Fri, 09 Nov 2018 22:03:54 +0000 Macun Çeşitleri, Macunlar, insanların ilk önceleri hastalıkları tedavi amacı ile kullanılmış, günümüzde ise daha çok bedeni güçlendirmek, bağışıklık sistemini desteklemek için hazırlanıp kullanılmaktadır. Ma Macun Çeşitleri, Macunlar, insanların ilk önceleri hastalıkları tedavi amacı ile kullanılmış, günümüzde ise daha çok bedeni güçlendirmek, bağışıklık sistemini desteklemek için hazırlanıp kullanılmaktadır. Macunların hazırlanmasında şifalı olduğu tecrübe edilen doğal bitki ve hayvan ürünlerinden yararlanılır. Macun çeşitleri elde etmek için hayvansal ürün olarak bal ve bal ürünleri ile bitkisel ürün olarak tohumlar, kökler, yapraklar ve yağlardan yararlanılır. Hayvansal ve bitkisel ürünler ne için kullanıldığına göre hazırlanışı değişiklik gösterir. Aynı zamanda bitkisel ürün olarak epideryum macunu, hayvansal ürün olarakta arı sütü ve polen macunu kendini ispat etmiş ürünlerdir.

Macun çeşitleri nelerdir

Arı sütü ve polen macunu: Arı ürünlerinden; bal, propolis, polen ve arı sütünün insan sağlığına olan katkısı oldukça yüksektir. Propolis antibiyotiktir, polen ise güç verir, bunların yanı sıra arı sütü kralice arı yiyeceğidir bu nedenle ömrü uzatır. 

Ne için kullanılır

Bu ürünlerden elde edilecek macun;  protein ve özel bileşikler ile magnezyum, fosfor, demir, potasyum gibi bedenimiz için gerekli olan minerallerin elde edilmesini sağlayarak kullanıcısına afrodizyak etkisi verecektir. Günlük hayatın stres ve yorgunluğunu gidermek için kullanılan önemli bir gıda takviyesidir. Moral ve motivasyonun artması, bağışıklık sisteminin geliştirilmesi, iştah açması, kan içinde dolaşan kolit ve diğer iltihap oluşumuna neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması için için kullanılır.

Hazırlanışı: Yarım litrelik kapaklı cam bir kavanozun üçte ikisi bal ile doldurulur, içine 10 gr arı sütü, 10 gr propolis, 10 gr polen, 5 gr toz tarçın, bir tatlı kaşığı çörek otu yağı, bir tatlı kaşığı keçi boynuzu tozu atılır. Karışım tahta bir kaşık ile homojenize olana kadar iyice karıştırılır. Buzdolabında ağzı kapalı olarak muhafaza edilir.

Kullanılışı: Macun her kullanımdan önce iyice karıştırılması gerekir. Macun yemeklerden 15 dakika önce aç karna bir tatlı kaşığı yenilir.

Bu macun piyasada padişah macunu veya kuvvet macunu olarak bilinir. Macun hazırlanırken içine kırmızı ginseng, harnup pekmezi, havlıcan, zencefil, arı sütü, demir dikeni, ginkgo biloba, bal, polen ve cüce palmiye tohumu tozu eklenir. Homojenize bir karışım oluşturduktan sonra piyasaya sunulmaktadır.

Nasıl ve ne için kullanılır

Pekmez kıvamında oluşu kullanımını kolaylaştırmaktadır. Ürün konsantre olduğundan akşam yemeğinden bir saat kadar önce bir çay kaşığı almanız yeterli olacaktır. Kısırlık tedavisinde etkili sonuçları olduğu, aile içi münasebetleri geliştirdiği, vücut ısısını yükselttiği, enerji verdiği, hastalıklara karşı vücut direncini yükselttiği tespit edilmiştir.

Aşırı kullanım: Bu durumda kişiler de çarpıntı ve tansiyon yükselmesi, kan şekerinde aşırı yükselme, kalp rahatsızlıkları görülebilir. Ayrıca baş ağrısı ve devamında beyin hasarları ortaya çıkabilir. Bu nedenle aşırıya kaçmamak gerekir.

]]>
Afgan Macunu https://www.macun.gen.tr/afgan-macunu.html Sat, 10 Nov 2018 04:44:37 +0000 Afgan Macunu, zararlı esrar çeşitlerinden bir tanesidir. Dişi kenevir bitkisinin çiçekli tepe bölümünde bulunan koyu renkli bir macundur. Bildiğimiz cam macunu renginde ve kıvamındadır. Diğer zararlı maddelerde old Afgan Macunu, zararlı esrar çeşitlerinden bir tanesidir. Dişi kenevir bitkisinin çiçekli tepe bölümünde bulunan koyu renkli bir macundur. Bildiğimiz cam macunu renginde ve kıvamındadır. Diğer zararlı maddelerde olduğu gibi ülkemizde kullanımı yasaktır. Hatay, Samsun, İzmir Ödemiş ve Mersin'de yetişmektedir. Afgan macunu tıp sanayinde kullanılan bir bitki olduğu için devlet tarafından denetimli olarak ekilmesine izin verilmektedir. Hasat aşaması oldukça zor olup, özel kıyafetler giyilerek toplanmaktadır. Afgan macunu uçucu bir özelliğe sahiptir.

Afgan macunu zararları nelerdir

Afgan macunu bağımlılık yapıcı bir maddedir. Belli bir süre kullanımdan sonra bağımlılık yapan Afgan macunu kişiyi daha sonra başka zararlı maddelerin kullanımına sürükleyebilmektedir. Ve ciddi hastalıklara neden olabilmektedir. Afgan macunu keyif verici bir madde olarak kullanılsa da bir süre sonra kişide korku, panik, endişe durumları yaratmaktadır. Baş dönmesi ile birlikte baş ağrısına da sebep olmaktadır. Afgan macununun en büyük zararlarından birisi kanser yapıcı etkiye sahip olmasıdır. Uzun süreli kullanımlarda başta akciğer kanseri olmak üzere diğer kanser türlerine davetiye çıkarmaktadır. Kalp hastalıkları riskini artıran Afgan macunu kalp krizi sebeplerindendir. Ayrıca kronik öksürük, balgam, bronşit, astım ve faranjit gibi hastalıkları da tetiklemektedir. Tansiyon normal seyrederken Afgan macunu kullanımından sonra tansiyonda yükselmeler gözlenmiştir. 

Afgan macununun kullanımından sonra kişilerde denge bozukluğu da gözlenen durumlar arasındadır. Denge bozukluğu kalıcı olmayıp Afgan macununun etkisini yitirmesinden sonra  kendiliğinden düzelmektedir. Gözlerde kararma, kişinin ruh halinde dalgalanmalar ve psikolojik bozukluklar da Afgan macununun zararları arasındadır.

Bu tür maddeler ilk etapta bir kere kullanılmak üzere başlandıktan sonra kısa sürede bünyede yatkınlık meydana getirip bırakılması için kişinin ciddi çabası gereklidir. Bundan keyif verici maddeler adı altında geçen Afgan macunu ve benzerlerinden son derece uzak durmak gerekir.  


   

]]>
Sigara İçenler İçin Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/sigara-icenler-icin-dis-macunu.html Sat, 10 Nov 2018 14:22:36 +0000 Sigara İçenler İçin Diş Macunu, Sigara içenlerde sigaranın içeriğindeki nikotinden dolayı dişlerde çok fazla sararma ve lekeler görülmektedir. Bundan rahatsız olan kişiler dişleri daha fazla beyazlatıcı ve aşındırıcı d Sigara İçenler İçin Diş Macunu, Sigara içenlerde sigaranın içeriğindeki nikotinden dolayı dişlerde çok fazla sararma ve lekeler görülmektedir. Bundan rahatsız olan kişiler dişleri daha fazla beyazlatıcı ve aşındırıcı diş macunlarına yönelmektedirler. Sigarayı bırakmaları tavsiye edilir yalnız bırakamıyorlarsa rutin yaptıkları diş bakımı yani iyi olmayan bir macunla diş fırçalamak veya diş ipi kullanmak dişleri daha fazla aşındırmaya neden olur. Dişlerin üzerindeki lekeleri veya sararmayı azaltmak yerine dişlere çok fazla zarar verip hassasiyetlerin artmasına sebep olur. Bu yüzden bilinçli bir şekilde diş bakımı uygulanmalı ve diş bakımı kontrolleri yapılmalıdır.

Sigara İçenler İçin Diş Macunu

Clinomyn Diş macunu: Sigara içenler için gayet iyi bir üründür. Nikotinin yol açtığı lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı diş üzerinde oluşan plak oluşumunu engeller. Klinik olarak kanıtlanmış bir formüle sahiptir. İçeriğinde bulunan kalsiyum sayesinde dişleri güçlendirir ve çürümelere karşı korur.

İpana 3D White Luxe: İçerisindeki yoğun formül sayesinde sigara içenler, çok fazla çay ve kahve tüketenler için iyi bir üründür. Dişte oluşan yüzey lekelerini gidermektedir. Düzenli bir kullanım sonrasında dişlerinizdeki o farkı fark edeceksiniz. Lekeleri gidermekle beraber dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır. Birde sizinle evde uygulayabileceğiniz ve sigara nedeniyle oluşan sarı lekeleri gidermek için öneriler;
 • Dişlerde oluşan lekeleri çıkarmak için karbonat kullanabilirsiniz. Diş fırçası yardımıyla karbonatı dişlerinize uygulayın ve ağzınızı çalkalayın.
 • Limon kabukları gerçekten dişlerinizde oluşan lekeleri girmekte yardımcı olacaktır. Limon kabuklarını rendeleyin. Yine diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayın. Düzenli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederim.
 • Çilekte faydalı bir yöntemden biridir. Bir kaç çileği macun kıvamına gelen kadar ezin ve diş fırçası yardımıyla dişlerinize uygulayın.
]]>
Balsarayı Epimedyumlu Macun https://www.macun.gen.tr/balsarayi-epimedyumlu-macun.html Sun, 11 Nov 2018 13:53:33 +0000 Balsarayı Epimedyumlu Macun, epimedium bitkisi ile diğer bazı bitkilerin karışımından elde edilen erkek ve kadınların kullanabildiği, doğal bir üründür. Piyasada bulunan  kuvvet macunu ile padişah ma Balsarayı Epimedyumlu Macun, epimedium bitkisi ile diğer bazı bitkilerin karışımından elde edilen erkek ve kadınların kullanabildiği, doğal bir üründür. Piyasada bulunan  kuvvet macunu ile padişah macunu isimleri ile satış yapılan, bitki özlü macunlar içerisinde en çok tercih edilen balsarayı epimedyumlu macunudur.

Balsarayı Epimedyumlu Macun İçeriği:

 • Epimedium (Azgın Teke Bitkisi) %20
 • Saw Palmetto (Cüce Palmiye)
 • Çiçek Balı
 • Harnup Pekmezi 
 • Kırmızı Gingseng
 • Ginkgo Biloba

Balsarayı Epimedyumlu Macun Kullanımı: Cinsi münasebetten 30 dakika 1 saat kadar önce tercihe göre bir veya maksimum iki tatlı kaşığı balsarayı epimedyumlu macun yenmelidir. Macun en az 15-20 kullanım yeterli gelecek miktardadır. (230 gr lık ambalaj ile gönderilir. Her seferde 2 tatlı kaşığı alınsa bile en az 15 kere kullanım sağlar.) balsarayı epimedyumlu macun %100 bitkisel olması nedeniyle vücuda bir zararı olmaz. Hatta bazı hastalıklara şifa olan Gingkgo Biloba, Kırımızı Ginseng, Saw Palmetto gibi değerli bitkileri içerir. Bu nedenle bu macuna belirli bir süre koymak yanlış olur. Yukarıda da yazıldığı üzere balsarayı epimedyumlu macunu, bayan tüketiciler de çok rahat kullanabilir. Bu macunun erkeklerde olduğu gibi bayanların üzerinde de afrodizyak etkisi yapar. Ayrıca bayan kullanıcıların cinsel ilişkiden de daha çok haz almasına yardımcı olur. Epimedyumlu Macunun Kullanım Amacı: Afrodizyak, Performans Arttırıcı olarak, Vücuda direnç ve enerji kazandırıcı olarak, geciktirici olarak penis büyütücü olarak sperm sayısını arttırıcı olarak, keyifli bir cinsel yaşama yardımcı olarak kullanılır.

Balsarayı Epimedyumlu Macunun Faydaları:

 • Orgazm süresi ve hazzını arttırmada yardımcı olur
 • Boyuna ve enine genişlemeye yardımcı olur
 • İlişki kontrolü için etkin rol oynamaya yardımcı olur
 • İlişki sürelerini uzatmada yardımcı olur
 • Sperm sayısını arttırmada yardımcı olur
 • Birden çok defa olarak kez cinsel birleşmeye imkan sağlar
Balsarayı Epimedyumlu Macunu Temin Edilmesi: Epimedyumlu macun ve kapsül ürünlerini Balsarayı firmasının internet üzerindeki resmi satış sitesi üzerinden yüksek güvenlik önlemi altında güvenli ve hızlı bir biçimde satın alabilme imkanı vardır. Balsarayı markasına ait epimedyum macun ve kapsül ürünleri tek resmi satış sitesi bu adrestir.

]]>
Naturade Macun https://www.macun.gen.tr/naturade-macun.html Mon, 12 Nov 2018 12:39:30 +0000 Naturade macun, halk arasında cinsel isteği arttırıcı ve kuvvetlendirici macun olarak bilinmesine rağmen sadece cinsellikte değil içindeki bitkisel özler sayesinde kişiye kuvvet vermede ve hastalıkları önlemede de çok etkilidir. Naturade macun, halk arasında cinsel isteği arttırıcı ve kuvvetlendirici macun olarak bilinmesine rağmen sadece cinsellikte değil içindeki bitkisel özler sayesinde kişiye kuvvet vermede ve hastalıkları önlemede de çok etkilidir. cinsel performansı arttırıcı etkiye sahip olan doğal afrodizyaklı  besinlerin kullanımı yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelmiştir. İnsanlarla ilk tanışma serüveni tarihi Mısır çarşısında başlamış Topkapı Sarayının yollarını tutmuş ve bize ulaşmıştır. Osmanlı saraylarında dillerden düşmeyen bu etkili yöntem itibar sahibi olan devlet büyükleri tarafından da kullanılmıştır. Naturade macunu da eski zamanlarda kullanılan doğal afrodizyaklı maddelerin bir çeşididir. Saray sultanlarının vazgeçilmez gözdesi olan cinsel performans arttırıcı besinler çocuğu olmayan veya cinsel iktidarsızlık yaşayan kişiler tarafından halen kullanılmaktadır. Afrodizyaklı olduğuna inanılan kuvvet macunu Anadolu'da halen kullanılmaktadır. Şimdide bu kadar faydalı olduğundan bahsettiğimiz Naturade macununun faydalarını inceleyelim.

Naturade Macununun Faydaları Nelerdir
 • Cinsel performansı arttırır ve güçlendirir.
 • Sperm sayısını ve kalitesini arttırır. Sperm kalitenizin yüksek olmasını istiyorsanız naturade macunu kullanmanın yanında zararlı alışkanlıklarınızı varsa alkolü, sigarayı ve benzeri tütün ürünlerini hayatınızdan mutlaka çıkarmalısınız.
 • Cinsel isteksizliği yok eder.
 • İçeriği sayesinde antioksidan görevi görür.
 • Stresi azaltır ve zihinsel yorgunluğu geçirir.
 • Ereksiyonu güçlendirir.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Kişiyi hastalıklardan koruyarak güç kuvvet verir.
Naturade Macunu Nasıl Kullanılır, Naturade macunu günde maksimum 1 tatlı kaşığı kadar tüketilmelidir. Tüketilmeden önce iyice karıştırılmalıdır.

Naturade Macunu İçindekiler, Naturade macununun içinde insan sağlığına zarar vermeyen tamamen bitkisel ve doğal olan maddeler bulunmaktadır. içeriğinde polen, bal, arı sütü,mabet ağacı, tarçın, zerdeçal, yenibahar, ginseng, karanfil, keçiboynuzu ve portakal kabuğu bulunmaktadır.

Naturade Macunu Muhafaza Şekli 

Naturade macunu ağzı kapalı şekilde serin ve nemsiz bir yerde saklanmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı yerlere konulmalıdır. Naturade macun tamamen bitkisel olup partnerinizle yaşadığınız sıkıntılara ve cinsel isteksizliğe son verecek. Cinsel hayatınız renklenecek ve bu durumdan hem siz hemde partneriniz son derece zevk alacaksınız. Akşamları iş çıkışında eve gitmek istemiyorsanız, kız arkadaşınızla görüşmek içinizden gelmiyorsa veya uzun yıllardır çocuğunuz olmuyorsa naturade macun sorunlarınıza ilaç gibi gelecek. 
Naturade Macun Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Naturade macun ilaç değildir.
 • Bitkisel olduğu için reçete ile satılmaz.
 • Tavsiye edilen doz miktarı aşılmamalıdır.
 • Soğuk algınlığı veya kronik hastalıkların tedavisinde kullanılmaz.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalıdır. 
 • Herhangi bir yan etki söz konusuysa mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.
]]>
Çocuk Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/cocuk-dis-macunu.html Mon, 12 Nov 2018 19:52:54 +0000 Çocuk Diş Macunu, İnsanların dişlerini temizlemek ve diş çürüklerini önlemek için geliştirdikleri ve kullandıkları diş macunu, içerisinde bol miktarda flor ve kalsiyum içeren kimyasal bir ürünüdür. Macunun içeriğin Çocuk Diş Macunu, İnsanların dişlerini temizlemek ve diş çürüklerini önlemek için geliştirdikleri ve kullandıkları diş macunu, içerisinde bol miktarda flor ve kalsiyum içeren kimyasal bir ürünüdür. Macunun içeriğinde değişik aromalarda olabilmektedir. Fakat  genellikle mentollü yani nane aromalıdır. Diş macununun çıkış noktası binlerce yıldır dişlerin bakımı için kullanılan misvak bitkisinin diş temizleyici özelliğine dayanmaktadır.

Çocuğun doğru ve etkin diş fırçalamayı öğrenmesi, olaya katılmanız ve sizlerin de düzenli olarak dişlerini fırçalaması ile mümkündür. Çocuğunuz kahvaltıdan sonra ve gece yatağa girmeden önce dişlerini fırçalamalıdır. Gece yatmadan önce fırçalaması en önemli olanıdır ve ihmal edilmemesi şarttır. Geceleri insan ağzında tükürük akımı azaldığı için dişler çürüğe karşı daha hassastır. Çocuğunuzun dişlerini nasıl fırçaladığı başlangıçta önemli değildir. Bırakın bildiği gibi fırçalasın. Bitirdiğinde sıra sizdedir. Siz, ne kadar süre fırçaladığınızla değil ne kadar doğru yaptığınızla ilgilenmelisiniz. Çocuk sizi taklit edeceği için olayı doğru algıladığı zaman çok kısa bir sürede diş fırçalama işini tamamen öğrenecektir. Çocuğunuzun dişlerini fırçalama metodunu öğrenmek için bir çocuk diş hekimine başvurabilirsiniz.

Diş macunun özellikleri ve kullanımı: Pedodontsler, çocuklarda özellikle üç yaşına kadar bu dönem bebeklik dönemi diş macunu kullanımını önermemektedirler. Çocuklar diş macunu kullanmaya üç yaşından sonraki dönemlerde başlanması çok daha uygun olacağını vurgulamaktadırlar. Diş fırçasına bir mercimek büyüklüğü kadar diş macunu sıkılması yeterlidir. İçerisinde mutlaka florür bulunan bir diş macunu kullanılmalıdır. Eğer ki içerisinde flor yoksa diş macunu kullanmanın da bir anlamı olmamaktadır. Diş macunu içeriğinde bulunan florun etkisi diş minesine katılarak dişleri daha çok güçlendirmesidir. Ağızda ortaya çıkan bakteriler diş minesi üzerindeki florürün çözülmesine sebep olurlar. Diş macununda bulunan flor diş minesi tarafından tekrar alınarak dişlerin çürümesi engellenmiş olur. Bu çürük oluşumunu engellemek adına çok önemli bir konudur. 

Ebeveynler, çocukları diş macununu yutmaması konusunda uyarmalı, onlara diş fırçalama alışkanlığını kazandırırken yanlarında bulunmaları gereklidir. Diş macunun içerisindeki flor yararlı olabildiği gibi fazlaca yutulması halinde ise flor zehirlenmesi meydana gelebilir. Çocuklar bir tüp macunu yutarsa zehirlenir. Diş fırçasına sıkılacak mercimek büyüklüğündeki macundan kesinlikle zehirlenme olmaz. Eğer böyle bir korku varsa çocuğunuz diş macununu yutmayacak yaşa gelene kadar macunsuz bir biçimde fırçalama işlemini yaptırabilirsiniz. Çocuklar için özel üretilmiş diş macununu eczanelerden temin edebilirsiniz. Çocuğu diş hekimi ile ne kadar erken tanıştırırsanız çocuğunuzun ruhsal sağlığı ve diş sağlığı ile ilgili önlem almış olursunuz. Ayrıca diş hekimi, çocuğunuzun dişleri ile ilgilenecek, diş macunu ve diş fırçası önerecektir. Diş bakımları konusunda sizlere ayrıntılı bir biçimde bilgi verecektir.]]>
Bisina Macunu https://www.macun.gen.tr/bisina-macunu.html Tue, 13 Nov 2018 05:02:59 +0000 Bisina Macunu, Öksürük, nefes darlığı, astım ve bronşit şikayetlerini gidermek amacıyla kullanılır. Göğsü yumuşatarak, balgam söktürür, bronşları temizler ve nefes almayı kolaylaştırır. Sigara ile soğuk havan Bisina Macunu, Öksürük, nefes darlığı, astım ve bronşit şikayetlerini gidermek amacıyla kullanılır. Göğsü yumuşatarak, balgam söktürür, bronşları temizler ve nefes almayı kolaylaştırır. Sigara ile soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruma sağlar.

Bisina macununun İçeriği: Bisina macunu yapımında; andızotu kökü, meyan kökü, meyan balı, okaliptus yaprağı, ıhlamur çiçeği, nane yaprağı, sinirli ot çemen tohumu, kuş ekmeği, havlıcan rizom, maltoz şurubu, hıltan tohumu, hatmi çiçeği, lavanta çiçeği, mersin yaprağı, keten tohumu, kekik, tarçın kabuğu, adaçayı yaprağı, zencefil, kişniş yaprağı, sığır kuyruğu çiçeği, biberiye, anason meyvesi, rezene meyvesi, mercan köşk, defne yaprağı, bal, akgünlük şeker, baharat ve bitki karışımı, su, doğal okaliptus aroması ve asit düzenleyici sitrik asit kullanılmıştır.

Kullanım Şekli: Bisina macunu aç veya tok karnına, yemek kaşığı ile her gün 3-4 kez  alınabilir. Ekmek üzerine sürülerek ya da sütle karıştırılarak içilebilir. 5 yaşından büyük olan çocukların ekmeğine sürülerek veya sütle karıştırarak yediriniz.

Bisina Macunu Kullanımı Hakkında Önlem Ve Yan Etkileri:

 • Bisina macunu, bitkisel bir gıda takviyesi olup, ilaç değildir.
 • %100 Bitkisel ürünlerden yapılmış olması nedeniyle reçete ile satılmaz.
 • Doktorların önerdiği tavsiye ettiği ilaçlar ile eş değer değildir. 
 • Kullanım süreci içerisinde, aynı zamanda tedavinizi aksatmamanızı tavsiye ederiz.
 • Serin ve kuru bir ortamda ağzı kapalı olarak muhafaza edilmesi önerilir.
 • Herhangi bir yan etkisi göründüğünde doktorunuza başvurunuz.


]]>
Parodontax Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/parodontax-dis-macunu.html Tue, 13 Nov 2018 12:08:54 +0000 Paradontax diş macunu, İçeriğinde bulunan yüksek orandaki sodyum bi karbonat dişlerin beyazlamasında etkili olurken diş üzerindeki kahve, sigara ve çay kullanımı sonucunda meydana gelen nikotin kalıntılarını dişi ve di Paradontax diş macunu, İçeriğinde bulunan yüksek orandaki sodyum bi karbonat dişlerin beyazlamasında etkili olurken diş üzerindeki kahve, sigara ve çay kullanımı sonucunda meydana gelen nikotin kalıntılarını dişi ve diş minesini aşındırma yapmadan gidermektedir.

Paradontax'in diğer diş macunlarından farkı

Diğer diş macunları fazla köpürürken Paradontax içerisinde bulundurmuş olduğu bir karbonat sayesinde köpük oluşumunu aza indirir ve köpürme olmamasına rağmen dişlerde ve diş etlerinde etkin bir beyazlık sağlamaktadır. Fazla köpüren diş macunlarında macunun içerisindeki etken maddenin diş yüzeyinde kalma oranı düşmektedir. Bu yüzden dişin temizliğinde mümkün mertebe az köpüren diş macunları tercih edilmektedir. Diğer diş macunlarına oranla tamamen doğal bir ürün olan Paradontax yaklaşık olarak %75 doğal bitki özlerini içerdiğinden tadı diğer diş macunlarına göre daha özeldir ve güzeldir. 

Paradontax diş macunu kullananlar ilk hafta iyi tat aldığı pek söylenemez ancak devamlı kullanılması durumunda kalitenin farkına varılacaktır. Parandontax diş macunun tadının tuzu andırıyor olması içeriğinde bulanan bir karbonattan kaynaklanmaktadır. Keskin tadını ise; adaçayı, papatya, nane, mira, ratanya gibi bitki özlerinden almaktadır. Bilindiği üzere papatyanın iyileştirici özelliği, mira bitkinin kanamayı durdurması, ratanya bitkisinin doku büzücü etkiyi sahip olduğu, nanenin nefes tazeleyici ve ferahlatıcı etkiye sahip olduğu ve bu bitkilerin dişlerde ve diş etlerinde antibakteriyel özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Paradontax diş macununun diş etlerini güçlendirdiği klinik olarak da kanıtlanmış olup dişlerin üzerindeki pütürlü oluşumun önüne geçmektedir. Diş eti kanamalarının bitkisel içeriği sayesinde önlerken; soğuk, sıcak hatta ve hatta fırçalama ile dişlerde ağrı ve sızıya neden olan kişilerde bile düzenli Paradontax kullanımı işe yaramaktadır.

Paradontax diş macunu, florürlü, florürsüz ve beyazlatıcı olmak üzere toplamda 3 farklı çeşidi vardır. Bu üç üründe doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde ağız ve diş sağlığını korumada oldukça etkilidirler. 

 

]]>
Florürsüz Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/florursuz-dis-macunu.html Tue, 13 Nov 2018 13:14:38 +0000 Florürsüz diş macunu, florürün fazla kullanıldığında verdiği zararlardan ötürü son yıllarda sıklıkla başvurulmakta olan bir dış macunudur. Fazla florürlü ürün kullanmak eklem hastalıklarına yol açmanın yanı sı Florürsüz diş macunu, florürün fazla kullanıldığında verdiği zararlardan ötürü son yıllarda sıklıkla başvurulmakta olan bir dış macunudur. Fazla florürlü ürün kullanmak eklem hastalıklarına yol açmanın yanı sıra ilerleyen zamanlarda kansere dahi yol açabilmektedir. Bu konunun son yıllarda oldukça tartışılır hale gelmesi de insanları ister istemez florürsüz diş macununa doğru itmeye başlamıştır. Ancak kullandığımız diş macunlarının birçoğu florürlüdür. Bunun sebebi dış macununda kullanılan florürün insan sağlığına zarar vermeyecek kadar az olmasıdır. Bu kadar az miktarda florür, insanlarında dikkatli kullanımından sonra tehlikelime olmaktan çıkmıştır. Florürsüz diş macunu küçük yaştaki çocukların dişlerini fırçalarken pek de dikkat edemeyerek yutmalarını önleme amacıyla üretilmeye başlanmıştır. Ancak son zamanlarda birçok yetişkinin de florürsüz diş macununa başvurduklarını görmekteyiz. 

Neden florürsüz diş macunu kullanmalıyız

Çoğu kişi florürsüz diş macunu kullanarak florürün verdiği zarardan kurtulmaya çalışıyor. Bu konuda da haksız sayılmazlar çünkü florürün insan bünyesine verdiği birçok zarar vardır. Bunlardan birkaçı şöyledir:
 • Fazla miktarda florür doğurganlık oranını düşürmektedir. Ayrıca erkeklerde de testosteron hormonunu artırmaktadır.
 • Florür merkezi sinir sistemi açısından oldukça zararlıdır. Birikmesini özelliği gösteren florür, beyinde biriktiğinde davranış bozukluğuna yol açarken uzun vadede kullanımı ise Alzheimer hastalığına yol açmaktadır.
 • IQ düşüklüğüne rastlanmaktadır.Vücuttaki florür miktarı arttıkça IQ seviyeleri de bir o kadar gittikçe düşmektedir. Çin, Hindistan, Meksika ve İran'da yapılan çalışmalar sonucu ortaya konulan bu bilgi, insanları florürsüz diş macunlarına yöneltmektedir.
 • Pineal bezinin olumsuz etkilemektedir. Pineal bezi gelişim ve ergenlikten sorumludur ve bu yüzden çocuklarda florürün fazla kullanımı erken ergenliğe nede olabilmektedir. Adet görünümünü 5 ay öncesine kadar çekebilmektedir.
 • Romatizma ve kemik erimesine yol açar. Florürün kemiklerde birikimi ile romatizmalar gittikçe artmış, romatizmadan dolayı insanlar doktorlara sıklıkla başvurmaya başlamıştır. Doktorlarda florür alımını keserek tedaviye başlamışlardır. 
 • Florürün fazla kullanımı troid bezlerini de olumsuz etkilemektedir. 
Bu gibi birçok zarar veya hastalık sayabiliriz florür için. Günümüzde insanların birçoğunda bu tehlikeler sezilmiş hatta çoktan yaşanmış dahi olabilmektedir. Bu durumlardan kaçınmak için florür alımını azaltmaya ve florürsüz diş macunu kullanmaya başlayabilirsiniz. 

]]>
Lr Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/lr-dis-macunu.html Tue, 13 Nov 2018 20:04:17 +0000 LR Diş Macunu, Bilindiği gibi, dişlere bakmamak, ağız içi bakterilerin türemesi için en uygun ortamı oluşturmakta, bu da eğer düzenli olarak ağız ve diş bakımı yapılmazsa kötü nefes kokusu, dişte çürükler, diş etlerin LR Diş Macunu, Bilindiği gibi, dişlere bakmamak, ağız içi bakterilerin türemesi için en uygun ortamı oluşturmakta, bu da eğer düzenli olarak ağız ve diş bakımı yapılmazsa kötü nefes kokusu, dişte çürükler, diş etlerinin çekilmesi, ağız mukozası ve diş etlerinde iltihaplanma gibi durumlara sebep olmaktadır. Sadece bunlarla da kalmayıp, önlenmeyen ve ya, tedavisi yapılmayan diş çürükleri, kalp ve böbrek gibi pek çok organın üzerinde de,  son derece olumsuz etkilere sahiptir. LR diş macunu bu konuda tam bir uzman diyebiliriz. 

LR diş macunu özellikleri 

 • Özellikle diş etlerinin çekilmesinin engellenmesinde, diğer diş macunlarına oranla, çok üstün bir yeteneğe sahiptir.
 • Diş etlerinde meydana gelen travmayı önleyerek diş eti kanamalarını da en az seviyeye indirebilmektedir.
 • LR diş macunu aynı zamanda başka diş macunları ile temizlenmesi çok zor olan diş eti çizgisi üzerinde son derece güçlü antiseptik özelliğiyle etkili olan temizlik yapıyor ve diş plağı oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.
 • Ağız içi mukozasında yaralanma, yanık gibi durumlar sonucu ve ya takma diş kullanılmasından dolayı, sıkça oluşan mantar enfeksiyonunu engellemede aloe vera diş macunu oldukça fayda sağlamaktadır.
 • Antiviral etkisiyle uçuk ve zona oluşmasını engellemektedir.
 • Diş çekimi, kanal tedavisi gibi işlemlerden sonra iyileştirici, yatıştırıcı etkiye sahiptir.
 • LR diş macunu, diğer diş macunlarına kıyasla çok fazla aşındırıcı içermediğinden dolayı, özellikle hassas dişler ve diş etleri içinde son derece kullanışlıdır.
 • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, LR diş macunu diğer iki farklı diş macunu markalarıyla kıyaslandığı zaman, bütün yukarıdaki olumlu özelliklerinin yanı sıra ayrıca ağız içinde yaşayan ve kalp zarı iltihabı oluşturan bakterinin üzerinde diğer diş macunlarına oranla, florür maddesi içermediği halde, çok yüksek ve gelişmiş bir etkiyle karşımıza çıkmaktadır.

]]>
Termal Macun https://www.macun.gen.tr/termal-macun.html Wed, 14 Nov 2018 15:14:41 +0000 Termal macun, Termal macun kısaca bilgisayarın aşırı ısınan parçalarıyla bilgisayarı soğutmakta kullanılan soğutma sistemlerini birbirine bağlarken aradaki ısıyı iyi bir şekilde iletmesi için kullanılan jel macun kıvamın Termal macun, Termal macun kısaca bilgisayarın aşırı ısınan parçalarıyla bilgisayarı soğutmakta kullanılan soğutma sistemlerini birbirine bağlarken aradaki ısıyı iyi bir şekilde iletmesi için kullanılan jel macun kıvamına bir maddedir. Bilgisayarın aşırı ısınan ve termal macun kullanılması gereken parçaları şu şekildedir; ekran kartı ve işlemi bu iki parçaya bilgisayarı aktif konuma getirdiğimizde o kadar iş verilir ki bu sebepten dolayı ısınmaya başlarlar soğutucuların görevini iyi bir şekilde yerine getire bilmesi için işlemci ve ekran kartının soğutucu ile bağlantı noktaları arasına ısının iyi bir şekilde iletilmesi için termal macun uygulanması gerekmektedir. Bilgisayarda gözle görülür bir performans düşüşü yada ekran kartının aşırı ısınma sorunları varsa bu sorun sanılanın aksine bilgisayarın kasasının tozlanması değil genellikler termal macunun işlevini yitirmeye başladığını gösterir. Ayrıca bilgisayarlar termal macunsuz da çalışabilir termal macun performans arttırıcıdır.

Termal Macun Kullanımı 

Her şeyden önce yapmamız gereken piyasada tutulmuş ve bilinen markalardan bir tane termal macun edinmek. Sonrasında CPU sıcaklığına bakmamız gerek bu işlemi BIOS'tan yapabiliriz. Bilgisayarın güç kablosunu çıkarttıktan sonra işlemciyi ve ekran kartının üzerinde bulunan fanları dikkatlice çıkarın işlemcinin ve ekran kartının üzerinde eskiden kalma termal macun varsa silin ve yeni aldığımız termal macunu üstüne kağıt inceliğinde her tarafını kapatacak şekilde uygulayın ve tekrar fanları yerine yerleştirin. Termal macununuzu 2 yılda bir değiştirmenizde fayda vardır
]]>
Epimedium Macun https://www.macun.gen.tr/epimedium-macun.html Wed, 14 Nov 2018 17:43:02 +0000 Epimedium macun, tamamen bitkisel içerikli olan bir macundur. Epimedıum bitkisiyle birlikte farklı bitkilerin karışımından elde edilen macundur. Çok uzun yıllardır Çin ve Asya ülkelerinde yetiştirilen epimedium, yakla Epimedium macun, tamamen bitkisel içerikli olan bir macundur. Epimedıum bitkisiyle birlikte farklı bitkilerin karışımından elde edilen macundur. Çok uzun yıllardır Çin ve Asya ülkelerinde yetiştirilen epimedium, yaklaşık 200 yıldır ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde yetiştirilmektedir. Çok yıllık otsu bir bitkidir. Azgın teke otu, keşiş külahı otu olarak bilinmektedir. Kadın ve erkeklerde afrodizyak etki yaratan macun, sertleşme, erken boşalma gibi sorunlar için kullanılmaktadır. Yurt dışında yapılan araştırmalar sonucu macunun bu tarz sorunlara karşı iyi geldiği ispatlanmıştır.

Epimedium macun, kullanan kişiler tarafından da beğeni kazanmıştır. İçerisinde bulunan etkin madde cinsel performansı arttırıcı etki yaratmaktadır. Cinsel birliktelik süresini arttırırken ereksiyonla alakalı sorunları azaltmaktadır. Aynı zamanda macunun sperm sayısını arttırıcı etkisi de bulunmaktadır. Epimedium macun, hem bayanlar hem de erkekler tarafından kullanılma özelliğine sahiptir.

Epimedium macun nasıl kullanılır

Epimedium macun kullanımı oldukça basittir. Kullanmadan önce çalkalanarak macun tamamen karıştırılmalıdır. Bu sayede etkisi daha fazla olur. Birliktelikten önce 1-2 çay kaşığı olacak şekilde alınmalıdır. Birliktelikten yarım saat önce alınması tavsiye edilir. Macunun etkisi azalarak 4 gün boyunca devam eder.Fazla kullanıldığında baş ağrısı, kalp çarpıntısı gibi yan etkilere neden olabilir.

Apimedium macun kimler kullanmaz

Kalp hastaları, yüksek tansiyon hastaları, diyabet hastaları, gebeler ve emzirenler tarafından kullanımı önerilmez.

Epimedium macun içeriği

Epimedium macun içerisinde, azgın teke otu, zencefil, havlıcan, keçi boynuzu, ginseng, demirdikeni, arı sütü, soya unu, glikoz şurubu, polen, dut şurubu, bal gibi tamamen doğal ürünler bulunmaktadır. Kullanacak kişinin bu maddelerden herhangi birine alerjisi varsa kullanılmamalıdır. Uzun süreli kullanımlarda mutlaka doktora danışılmalıdır.

Epimedium macun zararları

Epimedium macun kan dolaşımını hızlandırabileceği için fazla kullanıldığında kalple alakalı problemlere yol açabilir. Bu gibi durumlarda yine mutlaka doktora başvurulmalıdır.

]]>
Microsilver Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/microsilver-dis-macunu.html Wed, 14 Nov 2018 20:07:06 +0000 Microsilver Diş Macunu, Bu diş macunu ekstra ferahlık ve yoğun kıvamı ile diş etleriniz hassas olduğundan kaynaklı microsilver diş macununu sizlere önerebiliriz. Bu üründen memnun kalacağınıza eminim. Signal, ipana ve colgate Microsilver Diş Macunu, Bu diş macunu ekstra ferahlık ve yoğun kıvamı ile diş etleriniz hassas olduğundan kaynaklı microsilver diş macununu sizlere önerebiliriz. Bu üründen memnun kalacağınıza eminim. Signal, ipana ve colgate diş macunlarının yanında microsilver diş macunu daha güçlü diş temizleyicidir. Eğer ki dişleriniz sorunlu ise diş macunu seçiminiz çok önemlidir. Dişlerinizde plak varsa microsilver diş macununu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Diş etlerinize zarar vermeyecek bir diş macunu ürünüdür.

Diş eti kanamalarınız ve iltihaplanma sorunlarınız varsa microsilver diş macununu sizlere önerebiliriz. Diş etleri çok hassas olduğundan kaynaklı diş bakımınızı önemsemeniz çok önemlidir. Düzenli şekilde diş fırçalama, her yemekten sonra dişlerinizi gargara yapmanız diş ve diş eti bakımından çok önemlidir. Microsilver diş macununun içeriğinde gümüş, sodyum monoflorofosfat ve kalsiyum olduğundan kaynaklı içeriği zengindir. Ayrıca antibakteriyel özellik taşıdığı için ağız içinde yaralar ya da aftlar kolay bir şekilde iyileşme görülebilir.

Microsilver diş macunu, ağız kokusu problemi yaşıyorsanız microsilver diş macunundan pirinç tanesi kadar dilinizin üzerine koymanız yeterli. Etkisini bekleyin. Etkisi olduktan sonra ağzınızı suyla iyice çalkalayın. Ağız kokusuna neden olan bakterileri ortadan kaldırır. Zaten ağzınızı çalkaladığınızda farkı gözünüz ile göreceksiniz. Microsilver diş macunu çok katı kıvamda olduğundan kaynaklı diğer diş macunlarına göre ömrü daha uzundur. Kolaylıkla kullanabileceğiniz bir diş macunudur.

 Microsilver diş macununu neden mi kullanmalısınız
 • Hasar görmüş diş ve diş etleriniz için güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.
 • Diş eti morarma problemi yaşıyor iseniz microsilver diş macunu kullanabilirsiniz.
 • Microsilver diş macunu patenti olduğundan kaynaklı hiç şüphe etmeden kullanabilirsiniz.
 • Sigara kullanıyorsanız microsilver diş macunu kullanın.
 • Dişlerde plak ve tartarı önler.
 • Diş çürümesini engeller.
 • Diş eti iltihaplanmasında microsilver diş macunu çok etkilidir.
Microsilver diş macunu içeriğinde bulunan kalsiyum, dişlerinizde de bulunduğundan kaynaklı diş yapınızın onarılmasında yardımcı olmaktadır. Gece uyuduğumuzda tükürük salgısı en aza iniyor. Bu nedenden kaynaklı bakteriler geceleri faaliyet gösteriyor. Dişler geceleri çürüyor. Antibakteriyel özelliği olduğundan microsilver diş macunu gece kullanmayı tercih edebilirsiniz.
]]>
Kaporta Macunu https://www.macun.gen.tr/kaporta-macunu.html Thu, 15 Nov 2018 09:55:22 +0000 Kaporta Macunu Kaporta, otomobillerin motor, sürücü ve yolcu bölümlerini ve diğer aksamlarını kapatan metal örtüdür. Genellikle sağlamlık açısından saçtan yapılır. Araçlarımızın kaporta kısmında meydana gelen g Kaporta Macunu Kaporta, otomobillerin motor, sürücü ve yolcu bölümlerini ve diğer aksamlarını kapatan metal örtüdür. Genellikle sağlamlık açısından saçtan yapılır. Araçlarımızın kaporta kısmında meydana gelen göçük, ezilme, çizilme ve çürüme gibi sorunları kaportacı diye adlandırdığımız kişiler yapar. Çok derin olan çizik ve kaza darbelerini kaporta macunu(çelik macun) ile tamir ederler. Çok sert bir yapıya sahip olan çelik macun ayrıca suya ve soğuğa da çok dayanıklıdır. Kaporta macunu tek başına bir işlemle uygulanmaz. Kaportacının ardından iyi bir zımpara yapıp, boya rütüşü de yapması gerekir. Çok fazla darbe almamış ise aracımıza kendimizde macun işlemini yapabiliriz.

Kaporta macunu yapma işlemi
 • Öncelikle piyasada satılan bir kaporta macunu (çelik macun) almalıyız.
 • Macun üreticisinin de anlattığı gibi sertleştiricisini eklerken orantılı olmalıyız. Fazla sertleştirici eklersek eğer boyada kusma olur ve renk soluk olur. Bu yüzden buna çok dikkat edilmesi gerekir.
 • Hazırladığımız macunu kesinlikle ıslak bir zemine uygulamamalıyız.
 • Macun kuruduktan sonra zımparasını dikkatli bir şekilde yapmalıyız.
 • Son olarak ta rütüş boyamızı yapabiliriz. Kapağı açılmış macunu tekrar kullanma imkanımız vardır. Sadece sıkı bir şekilde kapatıp serin bir yerde muhafaza etmeliyiz.
]]>
Sidra Macun https://www.macun.gen.tr/sidra-macun.html Thu, 15 Nov 2018 10:17:59 +0000 Sidra macun; hem erkeklerin hem de bayanların kullanabileceği macun kıvamında olan, içerisinde cinsel yaşamı güçlendirmek için şifalı bitkiler ve otlar barındıran son derece güçlü bir afrodizyaktır. İçeriğinde yer alan epi Sidra macun; hem erkeklerin hem de bayanların kullanabileceği macun kıvamında olan, içerisinde cinsel yaşamı güçlendirmek için şifalı bitkiler ve otlar barındıran son derece güçlü bir afrodizyaktır. İçeriğinde yer alan epimedium sayesinde kullanan her kişiye, değişik bir deneyim yaşatan bu macun ile insanların cinsel hayatı renklenir. Sidra macun ile erkeklerde iktidarsız, sertleşme ve ereksiyon problemlerinin çözümüne yardımcı olur ve bayanlarda da cinsel istek ve arzuyu yükseltmeye yardımcı etkisi ile popüler olan ve tamamen doğal ve bitkisel bir macundur.

Sidra macun hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği yükselten ender ürünlerden bir tanesidir. Epimedyumlu macun hakkında erkekler memnuniyetlerini her fırsatta dile getirirler. Sidra macun kullanımı, kullanım şekli ve nasıl kullanılacağı ise, sidra macun kullanımı son derece pratik ve kolaydır. Macun kıvamında olup oldukça kuvvetli olan bir afrodizyak macundur. 

Sidra macun nasıl kullanılır: Sidra macun cinsel aktiviteden 40 dakika önce bir tatlı kaşığı kadar kullanmak yeterli olacaktır. Sidra macun kullanım biçimi bakımından kapsüllere göre çok avantaj sağlar. Sidra macun 240 gramlık cam ambalajında satışa sunulmaktadır. 

Sidra macun ne için kullanılır: Sidra macun içeriğinde yer alan şifalı bitkiler ve otlar sayesinde ereksiyon ve sertleşme sorunlarına yardımcı olan bir üründür. % 100 doğal, bitkisel ve hiçbir katkı maddesi içermeyen afrodizyak sidra macunun etken maddesi epimedyumdur. Sidra macunun içeriği sayesinde ereksiyon, iktidarsızlık ve sertleşme gibi problemlerin çözümüne yardımcı olmaktadır.

Sidra macun hiçbir katkı maddesi ve kimyasal madde içermez. Bu sebepten dolayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İçeriği tamamen doğal ve bitkisel olan bu ürün sayesinde kişi geceleri renklenirken keyifli bir akşam geçirebilir.

Sidra macun sertleşme, ereksiyon, iktidarsızlık gibi erkek problemlerine yardımcı olan bir gıda takviyesidir. Bu macun ile cinsel istek ve arzu yükselecek saatlerce devam eden mutlu bir cinsel deneyim yaşanır. Sidra macun ayrıca içeriğinde yer alan bir çok yararlı otlar ve bitkiler sayesinde günlük yaşamı desteklemeye yardımcı olmaktadır. Sidra macun üzerinizde stres, korku ve tutukluğun atılmasına yardımcı olarak, değişik bir özgüven ile mutlu bir cinsel deneyim ile hayata yardımcı olmaktadır. 

Sidra macunun içeriği: İçinde bal, glikoz şurubu, dut şurubu, soya unu, polen, epimedyum, yulaf, zencefil, keçi boynuzu, tarçın, havlıcan, lepidyum, american ginseng, sibirya ginsengi, ısırgan otu, ginkgo biloba, ginseng, bal kabağı, kola bitkisi, demir dikeni, doğala özdeş aroma ve arı sütü yer almaktadır. 

Sidra macunun yan etkileri: Sidra macun bitkisel olup, tamamen doğal bir içeriğe sahiptir. Doğal bir gıda takviyesi olduğu için gönül rahatlığı ile kullanılır. 24 saatlik zaman diliminde bir kaşık macun kullanılması tavsiye edilir. Doz aşımı yapılmaması gerekmektedir. Sidra macunun doz aşımı yapıldığında görünen yan etkiler baş dönmesi, ciltte kızarıklık ve mide bulantısıdır. Bunların dışında bilinen başka bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Sidra macunun içeriği tamamen doğal ve bitkiseldir. Sidra macun içinde hiçbir katkı malzemesi bulunmamaktadır.
]]>
Bitkisel Macun https://www.macun.gen.tr/bitkisel-macun.html Fri, 16 Nov 2018 02:31:41 +0000 Bitkisel Macun, Bitkisel yöntemleri ilaçların alternatifi olarak görenler, bitkisel macun kullanmayı tercih edebiliyorlar. Birçok hastalık tipine göre, bitkisel macun çeşitleri kullanarak iyileşme sağlamak mümkün.  Bitkisel Macun, Bitkisel yöntemleri ilaçların alternatifi olarak görenler, bitkisel macun kullanmayı tercih edebiliyorlar. Birçok hastalık tipine göre, bitkisel macun çeşitleri kullanarak iyileşme sağlamak mümkün. 

Bitkisel Macun Çeşitleri ve Faydaları

 • Ballı Kudret Narı Bitkisel Macun: Bu bitkisel macun, Asya ülkelerinde kullanılır ve mide problemlerini yok eder. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye de iyi gelen bitkisel macun, deri döküntüsü, egzama gibi rahatsızlıklara karşıda kullanışlıdır. Vücutta ameliyat veya başka bir şeyden oluşan açık yaraya iyi gelerek yaranın çabuk kapanmasını sağlar. Kullanım önerisi ise, sabah kahvaltılarından önce sadece bir tatlı kaşığı tüketmek yeterli olacaktır.
 • Ballı, Keçi Boynuzlu Bitkisel Macun: Hormon bozukluğuna çok iyi gelen bir bitkisel macundur. Vücutta ki kötü hücrelerin atılmasını, iyi hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kullanım önerisi, her akşam yatmadan önce kullanımı önerilebilir.
 • Ballı, Gingsengli Bitkisel Macun: Kansızlık ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelen bir bitkisel macundur. Stresli ve yorgun hissettiğimiz zamanlarda kullanımı, bedeni rahatlatır. Kullanım önerisi, herhangi bir öğünden sonra tok karna bir tatlı kaşığı tüketmek yeterlidir.
 • Ballı, Polenli Bitkisel Macun: 0- 6 yaş aralığında ki çocukların idrar kaçırma gibi problemlerinde kullanımı, faydalıdır. Kullanım önerisi, 0-6 yaş grubu çocukların alerji yoksa bir çay kaşığı, 6 yaşından büyük çocukların ise 1 tatlı kaşığı kullanmaları yeterli olacaktır.
 • Bal  ve Probis İçeren Bitkisel Macun: Probis doğal bir antibiyotik olduğu için bu bitkisel macun ile yapılan kür bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Grip gibi soğuk algınlığı problemlerine karşı  birebirdir. Vücudun herhangi bir yerinde oluşan mantarı yok eder. Kullanım önerisi, yemekten sonra 1 tatlı kaşığı alınabilir. 
 • Ginkobioba İçeren Bitkisel Macun: Damar ve kalp gibi hastalıklara karşı çok iyi gelir. Vücudun bağışıklık sistemi için idealdir. Kullanım önerisi, yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı tüketilmesi kansızlığa karşıda iyi gelecektir.
 • Enginarlı İçeren Bitkisel Macun: Enginar ile yapılan bitkisel macun karaciğer yağlanması, tansiyon ve şeker gibi  problemlerin iyileşmesine yardımcı olur. Karaciğer yağlanması problemi nedeniyle yüzde oluşan cilt hastalıklarını geçmesi için kullanılabilir. Kullanım önerisi, yemeklerden sonra 1 tatlı  kaşığı tüketmek yeterli olacaktır.
 • Ballı ve Zencefil İçeren Bitkisel Macun: Beyin ve kalp rahatsızlıklarına, üst solunum yolunda oluşmuş astım ve bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelen bir bitkisel macundur. İçinde zencefil olduğu için stres ve sıkıntıdan vücudu korur. Kemik erimesi ve sırt ağrılarına karşıda kullanılan bu bitkisel macunun kullanımı, yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı tüketilmesi yeterli olacaktır.

   

   

]]>
Rocs Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/rocs-dis-macunu.html Sat, 17 Nov 2018 02:30:50 +0000 Rocs diş macunu; Rocs markasına ait olan diş macunları Avrupa'nın en iyi bilinen markalarının arasında yer alır. Tüm ürünleri İsviçre laboratuvarlarında geliştirilen Rocs diş macunlarını yüksek teknoloji ve bili Rocs diş macunu; Rocs markasına ait olan diş macunları Avrupa'nın en iyi bilinen markalarının arasında yer alır. Tüm ürünleri İsviçre laboratuvarlarında geliştirilen Rocs diş macunlarını yüksek teknoloji ve bilimsel çalışmalar neticesinde ortaya çıkan aktif yapıdaki bileşenler bu laboratuvarlarda geliştirilmiştir. Rocs diş macunlarının etkinliği klinik araştırmalar ve laboratuvar testleri ile belgelenerek halka sunumu gerçekleşmiştir. Özellikle rocs diş macunları yetişkin insanların ihtiyaçlarına göre uzmanlaşmış ürünler olmasından ötürü Avrupa da ve yeni ülkemizde aktive olmuştur. Rocs diş macunlarının tanıtım amaçlı olarak ülkemizde özellikle İstanbul, İzmit, Tekirdağ, Bolu ve Sakarya illerinde ilk olarak eczanelerde satışa sunulmaya başlanmıştır.

Rocs diş macunu tercih edilmesinin nedenleri;
 • Özellikle farklı yaş gruplarına hitap etmesi ve ürünlerini yaş gruplarına ayırarak sınıflandırması,
 • Her yaştan insanın ihtiyaç duyduğu diş macunu faklı yapıda olması,
 • On beş günlük bakım kürü olan ve Rocs mineral jelin diş minesini güçlendirmesi ve korumadaki yüksek etkisi,
 • İçerisinde ananas enzimi Bromelin ile bakteri plağının çözümlenmesini sağlaması ve temizlemesi,
 • Ayrıca düşük bir aşındırma meydana getirmesi ve diş minesine veya dolgulara zarar vermeden temizleme özelliğinin olması gibi birçok olumlu etkiye sahip olan Rocs diş macunları diş hekimlerinin öncelikli ürünlerinin başında gelir. 
Her yaştan bireye hitap eden Rocs diş macunu çeşitleri ve özellikleri;
 • 0-3 yaş baby diş macunu: Rocs diş macunlarının bebekler için özel olarak geliştirilen macunlarındandır. İçeriğinde florid, tatlandırıcı ve suni renklendirici içermeyen yapıda ve çok etkili olan diş macunlarıdır. Bebeklerde ilk dişin çıkması ile beraber bir diş fırçası ve macunu olmalıdır. Bu bebeklerin ağız ve diş sağlığı ve genel sağlığı için çok önemlidir. Bebekler için üretilen ve bu diş macunları florid, suni içerikler, allerjenler ve aşındırıcı içermeyen yapıda üretilmesinden ötürü özellikle anne ve babalar tarafından tercih edilmesi gereken bir diş macunudur. Bebeklerde diş macunu kullanımı esnasında bebeklerin bu macunu yutma olasılığı, açısından olası rahatsızlıkların oluşmaması açısından çok önemlidir. 
 • 4-7 yaş arası bebekler için diş macunu: Rocs diş macunları çocukların gereken zamanlarda yani doğru sürede dişlerini fırçalamasına yardımcı olur. O yüzdende öncelikli olarak tadının çok lezzetli olması çocukların dişlerini fırçalamasını keyfe dönüştürücü etki yapmasından ötürü ve bununla beraber kısa sürelerde etkili sonuçlar meydana getirmesi açısından önemli bir yapıya sahiptir. Kendisine özgün ve patentli olan ve amifluar kompleksi, aminoflorid ve ksilitol kaynağıdır. Bunlardan amifluor hızla diş üzerinde ince bir koruyucu tabaka meydana getirir ve Rocs kids diş minesi mineralizasyonunu destekleyerek dişin minesini güçlendirir ve diş çürüğü riskini azaltır. 
 • 8-18 Teens diş macunu: Bu yaşta olan ve okul yaşındaki çocuklar olarak belirtilen gençler kendilerini yetişkinlere daha yakın hissederler. O nedenle de çocuk diş macunu kullanmak istemezler Rocs diş macunu bunun için özel olarak ürettiği diş macunları ile bu yaş aralığındaki gençlerin ağız ve diş yapısına özel olarak üretilmiştir. 
Rocs diş macunları, özellikle beyazlatma etkisi, çürüklere karşı aşırı koruma yapması, ağız kokusunu engellemesi, diş eti iltihaplanması ve kanamayı azaltması ve diş minesini minerallerle dolgunlaştırarak güçlendirmesidir. Böylelikle yaş gruplarına uygun olan diş macunlarının kullanılması ile diş ve ağız yapısı en sağlıklı şekilde devam eder.
]]>
Diş Beyazlatıcı Macun https://www.macun.gen.tr/dis-beyazlatici-macun.html Sat, 17 Nov 2018 05:04:01 +0000 Diş beyazlatıcı macun, hangi marka olursa olsun dişlerimizi fırçaladığımız zaman hepimiz ayna karşısında dişlerimize bakarak yine beyazlamıyor dedik illa ki. Hayallerimiz hep reklamlar da gördüğümüz beyaz, inci gibi dişle Diş beyazlatıcı macun, hangi marka olursa olsun dişlerimizi fırçaladığımız zaman hepimiz ayna karşısında dişlerimize bakarak yine beyazlamıyor dedik illa ki. Hayallerimiz hep reklamlar da gördüğümüz beyaz, inci gibi dişler. Peki biz buna doğal yollarla evde uygulayacağımız bir kaç yolla nasıl sahip olabiliriz sizlere bunu anlatacağım. Güzel dişler gülümsememizi güzelleştirmek ile kalmaz bizleri daha çekici yapar. Evde diş beyazlatmanın, diş beyazlatıcı macunun tarifini sizlerle paylaşacağım. Siz de bunları deneyerek Arzu ettiğiniz beyaz dişlere kavuşacaksınız. Dişlerimiz beyaz olduğu zaman kendimize olan özgüvenimizde artacaktır. Diş rengi zaten kemik rengi ile orantılı olan bir şeydir. 

Diş beyazlatıcı macun;
 • 1 çay kaşığı karbonat 
 • 1 çay kaşığı ada çayı
 • 1 çay kaşığı tarçın
Bu malzemeleri birbirine ekliyoruz. Islak ve temiz diş fırçasıyla dişlerimizi fırçalıyoruz. Her akşam yatmadan önce bu karışımı diş fırçasıyla dişlerimize uyguluyoruz ve bir hafta içinde farkı göreceksiniz. 

Karışımın içine ek olarak koyabileceğimiz malzemeler;
Kullandığımız malzemelere ek olarak hem beyazlatıcı hem de temizleyici özelliği olan evimizde bulunun malzemeleri de sizlerle paylaşacağım. 
 • Çilek: Çilek içindeki malik asit sayesinde dişler de tartar oluşumunu engeller ve onlara temiz bir görünüm verir.
 • Tuz: Antibakteriyeldir ve temizleyici özelliği vardır. Macununuza tuz ekleyerek uygulayabilirsiniz. Tuz aşındırıcı özelliği ile dişlerinizdeki kalıntıları giderir. 
 • Defne yaprağı ve portakal kabuğu: Defne yaprağı ile portakal kabuğunu ezerek macununuza ekleyebilirsiniz. Dişleri beyazlatıcı bir asit içerir.
 • Muz: Muz kabuklarını artık çöpe atmaktan vazgeçebilirsiniz. Muz kabuklarının diş beyazlatıcı bir özelliği olduğunu fark edeceksiniz. İster kabukların iç kısmını dişlerinize sürerek kullanabilirsiniz isterseniz ezip macuna katabilirsiniz. 
 • Karbonat: Karbonat dişleri beyazlaşmak için yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Bir çoğumuzda denemiş faydasını görmüşüzdür. Yapılan çalışmalar karbonatın en güçlü ve en güvenilir diş beyazlatma yöntemi olduğunu gösteriyor. Karbonatı çok sık uygulamayın dişlerde yıpranmaya sebep olabilir. 
]]>
Aşı Macunu https://www.macun.gen.tr/asi-macunu.html Sat, 17 Nov 2018 17:52:47 +0000 Aşı macunu, aşı veya budama bölgesinin harici etkenlerden kayıp görmesini ve su kaybını önlemektedir. Aşılar doğruca yapılmalıdır, mevsim ile alakalı değildir. Genellikle aşılar ilkbahar aylarında yapılmaktadır. Fa Aşı macunu, aşı veya budama bölgesinin harici etkenlerden kayıp görmesini ve su kaybını önlemektedir. Aşılar doğruca yapılmalıdır, mevsim ile alakalı değildir. Genellikle aşılar ilkbahar aylarında yapılmaktadır. Fakat ilkbahar ayında yapılması şart değildir.

Sıcak olarak hazırlanan aşı macunu
 • Zift 500 gram
 • Balmumu 500 gram
 • İçyağı (eritilmiş ve süzülmüş) 300 gram
 • İnce odun külü (Elenmiş olarak) 125 gram
 • Balık tutkalı 42 gram
Hazırlanışı; zift ile balmumu ufak parçalara ayrılıp bir kap içerisinde ve alevsiz ateş üzerinde ısıtılarak eritilir. Diğer bir kapta içyağı tekrardan ateş üstünde eritilir ve ardından eritilmiş zift ile balmumu içine katılır. Malzemelerin üst kısmına ince olarak elenmiş odun küllerini döküp iyice karıştırılarak ısıtılmaya aynı ritimde devam edilir ve kaplara dökülür. Macun soğuyunca katılaşmaktadır. Kullanılacağı zaman yumuşaması için ısıtılması gerekir. Fakat macunu çok fazla sıcak kullanmamak gerekir, sıcak olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Soğuk olarak hazırlanan aşı macunu
 • Ham reçine (çam sakızı) 2 kg
 • Bezir yağı 20 gram
 • Balmumu 100 gram
 • Mavi ispirto 300 gram
Hazırlanışı; çam sakızı ateşte eritilir, daha sonra içine bezir yağı ve balmumu katılmaktadır. İyice karıştırılıp eritildikten sonra ateşten indirilerek soğuması için bir kenara alınır. Ardından hafif ve ağır bir şekilde ispirto ilave edilerek karıştırılır.

Dallardaki tomurcuk noktaları veya filiz gözleri diyebileceğimiz ufak şişliklere aşı yapılmalıdır. Şişmenin arttığı zaman, gözler patlamadan öncesinde aşı yapılmalıdır.

Aşı macunu neden çoğunlukla ilkbahar ayında yapılmalıdır; sonbahar bitiminde uyku halinden çıkmış bitkilerin köklerinde ve gövdesinde çokça enerji depolanmış olur. Tüm bunlara bakacak olursak, aşı zamanı ilkbahar ayı başından temmuz ortasına kadar geçen zamandır. Kış mevsiminin erken bastırdığı yerlerde en geç haziran sonuna kadar aşı macununu uygulamak gerekir. Çünkü aşılanan kısımlar şiddetli geçen soğuklara dayanamaz ve yaz sonuna kadar kuvvetlenmesi gerekir.

Aşılama, iki bitki parçasını bir bitkiymiş gibi kaynaşacak ve büyümelerine aynı ritimde devam edecek olarak birleştirme tekniğidir. Aşılama, bitkilerde yapılan tohumsuz bir üretme şeklidir. Çoğaltılması istenilen çeşitten, bir gözün veya aşı kalemi ismi verilen bir dal parçasının anaç denen bir diğer bitki üst kısmına yerleştirilip tutturulmasıdır.

Meyve çeşitleri, tipik olarak, tohum ile üretildiklerinde tür karakterini kaybederek, yabanileşmeye yönelmektedirler. Üretilmesi istenilen hastalıklara sağlam meyve çeşitlerini aşılama yöntemi ile çoğaltmak olanağını sağlamaktadır.


   ]]>
   Öksürük Macunu https://www.macun.gen.tr/oksuruk-macunu.html Sat, 17 Nov 2018 23:44:03 +0000 Öksürük Macunu; Öksürük macunu, göğüs ağrısı, halsizlik, sersemlik gibi yan etkileri uzun süren öksürüklerde kullanılabilmektedir. Öksürük macunu, uykuyu bölen öksürüklerde de kullanılabilmektedir. Öksürük macunu, Öksürük Macunu; Öksürük macunu, göğüs ağrısı, halsizlik, sersemlik gibi yan etkileri uzun süren öksürüklerde kullanılabilmektedir. Öksürük macunu, uykuyu bölen öksürüklerde de kullanılabilmektedir. Öksürük macunu, öksürüğe virüsler neden olmaktadır. Öksürük macunu, öksürükler genelde kendiliğinden geçer. Öksürük macunu, gece uykusunu bölen, kronikleşen ve uzun süre devam eden, nöbetler şeklinde olan öksürüklerde kimyasal olarak öksürük şurubu kullanmaktansa doğal öksürük macunlarını kullanmak daha iyidir. Öksürük macunu, öksürük kuru öksürük, yaş öksürük ve gece öksürüğü olarak sınıflandırılır. Öksürük macunu, akut ve kronik öksürüğün kesilmesinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Öksürük macunu, doğal, ucuz ve kolayca hazırlanabilir. Öksürük macununu, evde kolayca hazırlayıp kullanabiliriz. Öksürük macununun, herhangi bir yan etkisi yoktur. Öksürük macununun, içinde herhangi bir kimyasal yer almaz.

   Öksürük Macunu Tarifi;
   • Bir bardak pekmez, 
   • İki kaşık tereyağı,
   • Limon,
   Öksürük Macunu Hazırlanışı;

   Öksürük macunu için öncelikle pekmezi ve tereyağını küçük bir tencereye koyup ocağı yakıyoruz. Kısık ateşte yağ eriyinceye kadar ısıtıyoruz. Ama kesinlikle kaynatmıyoruz. Sonra bu karışımı ılınıncaya kadar bekliyoruz. Hazırladığımız karışım ılıdıktan sonra içinden bir kaşık alıp üzerine 4-5 damla limon suyu damlatarak yiyoruz. Limonu karışımın tamamına kesinlikle katmıyoruz. Karışımın tamamına limonun katılması halinde bu karışım ağda haline gelir. 

   Öksürük Macunu Kullanımı;

   Bir kaşık pekmezli- tereyağlı- limonlu karışımı yedikten sonra üzerine muhakkak birkaç yudum ılık su içmeliyiz. Hazırladığımız macunu günde altı kez kullanabiliriz. Düzenli ve doğru kullandığımız takdirde öksürük kesilir.
   ]]>
   Marvis Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/marvis-dis-macunu.html Sun, 18 Nov 2018 23:15:15 +0000 Marvis diş macunu; günlük ağız ve diş bakımınıza yardımcı olmaktadır. Birbirinden farklı ve benzersiz aroma seçenekleri sunan Marvis ürünleri özellikle sigara içenlerin şikayetçi olduğu, dişlerde sararma sorununun ö Marvis diş macunu; günlük ağız ve diş bakımınıza yardımcı olmaktadır. Birbirinden farklı ve benzersiz aroma seçenekleri sunan Marvis ürünleri özellikle sigara içenlerin şikayetçi olduğu, dişlerde sararma sorununun önlenmesinde oldukça etkilidir. Günlük olarak yapacağınız ağız ve diş bakımını sizler için eğlenceli bir hobiye dönüştürmektedir.

   Ağız ve bakım ürünleri arasında sıra dışı yeni formülleri ve kalitesi ile isminden söz ettiren Marvis diş macunu, özel formülü ve beyazlatıcı etkisi ile dişleriniz eskisinden çok daha parlak, beyaz ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlarken size de gün boyu kalıcılığını yitirmeyen ferah bir nefes kazanmasını sağlamaktadır.

   Marvis diş macunu özellikleri;

   Marvis diş macunu, tartar ve lekelerden arınmış bembeyaz dişlere ve uzun süre kalıcılığını koruyan ferah bir nefese sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Diş ve diş eti bakımınızı sizler için birer zevke dönüştürecek olan diş macunu, dişleriniz ve diş etlerinizde meydana gelebilecek rahatsızlıkların önlenebilmesi konusunda da diş sağlığınız için etkili sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Beyazlatıcı özel formülü sayesinde ağız bakım ürünlerinde bugüne kadar rastlamadığınız yepyeni bir deneyim sunmaktadır.

   Etkisi; diş ve ağız bakımınızı etkili bir şekilde uygulamanıza imkan veren bir üründür. Özel formülü sayesinde beyazlatıcı etkisi ile dişlerinizin eskisinden çok daha parlak, beyaz ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlarken, etkisini uzun süre koruyan, serinletici ve ferah bir nefes kazandırmaktadır. Özel tasarım kutusu ile banyolarınıza şık bir görünüm getirir. Marvis diş macununu düzenli olarak kullandığınız zaman dişlerinizin gözle görülür bir şekilde parlak ve beyaz bir görünüme sahip olmasında etkili sonuçlar almanızı sağlamaktadır.

   Kullanım şekli; Marvis diş macununu, fırça üzerine nohut büyüklüğünde alarak dişler fırçalanır.

   Not; beklenmeyen bir etki görüldüğü zaman hemen doktora başvurunuz.

   ]]>
   Karbonatlı Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/karbonatli-dis-macunu.html Sat, 09 Mar 2019 17:47:40 +0000 Karbonatlı diş macunu, herkesin hayali bembeyaz dişlere sahip olmaktır. Dişlerimiz beyazlasın diye bir çok markanın diş macunlarını, tozlarını, gargaralarını kullanmamıza rağmen dişlerimiz beyazlamıyor diyorsanız, hem Karbonatlı diş macunu, herkesin hayali bembeyaz dişlere sahip olmaktır. Dişlerimiz beyazlasın diye bir çok markanın diş macunlarını, tozlarını, gargaralarını kullanmamıza rağmen dişlerimiz beyazlamıyor diyorsanız, hem doğal hem ucuz hem de kolay ulaşılabilir bir tavsiyem var. Karbonat diş üzerindeki tortuları temizleme ve diş beyazlatma da birebir diyebilirim. Dişleriniz zaman içinde sararma yapıyorsa size karbonat ve limon karışımını tavsiye ediyorum. Dişler zaman içinde tüketilen yiyeceklerden ya da diğer sebeplerden dolayı sararabilir. Bu görsel değişim sizi rahatsız edebilir. Gülümsediğiniz zaman sarı bir diş yerine bembeyaz bir diş istiyorsanız evde kolayca uygulayabilceğiniz bu yöntemi denemelisiniz. Bembeyaz dişlere sahip olmak için karbonat ve limon suyundan faydalanabilirsiniz. Dişlerdeki sararma kemik renginizden de dolayı olabilir ya da genetik olabilir. Eğer bu sebeplerden biriyse bu tarz yöntemlerin yararı olmayacaktır. Bu tür dişlerin klinik bir şekilde temizlenmesi gerekir. Ama kahveden, çaydan ya da sigaradan dolayı sararan dişlere vereceğimiz tarif faydalı olacaktır. 

   Karbonatlı diş macunu tarifi

   Bunun için ihtiyacımız olan malzemeler sadece limon ve karbonattır. 1 çay kaşığı kadar karbonatın içine limon suyunu ilave ediniz. Kullandığınız limonun taze olması daha iyi olacaktır. Karıştırdığınız karbonat ve limon iyice köpürecektir. Elinize bir parça pamuk alarak, karışıma batırın. Bunu dişlerinizde sararma olan yerlere sürün. Daha sonra 1 dakika kadar bekletiniz ve beklettiğiniz karışımı diş fırçası yardımıyla fırçalayın. Bu yaptığınız işlem dişlerdeki asitin çıkarılması için iyi olacaktır. Daha sonra ağzınızı temiz suyla iyice çalkalayın. Dişlerinizdeki beyazlatma dikkat çekici bir şekilde fark edilecektir. Bu yöntemi hafta da bir uygulamanız diş mineralleri için daha iyi olacaktır. 

   Bu konuda bize ulaşan bir Uzman Doktor aşağıdaki ifadeleri kullanmıştır.
   Bu tarifi kesinlikle uygulamayın diye siz okuyucuları uyarmak istiyorum.Limon kuvvetli asidik özelliği olan bir bitki.dişlerdeki diş aşınmalarının ve diş çürüklerinin sebebi de asittir. karbonatın tozunda da dişlerin aşınmasına neden olabilecek iri taneli partiküller vardır. her iki malzeme karıştırılıp kullanıldığında (özellikle uzun bir süre kullanılırsa) diş minesini aşındırarak dentin dokusunun açığa çıkmasına sebep olarak hem dişlerin daha sarı görünmesine (çünkü dentin sarı renklidir), hem de diş minesi aşındığı için dentin hassasiyetine neden olmaktadır.
   ]]>
   Epoksi Macun https://www.macun.gen.tr/epoksi-macun.html Mon, 19 Nov 2018 21:22:54 +0000 Epoksi macun; kesinlikle ham zemin üzerine uygulanmaması gerekmektedir. Macun uygulanacak zeminde mutlaka bir astar veya arakat ürün bulunması gerekir. Ayrıca macun uygulamasından önce zemini mutlaka zımpara yapmak gerekir. Kadem Epoksi macun; kesinlikle ham zemin üzerine uygulanmaması gerekmektedir. Macun uygulanacak zeminde mutlaka bir astar veya arakat ürün bulunması gerekir. Ayrıca macun uygulamasından önce zemini mutlaka zımpara yapmak gerekir. Kademe kademe yapılacak macun uygulamalarında da kat aralarında zeminler zımparalanmalıdır. Kaliteli epoksi macunlar solvent içermediklerinden dolayı sadece zımpara yapılmış yüzeylere yapışmaktadırlar. Macun uygulamasından sonra macunlu yüzey yine uygun bir arakat veya astar ile boyanmalıdır, korumasız bırakılmaması gerekir. İçeriğindeki dolgular sebebiyle epoksi macunlar kuruduktan sonra mikro gözenekli bir yapı oluştururlar ve uygun bir arakat ile koruma altına alınmayan macunlu yüzeyler nem ve diğer kirlilikleri emme eğilimi göstermektedirler. Özellikle aşırı nemli ve yağışlı havalarda macun işlemleri yapılırken, zımparadan sonra bir süre ortamı ısıtıp, zemini kurutup nemini atmak gerekir.

   Epoksi macunlar, tüm diğer epoksi esaslı boya ve kaplamalar gibi kuruma ve kürlenme aşamasında sıcaklığa ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle 10 derece altındaki sıcaklıklarda macunun kuruması ve zımparaya gelme süresi çok uzamaktadır. Eğer imkan var ise kış koşullarında, epoksi macun uygulaması sırasında ve sonrasında uygulama yapılan ortamı 25-30 derece sıcaklığa çıkararak macunun kuruma aşamasını normale çekmek gerekir. Epoksi macunların son sertliğine ulaşması 50 derece üzerindeki sıcaklıkların etkisi altında kalmaları gerekir. Uygulama sonrasında gerçekleşecek tam kurumaya bağlı zemin oturmalarını minimuma indirmek için eğer imkan var ise epoksi macun uygulanmış zeminleri belirli bir süre 50-70 derece sıcaklıkta tutmak gerekir. Bu gibi sıcaklıklara maruz kalan epoksi macunlar tam kurumasını ve zemin oturmasını gerçekleştireceği için üzerlerine yapılacak boya işlemlerinden sonra gerçekleşecek zemin oturmaları göz ile fark edilemeyecek kadar minimum olacaktır.

   Kaliteli epoksi macun özellikleri;

   Günümüzde yatlarda koyu renklerin daha fazla tercih edilmesi, üretilen yatların boylarındaki artış ve yatların gövde formlarında daha çok kıvrımlı hatların kullanılmaya başlanması ile macun seçimi daha da büyük önem kazanmıştır. Kaliteli macun markaları ürünlerini günümüzün zorlu koşullarına göre adapte etmeye çalışmaktadırlar. Yine de dünyaca ünlü markaların ürünlerinin kullanıldığı büyük projelerde bile macunlarda çatlama, çökme, kırılma gibi sorunlar görülmektedir ve telafisi zor hasarlar ortaya çıkabilmektedir. Aşırı kalın macun uygulamaları, yat zeminlerindeki aşırı esnemeler, hammadde kaynaklarındaki değişiklikler, proje süreçlerindeki hızlı üretim baskısı, hatta değişen iklim koşulları bu problemlerin çok sık ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Yat üreticileri de bu durumda macun sistemi için sürekli bir arayış içerisindedir ve ürünleri bu gibi problemler ortaya çıkarmamış, büyük referans projeler sunabilen ve macunları zorlu test şartlarını geçebilen markaların epoksi macun sistemlerine yönelmektedirler.

   Kaliteli epoksi macunlarda aranan özellikler;
   • Esnek yapı
   • Kolay uygulama
   • Kolay zımpara yapılabilme
   • Uzun kap ömrü
   • Hızlı kuruma ve hızlı zımparaya gelme
   • Kolay karışım oranı ve kolay karıştırabilme özelliği
   • Düşük yoğunluk
   Tabi, ticari olarak anlamlı bir epoksi macun ortaya çıkabilmesi için bu özelliklerin yanında düşük üretim maliyetini de koymak gerekmektedir. Macun markaları açısından görüleceği gibi bu şartların hepsini yüksek oranda sağlayabilmesi oldukça zordur ve önemli bir bilgi birikimi ve tecrübeyle mümkün olabilmektedir.
   ]]>
   Demir Dikeni Macunu https://www.macun.gen.tr/demir-dikeni-macunu.html Tue, 20 Nov 2018 19:14:42 +0000 Demir dikeni macunu, erkeklerde penis büyütmek için, yardımcı madde olarak kullanılan bir üründür. Demir dikeni macununu dört haftalık bir kullanımla tamamlayabilirsiniz. Önerilen kür dört hafta olarak belirlenmiştir. Demir dik Demir dikeni macunu, erkeklerde penis büyütmek için, yardımcı madde olarak kullanılan bir üründür. Demir dikeni macununu dört haftalık bir kullanımla tamamlayabilirsiniz. Önerilen kür dört hafta olarak belirlenmiştir. Demir dikeni macununu kullanımı çok kolaydır. Günde iki kez çay kaşığı ile kullanılması yeterli olacaktır. Bir ay gibi bir sürede yani dört haftalık günde ikişer kez çay kaşığı ile alımlarda, kullanım şartları göz önüne alınırsa eğer peniste büyüme oranı etkisini gösterecektir. Bu uygulama kişiden kişiye değişim gösterebilir. Ama fizyolojik açıdan bir problem gözlemlenmemişse eğer, peniste genişleme ve büyüme gerçekleşecektir. 

   Bu ürün, garantili bir ürün olarak satılmaktadır. Sonuçları kesinlikle peniste daha kalınlaşmış ve büyümüş olarak size geri dönecektir. Demir dikeni macununun kullanılmasında faydalarda sağlanmaktadır. Özellikle, geliştirilen kemer dokusu sayesinde, çok yünlü olarak uzaman sağlanmaktadır. Demir dikeni macunu bir ay boyunca düzenli kullanılması halinde, sarkık peniste ve eğri peniste,  dikleşmesi sağlanacaktır. erken boşalma görülen erkeklerde, düzene girilmesi görülecektir. Penisin kalınlaşması, uzaması ve ilişkinin daha sağlıklı ilerlemesi yönünden kullanılmasında bir sakınca görülmemektedir ve bir sorun teşkil etmemektedir. 

   Demir dikeni macunu, her yaşta erkekler için, sünnetli veya sünnetsiz olması fark etmeden kullanılabilmektedir. Bu macunun kullanılması sonucunda erkekler daha dik penise sahip olacaklar, daha kalın penise sahip olacaklar ve ilişkilerin daha uzun sürmesi olağan olacaktır. Demir dikeni macunu penis büyütmek amaçlı kullanılmaktadır. Kişi evde kendi bu uygulamayı yapabilir, pasif olan penis organı olduğundan dolayı, cinsel dayanma gücünün artması sağlanmaktadır ve yeni doku penis hücrelerinin oluşumu teşvik edilmesi sağlanmaktadır. 

   Demir dikeni macunu faydaları, bu ürünü kullandıktan sonra eşinizle birlikte daha zevk alarak ilişki yaşayabileceksiniz. İlişki sırasında erken boşalma var ise, bu ürün sayesinde, erken boşalmadan kurtulacaksınız. Bu ürünü kullananlardan alınan bilgiye göre, penis boyunun uzaması, yedi santim kadar görülebilmektedir. Demir dikeni macununu kullanmak dört hafta, yani bir ay kadar olmalıdır. Daha uzun kullanılması önerilmemektedir. Bir süre ara verip tekrar kullanılabilmektedir. 

   Demir dikeni macunu, birçok ülkede kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra bizim ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Ve daha etkili ve uzun bir cinsel ilişki için yardım sağlamaktadır. Demir dikeni macunu son derece güvenilir bir ürün olmakla birlikte, kalitesi bakımından da oldukça iddialı bir üründür. Verimlilik açısından cinsel anlamda kesin sonuçlar elde edilmiştir. Cinsel anlamda eksik olan vitaminleri desteklemeye yardımcıdır. Kişinin penisinde gözle görülür oranda büyüme sağladığı da gözlemlenmiştir.
   ]]>
   Opalescence Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/opalescence-dis-macunu.html Wed, 21 Nov 2018 18:54:40 +0000 Opalescence Diş Macunu, diğer diş macunlarından farkı dişleri mükemmel şekilde dezenfekte etmesidir. Kim istemez ki kusursuz dişlerinin olmasını. Sadece istemekle olmayan diş ve ağız bakımının düzenli olarak yapılması Opalescence Diş Macunu, diğer diş macunlarından farkı dişleri mükemmel şekilde dezenfekte etmesidir. Kim istemez ki kusursuz dişlerinin olmasını. Sadece istemekle olmayan diş ve ağız bakımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Dişleriniz genetik olarak problemliyse işiniz daha zor demektir. Özellikle de alkol, sigara, pipo ve benzeri tütün ürünlerini aşırı miktarda kullanıyorsanız kafeinli içecekleri sıklıkla tüketiyorsanız, asitli içecekler hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmuşsa diş lekeleri ve sararmalar hat safhadadır. neyse ki her şeyin bir çaresi vardır. Opalescence diş macunu diş ve ağız bakımında yanınızda. Düzenli kullanım sonucunda opalescence diş macununun dişlerinizdeki etkisine inanamayacaksınız. Diş ve ağız yapınıza uygun fırça, diş ipi ve anti bakteriyel gargaralar alarak opalescence diş macununun etkisini destekleyebilirsiniz. Opalescence diş macununu kullanmanın yanında yediklerinize dikkat etmeli gece yatmadan önce mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız. 

   Opalescence Diş Macununun Faydaları Nelerdir

   Opalescence diş macunu kullanan 100 kişiden 90 tanesi üründen memnun kalmakta ve tekrar tercih etmektedir. Yapılan araştırmalara göre opalescence diş macununun ilk kullanımından itibaren ağızdaki farkı hissedeceksiniz. Opalescence diş macunu mükemmel temizlik ve dezenfekte özelliğiyle kullananları kendine hayran bırakmayı başarıyor. Doğru fırçalama teknikleriyle ağzın ve dişlerin her noktasına ulaşan opalescence diş macunu ağızda bıraktığı hoş koku ve ferahlık hissiyle kişiye huzur veriyor. Gülüşlerin kısıtlanmasını önleyen bu diş macunu sorunlu dişteki sarı lekelerin düşmanı. Sorunlu dişi onarırken sorunsuz dişlerde sarı leke oluşumunu önleyerek diş renginizi korumaya yardımcı oluyor. Daha önceden diş beyazlatma işlemi yaptıran kişiler bu işlemlerden sonra opalescence diş macununu kullandığında kısa süre içinde etkisini görüyor. İçeriğindeki mükemmel formül sayesinde yüzeydeki lekeleri çıkarırken aynı zamanda florür alımını en üst düzeye çıkarıyor. Opalescence diş macunu diş eti iltihaplanmalarını azaltırken düzenli ve doğru kullanımda 1 ayda diş tonunu 2 renk beyazlatmayı başarıyor. Florür alımını yükselten opalescence diş macunu mineyi koruyor. Mine ve detin onarımını koruyor. 

   Opalescence Diş Macununun Tadı Nasıldır

   Opalescence diş macunu ağızda uzun süreli ve etkili taze nane tadı bırakıyor. Konuşma sırasında veya yemeklerden sonra özgürce konuşma devrini başlatıyor. Maddi açıdan biraz pahalı olan opalescence diş macunu gösterdiği etkisiyle verdiğiniz parayı hak ediyor. Son derece güvenilir ve insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan opalescence diş macununu gönül rahatlığıyla kullanmanız mümkün. Opalescence diş macunu diş rengini beyazlatmada etkilidir fakat diş renginiz ve dişinizin genetik yapısına göre beyazlama süreci uzayı kısalabilir.
   ]]>
   Vit Time Bitkisel Macun https://www.macun.gen.tr/vit-time-bitkisel-macun.html Thu, 22 Nov 2018 09:03:04 +0000 Vit Time bitkisel macun; glikoz şurubu, bal(%20), polen(%5) arı sütü, çakşır otu kökü, tarçın, zencefil, havlıcan, keçi boynuzu, kişniş, karanfil, karaman kimyonu, ginseng, yeni bahar, gingko, meyan balı, beyaz hardal, epi Vit Time bitkisel macun; glikoz şurubu, bal(%20), polen(%5) arı sütü, çakşır otu kökü, tarçın, zencefil, havlıcan, keçi boynuzu, kişniş, karanfil, karaman kimyonu, ginseng, yeni bahar, gingko, meyan balı, beyaz hardal, epimedium, lepidyum, kola bitkisi, Amerikan ginsengi, Sibirya ginsengi.

   Vit Time bitkisel macun kullanımı; bir tatlı kaşığı kullanmanız tavsiye edilmektedir. Kullanmadan önce çok iyi karıştırmanız gerekir. Kullanımından 20-30 dakika sonra etkisini görmeye başlarsınız.

   Hem erkeklerin hem de bayanların kullanabildiği macun kıvamında içerisinde cinsel hayatı kuvvetlendirmek için otlar ve şifalı bitkiler bulunan son derece kuvvetli bir afrodiyaktır. İçeriğinde bulunan epimedium sayesinde kullanan herkese farklı bir deneyim yaşatan bu macun ile cinsel yaşamınız renklenecek.

   İçeriğinde bulunan epimedium sayesinde kullanan herkeze farklı bir deneyim yaşatan bu macun ile siz ve partnerinizin cinsel yaşamı renklenecek.

   Vit Time bitkisel macun kalp, tansiyon ve şeker hastaları tarafından kesinlikle kullanılmaması gereken bir macundur. Herhangi bir rahatsızlığı olan insanlar kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar. 18 yaşından küçüklerinde kesinlikle kullanmamaları gereken Vit Time bitkisel macunu çocukların ulaşamayacağı serin ve kuru yerlerde muhafaza etmelisiniz.

   Vit Time bitkisel macunun içeriğindeki bazı bitkilerin özelliklerine bakacak olursak;

   Kişniş; iştah açar, bağırsak gazlarını giderir, sinirleri yatıştırır, hazmı kolaylaştırır, sinirsel baş ağrılarını keser, karın ağrılarını giderir, cinsel arzuyu güçlendirir ve doğumu kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bayat yiyeceklerin zararını azaltmaktadır. Kusmayı önler ve fazla miktarda tüketilirse zararı meydana gelmektedir.

   Ginseng; binlerce yıldır Çin'de ilaç sektöründe ve yapımında kullanılan ginseng, hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek şekilde güç verir.

   Polen; son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunmaktadır. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunmaktadır. 

   Arı Sütü; cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri, kısa zamanda hissedilmektedir.

   Zencefil; yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapmaktadır. Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

   Saklama Koşulları; direkt gün ışığı altına maruz bırakmayınız. Mutlaka ambalajı kapalı şekilde çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.

   Uyarı; kan dolaşımını artırdığı, hızlandığı için kalp hastalarının kullanımı kesinlikle önerilmez. Şeker (Diyabet) hastalarının doktor kontrolünde kullanması tavsiye edilir.

   ]]>
   Florürlü Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/florurlu-dis-macunu.html Fri, 23 Nov 2018 04:50:29 +0000 Florürlü Diş Macunu: florür doğada bulunan bir mineraldir. Bazı kaynak sularında ve yiyeceklerde de bulunmaktadır. Doğal florür minerali bulunan içme suyu tüketen kişilerde, florür minerali bulunmayan içme suyu tüket
   Florürlü Diş Macunu: florür doğada bulunan bir mineraldir. Bazı kaynak sularında ve yiyeceklerde de bulunmaktadır. Doğal florür minerali bulunan içme suyu tüketen kişilerde, florür minerali bulunmayan içme suyu tüketen kişilere oran ile daha az diş çürümelerinin meydana geldiği tespit edilmiştir. Florürün diş çürüklerini azalttığı kanıtladıktan sonra günümüz de içme sularının içerisine florür minerali doğal olarak eklenmiştir. Ayrıca Dünya sağlık örgütü  ve tüm Dünyada daha pek çok kurum özellikle diş çürümelerinin üzerindeki olumlu etkisinden ötürü bütün içme su kaynaklarına florür mineralini kullanımının uygun olduğu tespit edilmiştir. Hatta oluşabilecek diş çürümelerini önlemek amacıyla florürü diş macunlarında da kullanmaya başlanmıştır.

   Florürlü Diş Macunun Dişlere Etki Şekli: Florürün büyüme çağındaki çocukların hem kemik yapılarında hem de gelişimleri için gerekli olduğu bilinmektedir. Daha dişleri çıkmamış bebeklerden  veya yetişkin kişilerin dişleri için özellik ile diş minesinin sertleşmesinde oldukça fayda sağladığı diş hekimlerince onaylanmıştır. Ayrıca ağızda bulunan yetişkin dişlerinde mine tabakasının sertleşmesine yardımcı olur. Hatta florür kişinin ağzında doğal bir durum olan Çürük önleme ile çürük oluşum süreci sırasında büyük etki de sağlamaktadır. Ayrıca dişlerde meydana gelen sertleşmeyi sağlayarak fosfor ve kalsiyumu yenilemeye yardımcı olur. Bu işleme tekrardan çürümeyi durdurma adı verilir. Şayet, çürümeyi durdurma işleminde iken diş yapısında florür bulunmakta ise, önceden birikmiş olan mineraller daha fazla sertleşecektir. Bu sertleşmede dişleri fazla güçlendirerek daha sonra yaşanacak olan bir çürüme aşamasına kadar da çözülmelerini büyük ölçüde önleyecektir. Özellikle florür içerikli diş macunu kullanmak çocuklarda ve yetişkinlerde diş çürümelerini engelleyecektir. Tüm bu florürün faydaları arasında, çok kullanıldığı durumlarda zararları da bildirilmiştir.Bu zararlar arasında;
   • Üreme sistemine etkileri,
   • Beyin ve sinir sistemine olan etkileri,
   • Düşük zeka,
   • Erken ergenlik,
   • Romatizmal şikayetler,
   • Tiroid hormonuna etkileri dir.
   Tüm bu zararlar florürlü diş macunlarından alınabilinecek zararlar değil, florürün tek başına vücuda alınmasından veya farklı bileşenlerden alınması ile olmaktadır. Yine de 2 yaşın altındaki çocuklarda macunsuz diş fırçalamak önerilir.

   Florürlü Diş Macunu Kullanımı: Çocukların ve yetişkinlerin çok daha sağlıklı ve çürük içermeyen yada geç çürüyen dişler için florür içerikli diş macunları ile düzenli olarak dişlerini fırçalaması yeterli olacaktır. Şayet içtiğimiz suda doğal olarak yeteri kadar florür içermiyorsa, diş hekiminden ya da bir çocuk doktorundan florür eksikliğini gidermek amacıyla florür içerikli damlalar ya da tablet veya florürlü jeller kullanımına başlanabilir.
   ]]>
   Macun https://www.macun.gen.tr/macun.html Sat, 24 Nov 2018 00:45:24 +0000 Macun, Macunu sizlerde evinizde yapabilirsiniz. Osmanlı macun şekerini yapıp, çubuklara usulüne göre çubuklara sararak çocuklarınıza yedirebilirsiniz.Osmanlının geleneksel şekeri, yani macunu olan ve başta çocuklar olmak Macun, Macunu sizlerde evinizde yapabilirsiniz. Osmanlı macun şekerini yapıp, çubuklara usulüne göre çubuklara sararak çocuklarınıza yedirebilirsiniz.
   Osmanlının geleneksel şekeri, yani macunu olan ve başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerin bile çok severek yedikleri bir tatlıdır. İnsanların damağını tatlandıran ve aynı zamanda da büyük bir şifa kaynağıdır. Macunu bu tarife göre yapıp çocuğunuza doğal olarak bu macun şekeri yedirebilirsiniz. Bu şeker kimyasal maddelerden uzak olduğu için çocuğunuza gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Bu rengarenk şekerler herkesin çok hoşuna gidiyor. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Rengarenk meyve aromalı şifa kaynağı macunu yapmak çok kolaydır. Osmanlı macun şekeri geçmişten günümüze kadar hala ilk günkü değerini korumaktadır. Özellikle turistik bölgelerde de yiyebilirsiniz. 

   Osmanlı macunu tarifinin malzemeleri :
   • 6 çay bardağı toz şeker,
   • Bir buçuk kaşık limon suyu,
   • 1/2 çay bardağı su,
   • 2,3 tane portakal,
   • 1 çay kaşığı tarçın,
   • Yarım çay kaşığı zencefil,
   • İsteğe göre gıda boyası,
   • Yarım çay kaçığı mekke gülü.
   MacunMacunun yapılışı:

   İlk olarak derin bir kapta şekerimizi, limon suyunu, ve suyu bir güzel harmanlayalım ve ağda kıvamına gelene kadar ocakta kaynatalım. Daha sonra bu karışımımızı eşit bir şekilde kaplara dağıtalım ve aroma, renk, koku verme işlemlerine başlayalım. Naneli macun yapmak için birkaç damla nane yağı ve gıda boyasını ekleyip homojen bir hale getirelim. 
   Portakallı macun yapmak için çok az portakal kabuğu rendesini ve yarım portakalın suyunu mikserde harmanlayıp karışımın içine ekleyelim ve ardından da zencefili ekleyelim. 
   Limonlu macun şekerini yapmak için de aynı şekilde limon kabuğunu rendeleyelim. Daha sonra yarım limonun suyunu mikserde harmanlayıp karışımın içine ekleyelim. Zencefil yerine karanfil tozunu ekleyelim.
   Kırmızı renkli macun yapmak için ise bir miktar mekke gülü tozu ve karanfil tozunu ekleyelim. Daha sonra aynı işlemleri mikserde çekerek ya da suyunu ilave ederek elma, kivi, ahududu, böğürtlen, muz, çilek gibi meyvelerle de yapabilirsiniz. 

   Afiyet olsun.
   ]]>
   Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/dis-macunu.html Sat, 24 Nov 2018 07:27:39 +0000 Diş macunu, içerisin de bol miktar da flor ve kalsiyum bulunan bakteri ve mikropları temizlemek için kullanılan diş temizliğin de kullanılan bir diş temizleme ürünüdür. Diş macunu ile ağız ve diş bakımını yapmak Diş macunu, içerisin de bol miktar da flor ve kalsiyum bulunan bakteri ve mikropları temizlemek için kullanılan diş temizliğin de kullanılan bir diş temizleme ürünüdür. Diş macunu ile ağız ve diş bakımını yapmak için her gün düzenli bir şekil de ve yemekler den sonra kullanılmalıdır. Dişler en çok kullandığımız ve oldukça hassas olan organımızdır. Devamlı kullandığımız için zamanla yıpranır ve bakteri ve mikroplar la karşılaşır. Bu mikrop ve bakteriler zamanla diş de çürümeler meydana getirmektedir. Dişlerimizin çürümesini engellemek için üretilen diş macunları içerdiği kalsiyum ve flor ile dişlerin sağlığına kavuşmasını sağlarken bir taraftan da mikrop ve bakterileri öldürerek dişlerimizin korunmasına yardımcı olur. Çoğu diş macunlarının içerisin diş minelerini güçlendiren ve diş çürümesini önleyen materyaller bulunmaktadır. Kimi diş macunların da ise beyazlatıcı özelliği bulunan maddeler bulunmaktadır. Ama genel olarak diş macunların da magnezyum karbonat, sudan arınmış silisyum, kalsiyum karbonat, sudan arınmış alüminyum oksit ve fosfat tuzları, gliserol, sorbitol, diş macunun kurumasını önleyen diğer nemlendirici maddeler, deniz yosunu, mineral koloidler, diş macunun belli oran da nitelik ve görünüş kazanması için doğal sakız, diş minelerini güçlendirmek için florür, diş çürümesine sebep vermeyen tatlandırıcı, diş macunun köpürtmeye yarayan deterjan gibi çok sayı da yaralı maddeler bulunmaktadır. Diş macunların da bulunan en temel olan ve faydaların çoğunu taşıyan madde florürdür. Flor, genç, çocuk, yaşlı yani genel olarak herkesin hayatların da kullanmaları gereken maddelerden biridir. 

   Diş Macunu
   Diş macunlarının temelini oluşturan florür diş minelerini güçlendirir, bakterilerin oluşturduğu asitleri yok ederek dişin korunmasını sağlar, dişler de oluşan mikropları yok ederek çürümeleri önler. Bu sebepten faydaların büyük kısmını bu madde vermektedir. Ancak çocuklar bazen dişlerini fırçalarken yanlışlıkla diş macunlarını yutarlar bu da hassas bünyelerine zarar verir. Bu sebepten çocuklar dişlerini fırçalarken yanın da bir yetişkin bulunmalıdır. Çocuklara diş fırçalarken ağızlarını su ile çalkalamaları öğretilmeye çalışılmalıdır. Eğer bunu öğrenecek düzey de ise florür içermeyen diş macunları onlar için daha güvenilir ve sağlıklıdır. Bireysel olarak ne tür ağız hastalığı bulunuyor ise o hastalığa uygun olan diş macunları bulunmaktadır. Eğer hassas dişlere sahip iseniz içerisin de potasyum nitrat, stronsiyum klorür, arginin gibi maddeler bulunduran diş macunları kullanılmalıdır. Diş iltihabı ya da tartarlardan kurtulmak ya da bunların oluşumunu engellemek için disodium  ve çinko gibi maddeler içeren diş macunları tercih edilmelidir. Dişlerin daha beyaz bir görünüme kavuşması için ise karbonat, karbamid perokside kadar geniş bir yelpaze de diş macunu seçenekleri bulunmaktadır. Bu gibi maddeleri seçerken bir doktordan tavsiye alınması da sağlıklı ve daha güvenilir olması için oldukça önemli bir yere sahiptir. 

   Diş macunu kullanmanın da bir çok önemli noktası bulunmaktadır. Mesela fırçalama yapılırken diş macunun ıslatılması yapılan hataların en büyüğüdür. Çünkü yapılan bu hata yüzünden diş macununda ki işlevsel ve yararlı maddeler zayıflayarak yapılan ağız bakımı düzgün bir şekil de olmaz. Bulunan ağız içi hastalıklar hiçe sayılarak her hangi bir macun kullanmakta diş etlerine zarar verebilir bu sebepten doktor tavsiyesi üzerine belli güvenilir markada ki macunlar kullanılmalıdır. Her şeyin fazlası zarar kaidesi diş macunları için de geçerlidir. Diş fırçasını üzerine belli bir miktar da diş macunu konulmalıdır. Çok koyulduğu zaman diş minelerine zarar verir ve istenilen sonuç yerine kötü bir sonuç ile karşılaşılabilir. Dişlerimizi her gün düzenli olarak fırçalamak sağlığımız açısın dan önemli bir yer tutmaktadır.
   ]]>
   Diş Macunu Zararları https://www.macun.gen.tr/dis-macunu-zararlari.html Sat, 24 Nov 2018 13:47:31 +0000 Diş Macunu Zararları, Aklımızda hep bir soru acaba diş macunu gerçekten bir kimyasal zehir mi Diş macunlarıda son zamanlarda üzerine araştırmalara tabi olmuş bir üründür.İçerisinde uzmanlar tarafından tespit edilmiş so Diş Macunu Zararları, Aklımızda hep bir soru acaba diş macunu gerçekten bir kimyasal zehir mi Diş macunlarıda son zamanlarda üzerine araştırmalara tabi olmuş bir üründür.İçerisinde uzmanlar tarafından tespit edilmiş sodyum florür bulunmaktadır. Uzmanlarımız bu konuda ailelere her geçen gün dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Peki uzmanların böyle bir uyarıda bulunma ihtiyacı hissetmelerinin nedeni nedir Bu sorun en çokta çocuklarımız üzerinde bir etkiye sahiptir. Küçük yaşlardaki çocuklarımız genellikle dişlerini fırçalarken macunu yutmaktadır."Yüksek dozda flor kansere, zeka geriliğine,bağışıklık sisteminin çökmesine, hatta ve hatta buna bağlı olarakta enfeksiyonlara karşı vücudun direncinin düşmesine, kalıcı dişlerin çıkmasının gecikmesine ve üreme sisteme zarar vermektedir.İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda diş macunları içerisinde bulunan sodyum florür adı verilen zehirli kimyasalın bizim bildiğimiz doğada kullanılan florür gibi doğal özelliklere sahip olmadığı ve birden çok zararı bulunduğu yapılan inceleme sonrasında tespit edilmiştir. Diş Macunu ZararlarıDişlerin çıkmasıyla birlikte fırçalanmaya başlanabileceğini söyleyen uzmanlar bu konuda ne yapmamızı öneriyor Uzmanlarımızın küçük yaşlardaki çocuklarımız için önerdikleri şey sadece uygun diş fırçasını kullanımının  diş sağlığı için yeterli olacağıdır.Aynı zamanda hijyenik misvakların kullanılmasıda altenatif bir yöntemdir.Tabi bu soruna kökten çözüm üretmek ve erken yaşta diş çürümelerine sebebiyet vermemek içinde yapmamız gereken şeyler vardır.Bunlar; İşlenmiş doğal gıdaların yenmesi, çocuklarımızın biberon yardımıyla beslenmemesi, dişlerin iyi gelişmesi için katı ve yarı katı veya kemirilen gıdalara erken başlanması, bol şekerli gıdaların tüketilmemesi (şeker,çikolata vb.) gibi pratik çözümler siz annelere ve değerli okurlarımıza bu konuda yardımcı olacaktır.
   Sağlıklı ve esenlik dilekleri ile hoşcakalın.
   ]]>
   Beyazlatıcı Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/beyazlatici-dis-macunu.html Sun, 25 Nov 2018 05:20:23 +0000 Beyazlatıcı Diş Macunu, Beyazlatıcı diş macunu ağız ve diş sağlığı için kullanılan faydaları saymakla bitmeyen ayrıca diş hekimlerince önerilen özelliklede dişlerinizin pırıl, pırıl görünmesini sağlayan bir ürü Beyazlatıcı Diş Macunu, Beyazlatıcı diş macunu ağız ve diş sağlığı için kullanılan faydaları saymakla bitmeyen ayrıca diş hekimlerince önerilen özelliklede dişlerinizin pırıl, pırıl görünmesini sağlayan bir üründür. Marketten veya herhangi bir yerden diş macunu alırken kutusunda hangi özellikler için etkili olduğunu görebilirsiniz. Beyazlatıcı özelliği olanını alıp kullanır iseniz dişlerinizin bem beyaz olduğunu göreceksiniz. Ağız ve diş sağlığında etkili olan diş macunu faydalı olduğu gibi bazı zararlı olduğu etkileride mevcuttur.

   Son yıllarda diş macunun bazı bilim adamlarınca zehir gibi gösterildiğini duymuşsunuzdur, Özellikke çocukların diş macununu kullanırken macunu yutmamaları konusunda uyarılması gerekmektedir, aksı takdirde aşırı derecede sodyum florüre maruz kaldığı diş hekimlerince incelenmiştir. Bu konuya çok dikkat etmemiz gerekir, Çünkü sodyum florür kimyasal kansolejen bir madde içermekte olduğundan zeka geriliği veya sindirim sisteminizin bozulmasına neden olabilir. Küçük çocuklarda diş macunu kullanımı tavsiye edilmemektedir. Ayrıca sigara kullanan insanlarda dişlerinin sap sarı olduğunu görmekteyiz bu kişilerin özellikle beyazlatıcı diş macunu kullanması dişlerinin görünüm ve estetiği açısından faydalı olacaktır. Beyazlatıcı diş macununu diş fırcalamak dışında farklı bir çok alanda da kullanabilirsiniz.

   Beyazlatıcı Diş Macunu

   Örneğin musluklarda oluşan kireç lekelerini temizlemede, ayakkabı yüzeyinde oluşan lekeleri çıkarmada, pırlanta veya gümüş gibi değerli eşyaları parlatmak gibi bir çok yerde kullanabilirsiniz. Uyguladığımız zaman yukarıda belirtmiş olduğum konularda etkili olduğunu göreceksiniz. Beyazlatıcı özelliği olan diş macunlarının bu özellik haricinde farklı özelliği olanlarıda mevcuttur, tercih etme özelliğini dişinizde oluşan şikayetlerinize göre değiştirebilirsiniz. Sağlıklı dişler ve mutlu gülüşler sizlerle olsun.

   ]]>
   Güç Macunu https://www.macun.gen.tr/guc-macunu.html Sun, 25 Nov 2018 20:17:04 +0000 Güç macunu, eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de çok yaygın bir şekilde kullanılan bir maddedir. Genellikle farklı malzemelerin ve baharatların karıştırılması ile hazırlanan ve insanlarda gözle görülür ve hissedilir b Güç macunu, eski zamanlarda olduğu gibi günümüzde de çok yaygın bir şekilde kullanılan bir maddedir. Genellikle farklı malzemelerin ve baharatların karıştırılması ile hazırlanan ve insanlarda gözle görülür ve hissedilir bir şekilde etkilere neden olan bir karışımdır. Kimi insanlar tarafından, farklı maddelerden yapılmış olan bu karışıma padişah macunu adı verilmiştir. Genel olarak güç macunu ya da kuvvet macunu olarak hitap edilen bu macunu tüketen kişilerde yaklaşık 45 dakika ya da 1 saat kadar bir süre sonrasında çok büyük bir enerji hissedilmektedir. Bu nedenle özellikle cinsel gücün arttırılmasında kullanılan bir maddedir. Hem bayanlarda hem de erkeklerde bu etkileri ile bilinen bu macun, daha çok erkeklerde olumlu etkiler göstermektedir. Direk olarak kişinin kan akışını hızlandıran ve bu etkileri nedeni ile kişilerde gücün artmasına neden olan bu macunu sindirim sisteminde herhangi bir sorun olmayan herkes kullanabilmektedir. İçerisinde çok çeşitli maddelerin bulunması nedeni ile maddi olarak biraz fazla fiyatı olan bu karışımı kullanan birçok kişi beklediği sonuçlara ulaşmaktadır. Sizlerde de sürekli olarak halsizlik ve yorgunluk sorunları var ise güç macununu günlük olarak belli oranlarda yiyerek olumlu etkiler alabilirsiniz. Kuvvet macununun çok fazla tüketilmesi başta sindirim problemleri olmak üzere birçok farklı yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle güç macununu çok aşırı bir şekilde tüketmeden sadece gerektiği kadar tüketebilirsiniz. 

   Güç Macunu
   Genel olarak güç macunu, insanlar arasında sadece cinsel gücü arttırmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu durum artık toplumda öyle anlaşılmıştır ki birçok kişi güç macununu kimseye göstermeden gizlice tüketerek faydalanmaktadır. Kuvvet macununun maddi olarak çok fazla olması nedeni ile birçok kişi bu macunu evlerinde yapmak istemektedir. Tabi ki bu macunu yapmak için bazı bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgileri birazdan sizlerle paylaşacağız. Sizlerde birazdan vereceği tarife bakarak güç macununu evlerinizde yapabilirsiniz. Güç macunu, her ne kadar Osmanlı dönemlerinden beri insanlar tarafından kullanılsa bile bu macuna sadece bizim kültürümüzde varmış gibi yaklaşmak son derece yanlış olacaktır. Çünkü müthiş ve hızlı etkileri nedeni ile güç macunu, diğer şehirlerde ve ülkelerde de çok ciddi olarak kullanılır. Bu macunun etkilerinin çok büyük olması nedeni ile öneri şeklinde çok hızlı bir şekilde yayılma göstermektedir. Güç macununun en büyük olumlu yönü ise içerisine herhangi bir kimyasal madde bulunmamasıdır. Bu nedenle birçok kişi vücuduna herhangi bir şekilde zarar vermeden güç macununu tüketebilir. Sizlerde bu doğal karışımı kullanarak vücudunuza çok büyük enerjiler sağlayabilirsiniz. Özellikle bu macunu sabahları kullanarak gün boyu vücudunuz için gerekli olan enerjiyi elde edebilirsiniz. 

   Malzemeler:
   • Bir tatlı kaşığı tarçın,
   • Bir tatlı kaşığı karanfil,
   • Bir tatlı kaşığı anason mısırı,
   • Bir tatlı kaşığı kereviz tohumu,
   • Bir tatlı kaşığı kebabe,
   • Bir tatlı kaşığı kurutulmuş ısırgan otu,
   • Bir tatlı kaşığı havuç tohumu,
   • Bir tatlı kaşığı turp tohumu,
   • Bir tatlı kaşığı şalgam tohumu,
   • Bir tatlı kaşığı mastika sakızı,
   • Bir tatlı kaşığı sinameki,
   • Bir tatlı kaşığı acı badem yağı,
   • 200 gram kadar şeker,
   • Bu malzemeler ile orantılı olacak kadar hakiki bal
   Yapılışı:Bu malzemeler arasında bal hariç tüm malzemeleri sırayla bir havan yardımı ile bol bol döverek toz haline getirin. Daha sonra bir kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra malzemelerde bahsettiğimiz bal ile karıştırın. Bu şekilde karıştırma işlemini iki üç saat ara ara yapın. Macun yavaş yavaş koyu bir hal alacaktır. Bu hale geldikten sonra sabahları aç karınla tüketebilirsiniz. Bu şekilde beklenen etki alınacaktır. Güç macunu bu şekilde hazırlanır. Düzenli bir şekilde kullanarak çok büyük faydalar görebilirsiniz. 
   <]]> Kudret Narı Macunu https://www.macun.gen.tr/kudret-nari-macunu.html Mon, 26 Nov 2018 03:26:25 +0000 Kudret narı macunu, genellikle insanlar tarafından farklı hastalıklara şifa kazanmak amacı ile kullanılan maddelerden biridir. Kendi başına çok büyük şifalı bitkiler arasında yer alan kudret narı, farklı maddeler kullanılarak Kudret narı macunu, genellikle insanlar tarafından farklı hastalıklara şifa kazanmak amacı ile kullanılan maddelerden biridir. Kendi başına çok büyük şifalı bitkiler arasında yer alan kudret narı, farklı maddeler kullanılarak maun haline getirilir. bu şekilde çok daha büyük faydalar gösteren bir maddedir. Düzenli olarak kullanılması durumunda kudret narı macunu, insanlarda oldukça büyük sorunların çözümünü sağlamaktadır. Kudret narı macunu, kimi zaman tıbbi olarak çözülemeyen hastalıklarda bile etkili olabilmektedir. Fakat bu macun, yanlış kullanıldığında ya da kişinin vücuduna bağlı olarak farklı yan etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle kudret narı macununu tüketmeden önce doktorunuza danışmanız gerekecektir. Şifalı bitkiler arasında önemli bir yeri olan bu bitkinin harmanlanarak bir macun haline getirilmesi durumunda farklı maddeler kudret narı macununa daha fazla fayda sağlamaktadır. Bu durum nedeni ile sizlerde hastalığınız için kudret narı macunu kullanabilirsiniz. Bu macun herkeste olumlu etkiler göstermese bile son derece doğal olması nedeni ile insanlarda herhangi bir organın zarar görmesine neden olmaz. Bu nedenle gönül rahatlığı kudret narı macunu tüketebilirsiniz. 

   Kudret Narı Macunu
   Kudret Narı Macunu Faydaları,
   • Kudret narı macunu içerisinde çok fazla faydasının olmasının nedeni tabi ki içerisinde biyoaktivite maddelerin çok fazla olmasıdır. Bu maddeler tıbbi alanlarda da ilaç yapımında kullanılmaktadır. Bu nedenle birçok hastalık üzerinde fayda alınabilmektedir. 
   • Kudret narı macunu, şeker hastalığı sorunu olan insanlarda çok büyük faydalar göstermektedir. Bu kişilerde kudret narı macunu çok yavaş bir şekilde kana karışır. Bu durum ise çok uzun süreler boyunca kişilerde kan şekeri seviyesinin sabit tutulmasını sağlar. Sizlerde eğer şeker hastalığı ile savaşıyorsanız, kesinlikle düzenli bir şekilde kudret narı macunu tüketmeniz gerekir. 
   • Aşırı kilo sorunu olan kişilerde kudret narı macunu en güzel zayıflatıcı maddelerden olmaktadır. Bu kişiler diyet programlarına kudret narı macununu ekleyerek kendilerini uzun süreler boyunca tok tutabilir.
   • Kudret narı macunu, insanlar arasında mide sorunları ve aynı zamanda bağırsak hastalıkları üzerinde de olumlu etkiler yapması ile bilinmektedir. Bu nedenle özellikle mide ülseri sorunu üzerinde çok olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Bu nedenle sorunların çözümü için bu macun şarttır. 
   • Kudret narı macunu, ağız yolu ile tüketildiğinde cilt üzerinde de çok büyük faydalar göstermektedir. Bu faydalar özellikle selülit ve cilt lekeleri üzerinde etkilidir. İsterseniz bu macunu cildinize maske olarak da uygulayabilirsiniz. 
   • Son olarak belirtmek isterim ki kudret narı macunu, uzun süreli kullanıldığında karaciğer hastalıklarının önlenmesinde çok önemli etkiler yapmaktadır. İçerisinde karaciğerin ihtiyacı olan enzimlerim bulundurması nedeni ile tam bir doğal karaciğer ilacı olan kudret narı macununu uzun süreli olarak kullanmalısınız.
   Kudret Narı Macunu Yan Etkileri,

   Kudret narı macunu, çok fazla tüketildiğinde insanlarda mide bulantısına ve eğer çok abartılarak yenilmiş ise insanlarda kusma sorunlarına neden olabilir. Bu durum günümüzde de çok karşılaşılan bir durumdur. bu yan etki ile karşılaşılması durumunda derhal doktorunuza başvurmanız birçok büyük problemin meydana gelmesini engelleyecektir. Bu durumun yanı sıra kudret narı macununu çocukların tüketmesi son derece yanlıştır. Bu kişilerin vücutlarının bu maddeleri kaldıramaması nedeni ile herkeste farklı olacak şekilde farklı yan etkilere neden olabilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için çocukların kudret narı macunundan uzak durması gerekir. Son olarak bir diğer yan etkisi ise hamileler üzerinde geçerlidir. Hamile insanların bu ve buna benzer maddeleri bitkisel bile olsa kesinlikle tüketmemesi ge]]> Şahmerdan Macun https://www.macun.gen.tr/sahmerdan-macun.html Mon, 26 Nov 2018 14:41:21 +0000 Şahmerdan macun, afrodizyak etkisi olan bitkisel bir macundur. Macunun içeriği bitkisel olup, kadın ve erkekler kullanabilir. Doğal bir afrodizyak olan epimedyumlu macun kullanımından sonra yaklaşık 30-40 dakika içinde etkisini göst Şahmerdan macun, afrodizyak etkisi olan bitkisel bir macundur. Macunun içeriği bitkisel olup, kadın ve erkekler kullanabilir. Doğal bir afrodizyak olan epimedyumlu macun kullanımından sonra yaklaşık 30-40 dakika içinde etkisini gösterir. Hızlı etki göstermesi, kimyasal içermemesi nedeniyle en fazla talep gören macunlardan biridir. Her yaştan ve cinsiyetten kişi için uygundur.

   Şahmerdan macun yararlı etkileri

   Epimedyumlu macun kullananlarda cinsel gücü ve cinsel isteği arttırır. Özellikle erkeklerde geciktirici etki gösterip, erken boşalma sorunları için yararlı olur. Vücuda güç ve zindelik verir. Hem sperm kalitesini arttırır, hem de sperm sayısını arttıran etki gösterir. Günlük yaşamda halsizlik, yorgunluk çekenlere, enerji azlığı çekenlerde faydalı olur. Bu macun aynı zamanda hafızayı da güçlendirir.

   Erkeklerde şahmerdan macun etkisi: Erkeklerde bu macun oldukça etkili ereksiyon sağlanmasın yardımcı olur. Sperm sayısını arttırır, geciktirici etkiye neden olur. Cinsel gücü arttırır ve ereksiyon süresinin uzamasına yardımcı olur. Cinsel birleşme sayısının artmasına ve doğurganlığın artmasına destek olur.

   Bayanlarda şahmerdan macun etkisi: Bu macun kullanıldıktan yaklaşık 40 dakika içinde etkilerini göstermeye başlar. Bu değişimde vajina içinde daralma ve G noktası denilen bölgede hassasiyet gelişir. Kadın cinsel birleşmeden daha fazla zevk almaya başlar. Kendini daha rahat hisseder. Cinsel isteği artar, endişe ve korkuları azalır. Mukusun fazlalığı azalır, libido artışına yol açar. Vajina kuruluğu sorunu giderilir, östrojen salınımı artar. Vajinal ıslaklık artar, zevkin şiddeti yükselir.

   Şahmerdan Macun
   Şahmerdan macun kullanımı nasıl olur

   Hazır satışa sunulan macun paketleri genellikle 30 kullanımlık olur. Tamamen doğal ürünlerden elde edilen bu macunun yan etkisi olmaz. Ancak herhangi bir yan etki görülürse, mutlaka macunun kullanımı bırakılmalıdır. 1 tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir. Yaklaşık 35-40 dakika içinde macunun etkileri görülmeye başlar.

   Bu macun gıda takviyesi olarak alınmaktadır. Ancak kan dolaşımında hızlanmaya yol açtığından, kalp hastaları için uygun bir ürün değildir. Diyabet hastaları ise mutlaka doktor kontrolünde bu macunu kullanmalıdır.

   Şahmerdan macun içeriğindekiler

   Macunda % 79 oranında azgın teke otu, Amerikan ginsengi, yulaf, ısırgan otu, lepidyum, Sibirya ginsengi, demir dikeni, ginkgo biloba, bal kabağı, vanilya, kola bitkisi, keçi boynuzu, tarçın, soya unu, dut pekmezi, arı sütü, süzme çiçek balı, glikoz şurubu ve polen bulunur.

   ]]>
   Diş Macunu Sivilce https://www.macun.gen.tr/dis-macunu-sivilce.html Tue, 27 Nov 2018 04:54:29 +0000 Diş Macunu Sivilce, Diş macunu, ağız sağlığı ve diş sağlığı açısından çok önemli bir kozmetik- ilaç arasında bir üründür. Günümüz çağında çeşitli marka ve içerikte diş macunu olması, tületicilerin ve her ya Diş Macunu Sivilce, Diş macunu, ağız sağlığı ve diş sağlığı açısından çok önemli bir kozmetik- ilaç arasında bir üründür. Günümüz çağında çeşitli marka ve içerikte diş macunu olması, tületicilerin ve her yaş grubu- cinsiyet tercihi açısından gelştirilmiş olması gerçekten nüyük takdir kazanmaktadır. Çeşitli içerikte ve çeşitli aroma yelpazesi bulundurmakta olan diş macunlarının sadece ağız sağlığı açısından önemi bulunmamaktadır. Diş macunu çoğu kişi veya kişiler tarafından da bilindiği gibi sivilce için de kullanılabilmektedir. 

   Diş Macunu Sivilce
   Diş macununun sivilceler için kullanılmasının nedeni; içeriğinde bulunan mentol yoğunluğu ve florür içeriğidir. Diş macununun içerisinde bulunan mentol,akne veya sivilce baş verme dediğimiz evre iken oluşmakta olan sivilce yüzeyine uygulandığında acı,aşırı şişme,abartı kaşıntı hali ve iltihap oluşumu nedeni ile kızarma durumunu önlemekte olup içeriğindeki florür sayesinde ise akne veya sivilcenin yüzeyini kurutarak ileri seviyede büyümeden kurutmasını sağlamaktadır. Diş macununun sivilce oluşumuna etki ettiği gibi küçük çaplı cilt yanıklarına da iyi geldiği bilinmekte olup çoğu kişi tarafından uygulanmaya devam ettiği bilinmektedir.
   ]]>
   Ceviz Macunu https://www.macun.gen.tr/ceviz-macunu.html Tue, 27 Nov 2018 06:11:32 +0000 Ceviz macunu,  devlet şah, macunların şahı olarak adlandırılan aroması gayet hoş ve farklı bir macun çeşididir. Kıbrıs'a özgü bir macun olarak bilinse de tüketimi çoğu ülkelerde yaygındır. Cevizin en taze ye Ceviz macunu,  devlet şah, macunların şahı olarak adlandırılan aroması gayet hoş ve farklı bir macun çeşididir. Kıbrıs'a özgü bir macun olarak bilinse de tüketimi çoğu ülkelerde yaygındır. Cevizin en taze yeşil halinden  yapılan macun, fabrika işi olmayıp, doğal olarak elde yapılıyor. Cevizin, tüm vitaminlerinden faydalanmayı sağlayan bu macun tatlı olarak yemek sonralarında, kahve yanında  ikram edilip ve sabah kahvaltılarında tüketiliyor. Şekerli  olması hasebiyle tüketim miktarına dikkat etmek de gerekiyor. Yapım aşaması uzun ve oyalayıcı olsa da lezzetli ceviz macununu hazır almak yerine evde hazırlamak mümkün.

   Ceviz  ve ceviz macunun faydaları:

   Yeşil ceviz C, B1, B2, PP, karotin kinon, gibi vitaminler  açısından gayet zengin bir besindir. Yaş cevizden yapılan, karanfil, badem, su ve şeker ilaveli ceviz macununun sağlık açsından bir çok faydası vardır. Cinsel gücü arttırıp cinsel isteksizliği giderir. Sindirim sistemini düzene sokarak bağırsakları temizler. Kurtların düşmesini sağlar. Yeşil ceviz metabolizma için iyi bir besindir. Vücut direncini  arttırır. Küçük çocukların kemik gelişimi, sporcuların doping ihtiyacı için tüketilebilecek bir gıdadır.

   Ceviz macunu için gerekli malzemeler:

   • 50 tane yeşil ceviz,
   • yarım kilo sönmemiş kireç
   • yeteri miktarda su 
   • 2 tane limonun suyu,
   • 50 tane badem  
   • 50  tane karanfil,
   • 1 kg. 250 gr  şeker
   • 1.5 su bardağı su,
   • Yarım su bardağı limon suyu
   Ceviz Macunu

   Ceviz macununun hazırlanışı:

   Cevizlerin yeşil kabukları soyulur ve baş kısımlarına ufak kesikler atılır. Hazır olan cevizler derin bir kabın içerisine konur. Üzerini geçecek kadar su ilave edilip bir gün bekletilir. Her günün sonunda cevizlerin suyu değiştirilip yeniden temiz su eklenip beklemeye bırakılır. Bu işlem 7 gün yapılır. 8. gün eski suyu dökülüp yeni su eklendiğinde temiz bir tülbentin içine konmuş olan kireç de suya eklenir. Tülbentin ağzı sıkıca bağlanmış olmalıdır. Arada bir suyu karıştırarak cevizler, kireçle beraber 6 saat daha bekletilir. 6 saatin sonunda cevizler kireçli sudan alınıp bir kaç kez sudan geçecek şekilde yıkanır.

   Geniş bir tencerenin içerisine aktarılan cevizlerin üzerine  su eklenip 5 dk. kadar ocakta kaynatılır. Daha sonra süzülüp soğuk sudan geçirilir. Bu 5 dk. kaynatma işlemi bir kez daha yapılır. 3. kez ocağa konan cevizler bu kez 45 dakika kadar kaynatılır. Cevizler haşlanıp yumuşadığında başka bir geniş kabın içerine konur. Üstüne 2 tane limonun suyu ve üzerini geçecek kadar su ilave edilip 2 saat limonlu suda bekletilir.

   Cevizler sudan çıkarılıp kesik olan yerlerinden içerisine 1 adet badem ve karanfil konularak başka bir tencereye dizilir. Bütün cevizlerin içi doldurulduktan sonra üzerine şeker eklenir. Bu şekilde bir gece bekletilir. Sabah olunca şekerde bekleyen cevizler ocağa konur ve üzerine 1 buçuk su bardağı su eklenir. Şeker eriyene kadar  karıştırılarak kaynatılır. Daha sonra ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Yarım su bardağı limon suyu soğumuş olan cevizlere eklenip tekrardan kaynaması için ocağa konur. Şurubu  koyulaşıncaya kadar kaynatılır. Şurubu kıvam bulunca ocaktan alınır, soğumaya bırakılır. Son olarak hazır olan ceviz macunu şurubuyla beraber cam kavanozlara konur.

   ]]>
   Kuvvet Macunu https://www.macun.gen.tr/kuvvet-macunu.html Wed, 28 Nov 2018 00:36:11 +0000 Kuvvet Macunu: Asırlar boyunca özellik ile erkekler için cinsel problemler çok fazla dile getirilmese de büyük problemlerden birisi olmuştur. Özellik ile günümüzde doğal beslenememek, beton binalar arasında yaşamak, g Kuvvet Macunu: Asırlar boyunca özellik ile erkekler için cinsel problemler çok fazla dile getirilmese de büyük problemlerden birisi olmuştur. Özellik ile günümüzde doğal beslenememek, beton binalar arasında yaşamak, günlük telaşlar ve kaygılar bu sorunu daha da fazla yaşanmasına neden olmuştur. Kültürümüzde padişah macunu ya da kuvvet macunu olarak kayda geçse de artık günümüzde bazı kimyasal içerikli ilaçlar maalesef daha çok tercih edilir duruma gelmiştir. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen kuvvet macunları ise bu kimyasal ilaçlardan dolayı ikinci plana atılmışlardır. Doğal olmasının yanı sıra hiçbir yan etkisi bulunmayan kuvvet macunu cinsel gücü arttırmada, çocuğu olmayanlar için sperm kalitesinde artışa neden olabilecek gıdalar ile hazırlanmaktadır. 
   Kuvvet Macunu: denilince ilk akla gelen padişah macunu ve mesir macunu dur. Şimdi sizlere cinsel performansı arttırıcı ve sperm sayısını arttırmaya yardımcı olan macun karışımının tarifini verelim. 

   Kuvvet Macunu
   Kuvvet Macunu hazırlamak için gerekli olan malzemeler; 
   • 1 yemek kaşığı kişniş
   • 2 tatlı kaşığı arı poleni
   • 50 gram kadar dövülmüş çam fıstığı
   • 2 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
   • 2 çorba kaşığı kırmızı ginseng

   Ginsengin dövülmüş olması gerekmektedir. Aktara söylendiği takdirde dövülmüş bir şekilde verecektir.

   • 3 tatlı kaşığı toz zencefil
   • Birkaç tane yaş incir

   Kuvvet Macunu Hazırlanışı: Tüm malzemeleri bir anda atar isek karıştırmak zor olacağından tam karışmayacaktır. Tüm malzemeleri tek tek balın içerisine katarak karıştırmaya başlıyoruz. En son, yaş incirleri mümkün olduğu kadar küçük parçalara ayırarak karışıma ekliyoruz ve tekrar karıştırıyoruz. Sabah ve akşam düzenli bir şekilde tüketmek gereklidir. Karışımı hazırlarken ve de saklarken  kesinlikle cam kap kullanmaya dikkat etmek gerekmektedir. Karışımı yaparken ve yerken de cilasız tahta kaşık kullanmanız daha yararlı olacaktır. Balla beraber metal kaşık kullanmak balın faydasını daha aza indirmektedir. Kullanacağınız balın saf bal olması gerekmektedir. Saklamak için kesinlikle güneş ışığından uzak ve rutubet almayan bir yerde saklanmalıdır. Serin ve karanlık bir yerde saklamak tavsiye edilir. 

   ]]>
   Doğal Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/dogal-dis-macunu.html Wed, 28 Nov 2018 13:11:59 +0000 Doğal Diş Macunu, Kullanılan kozmetik malzemelerin üzerinde bulunan etiketleri okudukça eskiden kullanılan ürünleri kullanılmaz duruma gelmiştir. İlk olarak eczaneden flor yer almayan paradontax denendi. Tuzlu bir tadı bulunmaktad Doğal Diş Macunu, Kullanılan kozmetik malzemelerin üzerinde bulunan etiketleri okudukça eskiden kullanılan ürünleri kullanılmaz duruma gelmiştir. İlk olarak eczaneden flor yer almayan paradontax denendi. Tuzlu bir tadı bulunmaktadır. Daha sonra organik pazardan çay ağaçlı bir organik diş macunu aldım. Fakat son gelinen noktalar ışığında diş macunu içinde insanlara zararlı olan bazı maddeler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Sorbitol, silika hidrat, gliserin, sodyum lauril sülfat, sodyum sakarin, sodyum florür, titanyum dioksitir. Bu sebepten dolayı sağlıklı olan diş macunu tarifi ise şu şekildedir,

   Malzemeler
   • 3 yemek kaşığı kadar organik hindistan cevizi yağı.
   • 1 yemek kaşığı kadar organik zeytin yağı.
   • 4 yemek kaşığı kadar karbonat.
   • 1 yemek kaşığı kadar deniz tuzu.
   • ¼ çay kaşığı kadar portakal yağı.
   • 10 damla kadar nane yağı. Nane yağı yerine veya beraber lavanta, çay ağacı da koyulabilir.
   Doğal Diş MacunuHazırlanışı: Bütün malzemeleri ufak bir kapta macun kıvamına gelecek biçimde karıştırılır. Eğer çok sulu olur ise karbonat ve tuz artırılır. Tuz oranını daha aza göre de ayarlanabilir. Yağlardan zeytin yağı kullanılmayabilir. Fazla katı olur ise biraz sulandırılır. Biraz deneme yanılma ile oranı ufak tutarak beğenilen bir tarif elde edilir. Bu oranlar ile çalışınca bir ufak reçel kavanozu ile krem kavanozu dolmuş olur. Uzun zaman insanı idare eder.

   Dişler 3 gün kadar yeni ev yapımı olan macun ile fırçalanmalıdır. Yağlı olmasına karşın fırçalama neticesinde ağızda bir ferahlık bırakır. Nane yoğunluğunu klasik olan macunlar kadar sevenler için nane yağını daha çok koyulabilir. Fakat dikkat edilmesi gerekiyor, karbonat neticede dişleri törpüleyerek beyazlatıyor. Bu diş macununu kullanırken dönüşümlü olarak misvak ve kuru bitki karışımı ile de temizlemekte yarar bulunmaktadır. Kuru bitki karışımı diş tozu şeklinde zencefil aktarlarda satılmaktadır.
   ]]>
   Osmanlı Macunu https://www.macun.gen.tr/osmanli-macunu.html Wed, 28 Nov 2018 21:56:11 +0000 Osmanlı Macunu, (Mesir Macunu),Geleneksel Türk kültürünün eşsiz şifa kaynaklarından biri olan Osmanlı Macunu, halkın yararlanması için mesire alanlarında dağıtıldığı için "Mesir Macunu" adını almıştır, macun kelimesi Osmanlı Macunu, (Mesir Macunu),Geleneksel Türk kültürünün eşsiz şifa kaynaklarından biri olan Osmanlı Macunu, halkın yararlanması için mesire alanlarında dağıtıldığı için "Mesir Macunu" adını almıştır, macun kelimesi köken itibarı ile Arapça "acn" kelimesinin Türkçeye uyarlanmış halidir, Türkçe de yoğurmak, kıvama getirmek olarak karşılık bulur. İnsan sağlığı konusunda eski tıp ilaçları çeşitle karışımlar ve macunlardan oluşurdu. Uzak Asya, Mısır ve Mezopotamya'da tıbbi ecza malzemesi olarak kullanıldığına dair tarihi bilgiler bulunmaktadır. Bu macunlar her hastalığa göre değişen oranlar da değişik karışımlardı. Anadolu coğrafyasında  hastalıklara karşı koyacak en iyi macunlar Osmanlılar tebasının çoğunu oluşturan Türk eczacılar yapardı.Kırk çeşit baharattan meydana gelir, her yıl Manisa'da düzenlenen mesire şenliklerinde onbeş nisan da halka bedava dağıtılır.  Macun yapımı Türklerde ayrı bir esnaf birimi idi. Evliya Çelebi'nin aktardığına göre 1650'li yıllar da İstanbul'da 300 macun dükkanı bulunmakta idi.

   Osmanlı Macunu yapılışı,

   Kanuni Sultan Süleyman Han, annesi Ayşe Hafsa Sultan hastalanınca zamanın hekimlerinden merkez efendiye annesini iyileştirecek bir ilaç yapmasını ister, esasen Yavuz Sultan Süleyman Han'ın eşini de iyileştiren macunu, Merkez Efendi'de Kırk bir çeşit şifalı baharatı karıştırarak tekrar elde eder, Ayşe Hafsa Sultan bu macunu kullanarak iyileşir. Bu durumdan çok hoşlanan Kanuni Sultan Süleyman halkın bu macundan istifade etmesi gerektiğini düşünür ve macunun dağıtımı için bahar aylarında şenlik düzenlenmesini emreder, daha sonra bu gün her yıl aynı günde, şenlikler nevruz kutlamaları ile başlar,  Yüzyıllardır zengin kültürümüzün bir eseri olarak günümüze gelen mesir macunu şenlikleri geleneksel kıyafetler ile onbeş nisan da Manisa Sultan Camii minare ve kubbelerinden halka saçılarak dağıtılır, dağıtımdan daha fazla istifade etme için kullanılan ters şemsiyeler ilginç macun kapma taktiği olmuştur.

   Osmanlı Macunu
   Osmanlı Macununun içindekiler,

   Dar-ı fülfül, Çöpçün, Cörekotu, Hardal tohumu, Havlıcan,  kokonat, beş base, Hindistan çiçeği, Kakule, Kalbarda, Karanfil, Kebabiye, Karabiber, Anason,Kimyon,  Kişniş, Limon tuzu, İksir, Ma-i leziz, Çivit, Meyan balı, Portakal kabuğu, Revan kökü, Safran, Sakız, Sarı halile, Sinameki, Şamlı, Şaşlı, Resene, Tarçın, Tarçın çiçeği, Kırım tartar, Teke mersini, Tiryak, Ud-ül kahar, Vanilya, Yeni bahar, Zencefil, Zerde çöp, Zulumba. Hıyarşenbe, 
   Bunların hepsi su ilave edilerek karıştırılır macun kıvamına getirilir.

   Osmanlı macununun faydaları,
   • Kabakulak ve pnömori tedavisinde kullanılır,
   • İştah açıcıdır,
   • Mideyi yatıştırır,
   • Öksürük kesici ve ağız kokusunu giderici özelliği vardır,
   • Gaz söktürücü olarak kullanılır, 
   • Müsil olarak kullanılır,
   • Bedeni ısıtır,
   • Bedene güç verir,
   • İdrar artırıcı olarak kullanılır,
   • Mide ağrılarını dindirir,
   • Solunum ve idrar yolları antiseptiği olarak kullanılır.
   • Hormonları harekete geçirerek düzensiz çalışan organları kontrol eder, 
   • Yorgunluğu giderir, 
   • Sindirimi kolaylaştırır, 
   • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, 
   • Çoçuk sahibi olamayanların vazgeçilmez macunudur.
   ]]>
   Diş Macunu Nasıl Yapılır https://www.macun.gen.tr/dis-macunu-nasil-yapilir.html Thu, 29 Nov 2018 20:43:32 +0000 Diş Macunu Nasıl Yapılır, Kullanmış olduğum kozmetik ürünlerinin üzerindeki etiketleri okudukça, eskiden kullandığım ürünleri kullanmak istemez oldum. İlk olarak eczaneden flor barındırmayan paradontax denedim. Tuzlu bir ta Diş Macunu Nasıl Yapılır, Kullanmış olduğum kozmetik ürünlerinin üzerindeki etiketleri okudukça, eskiden kullandığım ürünleri kullanmak istemez oldum. İlk olarak eczaneden flor barındırmayan paradontax denedim. Tuzlu bir tada sahipti. Sonra organik bir pazardan çay ağaçlı bir organik diş macunu satın aldım. Ancak son duyduğum bilgiler ışığında diş macunu içinde, bize zararlı olabileceği bazı maddeler bulunmakta. Bunlardan bazıları; Sorbitol, Silika Hidrat, Gliserin, Sodlauril Sülfat, Sodyum Sakarin, Sodyum Florür, Titanyum Dioksit dir.

   Ben de ciddi ciddi hemen bir araştırma yapmaya başladım. Bulduğum birkaç ev yapımı diş macunu tarifinden anladığım kadarıyla, herkes kendi zevkine uygun bir uyarlama yapabiliyor. Malzemeleri organik olarak satın almaya çalıştım. Ancak güveniyorsanız tanıdığınız aktarınızdan da alabilirsiniz. İşte benim uyguladım tarif :

   Diş Macunu Malzemeleri,
   • 3 yemek kaşığı kadar organik hindistancevizi yağı
   • 1 yemek kaşığı doğalzeytinyağı 
   • 3 yemek kaşığı karbonat
   • 1 yemek kaşığı deniz tuzu
   • 10 damlar kadarcçay ağacı veya nane yağı (Antibakteriyel olur)
   Diş Macunu Nasıl YapılırDiş Macunu Hazırlanışı,

   Bütün malzemeleri bir ufak kapta macun kıvamına gelecek biçimde karıştırın. Eğer fazla sulu olursa karbonat ve tuzun miktarını arttırın. Tuz miktarını dilerseniz, daha aza göre de ayarlabilirsiniz. Yağlardan zeytin yağını  isteğe göre koymayabilirsiniz. Fazla katı olursa biraz sulandırın. Biraz deneme yanılma yöntemi ile miktarı ufak tutarak beğendiğiniz bir tarif elde edeceksiniz. Bu miktarlarla yapınca bir ufak reçel kavanozu ile krem kavanozu dolu hale geldi. Uzun süre idare edecektir.
   Bu ev yapımı macun, yağlı olmasına rağmen fırçalama sonrasında ağızda bir ferahlık bırakıyor. Nane yoğunluğunu klasik macunlar kadar sevenler için, dilerseniz nane yağını daha fazla koyabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gerekiyor, karbonat sonuçta dişleri törpüleyerek beyazlatan bir madde. Bu diş macununu kullanırken dönüşümlü bir şekilde misvak ve kuru bitki karışımı ile de temizlemekte de fayda var. Kuru bitki karışımı diş tozu olarak zencefili aktarlarda bulabilirsiniz.

   Dikkat: Bu reçete tamamen deneme ile elde edilmiştir. Doğal yenebilir malzemelerden yapılmış olmasına rağmen, diş macununu asla yutmayın. Karbonat, fazla tuz ve bazı yağlar mideye rahatsızlık verebilir. Acil bir durumda doktorunuz ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.
   ]]>
   Epimedyumlu Macun https://www.macun.gen.tr/epimedyumlu-macun.html Thu, 29 Nov 2018 22:04:31 +0000 Epimedyumlu Macun; Son yıllarda tıp dünyasını baştan aşağı farklılaştıran bir bitki meydana geldi. Epimedyum (halk arasındaki isimleriyle keşiş külahı otu veya azgın teke otu). Epimedyum otu, aslında keşiş külahı Epimedyumlu Macun; Son yıllarda tıp dünyasını baştan aşağı farklılaştıran bir bitki meydana geldi. Epimedyum (halk arasındaki isimleriyle keşiş külahı otu veya azgın teke otu). Epimedyum otu, aslında keşiş külahı otunun 60 alt cinsinden en yaygın olanıdır. Çin’in birçok yerinde, Avrupa ve Asya’da doğal bir şekilde yetişebileceği gibi serada da yetişmektedir. Epimedyum aslında cinsel gücü yükselttiği için alternatif olan tıpta uzun süredir kullanılmaktadır. Hatta tarihi olan kaynakların işaret ettiğine göre Çin’de M.Ö 200 yılından bu yana iktidarsızlık, cinsel isteksizlik için kullanılmaktadır. Modern tıp ise üstünde 14 sene çalıştığı bu bitkinin bu etkilerinin bulunduğunu açıklamıştır.

   Epimedyum bitkisinin kullanılan bölümleri yapraklarıdır. Özellikle kurutulmuş olan yapraklarında bulunan etki daha çoktur. Eskiden çiğ bir şekilde yenildiği bilinmektedir. Bugün, macun hali daha etkilidir. Epimedyum flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin bulundurur. Bu maddeler sayesinde fazla güçlü bir afrodizyak kaynağıdır. Kore, Çin ve Japonya’da fareler üstünde yapılan deneylerde sürekli ve düzenli olarak kullanımda farelerin cinsel isteklerinin büyük bir ölçüde arttığı tespit edilmiştir. Aynı durum kişiler için de kesin olarak kanıtlanmıştır.

   Epimedyum uyarıcı bir etkisi de bulunmaktadır. Kadınlarda genital çevreyi uyararak libidoyu yükselttiği bilinmektedir. Aynı olay erkekler için de geçerlidir. Penis çevresindeki kan damarlarını genişleterek güçlü olan bir kan dolaşımını sağlamakta ve cinsel isteği uyandırmaktadır. Epimedyum kadın ve erkeklerde güçlü olan bir afrodizyaktır. Her iki cins için libidoyu yükseltmenin yanında sinir sistemine etki eden güçlü bir ottur. Bu bakımdan yalnızca cinsel işlevler için değil cinsel olan problemler için de etkilidir. Özellikle iktidarsızlık, vajina hassasiyetinin az olması, penis küçüklüğü, erken boşalma problemlerinin çözülmesinde kilit olan noktadır.

   Epimedyumlu Macun

   Cinselliğin yanı sıra yüksek olan tansiyon için de kullanılan epimedyum, ostropoz, dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemlerinin çözümü için de kullanılır. Kadın ve erkek için kullanımı ve dozu değişiklik göstermektedir. Ayrıca tedavi edilmek istenen problem, bu problemin tedavi zamanı gibi değişikliklerde göz ardı edilmemelidir. Yalnız epimedyum, doğal olan bir ilaçtır ve bu bakımdan uzun süreli kullanımında insan sağlığını tehdit edecek bir olaya yol açmayacaktır.

   Epimedyum veya öbür ismiyle azgın teke otu doğanın insanlara sunduğu nimetlerden bir tanesidir. Senelerdir Çin ve öbür Asya ülkelerinde oldukça çok kullanılır. Bugün dahi ilaç sanayisinin göz bebeği olan bitki tam manasıyla Viagra etkisi oluşturmaktadır. Viagra etkisi, azgın teke otunun yanında eski moda kalmaktadır. Azgın teke otu, viagranın etken maddesinin kimyevi karışımlarını doğal bir şekilde barındırmaktadır. Bu bakımdan etkili fakat doğal bir afrodizyak etkisi yaratıyor.

   Azgın teke otunun öbür adı Keşişkülahı’dır. Bu adlandırma onun görünüşünden sebep Anadolu coğrafyasında verilmiştir. Anadolu coğrafyasında da azgın teke olarak bilinen bu bitki en fazla İç Anadolu bölgesinde yetişmektedir. Bitkinin Anadolu’da da  Asya ülkelerinde olduğu gibi  cinsel hayatı destekleyici olan işlevi daha fazla kullanılmaktadır. Bununla beraber bitkinin öbür yararı ise kalp sağlığıdır. Vücutta bazı hormonları aktive eden azgın teke otu, bu bakımdan kalp sağlığına da iyi gelmektedir.

   Azgın teke veya epimedyum olarak geçen bitki; çay, macun veya harici olarak krem biçiminde kullanılabilir. Otun bir özelliği de afrodizyak özelliğinin hem kadın hem de erkek için aynı biçimde olmasıdır. Bu bakımdan hem ekonomik hem de kullanışlıdır. Sadece bayan ve bayların epimedyumu kullanımları, kullanım biçimleri yada kullanım dozları farklılık gösterebilmektedir. Epimedyum bayanlarda adet sancısına da iyi gelmektedir. Yani özellikle bayanların hormonlarının düzenlenmesinde etkilidir. Adet gecikmesi veya adetin şiddetli geçmesi şeklindeki p]]> Sivilceye Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/sivilceye-dis-macunu.html Fri, 30 Nov 2018 18:59:24 +0000 Sivilceye Diş Macunu; Verilecek olan benzersiz tarifi yaparak aknelere kolay bir şekilde veda edilebilir. Günümüzde ise bütün kadınlar ve erkekler temiz ve pürüssüz olan ciltlere sahip olmak için oldukça fazla uğraşır. Sivi Sivilceye Diş Macunu; Verilecek olan benzersiz tarifi yaparak aknelere kolay bir şekilde veda edilebilir. Günümüzde ise bütün kadınlar ve erkekler temiz ve pürüssüz olan ciltlere sahip olmak için oldukça fazla uğraşır. Sivilceler ise kir, sebum, yağ, açık gözenekler, makyaj artığı ve kozmetik ürünler şeklindeki değişik nedenlerden dolayı meydana geliyor. Bazen enfeksiyon da yüzde sivilce çıkmasına sebep olur. Diş macunu ve karbonat kullanmak da bu yöntemlerden bazılarıdır. 

   Diş fırçalamak için kullanılan normal beyaz macunlar veya jel macunları şeklindeki milyonlarca değişik diş macunu ürünü marketlerde yer almaktadır. Fakat eğer diş macununu sivilce tedavisi için kullanacaksa, normal beyaz bir diş macunu kullanılmalıdır. Çünkü beyaz macunların içinde bulunan maddeler jel macunların içindekilere nazaran daha kolay bir şekilde tespit edilebilen ve bilinen maddelerdir. Diş macununu yapılmadan önce elleri temiz olduğundan emin olunmalıdır. Bu mutlaka yapılması gereken bir adımdır. Çünkü ellerde bilinmeyen bakteriler sivilceleri azdırabilir.

   Yüzü kaliteli bir yüz temizleyicisiyle düzgün bir şekilde temizlenir. Yağlı olan bir cilde mi yoksa karma olan bir cilde mi sahip olunmasını öğrendikten sonra buna uygun olan bir yüz temizleyicisi kullanılmalıdır. En iyi olan uygulama eldiven kullanmak veya uygulamayı sünger vasıtasıyla yapmaktır. Kullanılan süngerin de temiz olduğundan emin olunmalı çünkü süngerlerin içerisinde de birçok sürü mikrop yer almaktadır. Küçük olan bir miktar kadar diş macununu süngere veya eldivene konulmasının ardından oldukça ince olan bir tabaka biçiminde ve sivilcenin çevresini dairesel olarak kaplayacak bir biçimde problemli olan çevreye uygulanmalıdır.

   Sivilceye Diş Macunu

   Diş macununun kuruması beklenilmelidir. Birkaç saat veya gece boyu beklenilebilir. Ne kadar beklenileceği tamamen insanın cilt tipinize ve sivilcelerin ne kadar kötü durumda olduğuna bağlıdır. Diş macununu temiz olan bir sünger yardımı ile, sivilceyi patlatmayacak biçimde temizlenmelidir. Diş macununun sivilceyi kurutup sivilcenin boyutunu küçülttüğü fark edilebilir. Sivilceler sıkıldığı zaman daha kolay bir şekilde iyileşeceklerini düşünülür. Aslında yapılan bu durumu daha da kötüleştirmekten başka işe yaramaz. Sivilceler kanar ve yüzde izler bırakır. Bundan kesinlikle kaçınılmalıdır.

   Öneriler, yüzde sivilce bulunuyor ise oldukça dikkatli olunmalıdır, sivilceye sık sık dokunulmamalıdır. Gün içerisinde her saat yüz yalnızca su ile yıkayarak yüzünüzde bulunan fazlalık yağdan kurtulmalıdır. Kişiye uygun ve kaliteli bir yüz temizleyicisi ile yüz günde iki kez yıkanmalıdır. Dışarıdan eve gelindiği zaman yüzde biriken kirden arınmak için hemen yüz yıkanmalıdır. Bu tavsiyelerin hepsi sivilceye meyilli cilt cinsleri için öneriden ziyade zorunluluktur. Eğer bu tavsiyeleri cilt bakımı rutinine eklenir ise, neticelerinden oldukça memnun kalınır.

   Karbonat ve diş macunu kullanarak sivilcelerden kurtulmanın yolları ise, kaliteli bir diş macununa ve karbonata ihtiyaç bulunmaktadır. Öncelikle yüzü bilinen bir markanın yağsız olan bir sabunu ile veya yüz temizleme jeli ile yıkanmalıdır. Daha sonra eşit oranda diş macununu ve karbonatı alınmalı ve iyi bir şekilde karıştırılmalıdır. Karışımı yüzde aknenin yer aldığı yere dairesel hareketler ile uygulanır. Bir gece bu biçimde bekletilir ve sabah yüzü soğuk su ile durulanır. Bu işlemi cilt tertemiz olana değin düzenli bir şekilde uygulanır. Uygulamalardan önce buz veya buhar uygulamasıyla daha verimli neticeler elde edilebilir. Eğer cilt hassas olan yapıda ise, allerjik olup olmadığınızı test etmek için küçük bir miktar kadar diş macununu yüzde küçük bir alana uygulanıp herhangi bir kaşınma veya kızarıklık bulunup bulunmadığına bakılır. Eğer böyle bir durum bulunuyorsa diş macunu kullanmaktan kaçınılır.

   ]]>
   Siyah Noktalara Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/siyah-noktalara-dis-macunu.html Sat, 01 Dec 2018 18:04:37 +0000 Siyah noktalara diş macunu, diş macunu, diş etlerinin temizliğini sağlayarak bakteri ve mikropların oluşmasını engelleyen bir maddedir. Ağız ve diş sağlığı için olmazsa olmazlardan olan diş macunu sayesin de in Siyah noktalara diş macunu, diş macunu, diş etlerinin temizliğini sağlayarak bakteri ve mikropların oluşmasını engelleyen bir maddedir. Ağız ve diş sağlığı için olmazsa olmazlardan olan diş macunu sayesin de insanlar cilt temizliğinde de kullanmaya başlamışlardır. Çünkü diş macunun da besleyici ve temizleyici maddeler bulunmaktadır. Cildimizde de çevresel veya başka sebeplerden dolayı bazı olumsuz durumlar oluşmaktadır. En çok bulunan ve cildimizin yapısını bozan etkenlerden biri de siyah noktalardır. Siyah noktalar tüm bayanların ortak problemi olmaya başlamıştır. Cilt gözeneklerinin içinin ölü hücreler ile cildin ürettiği yağın dolması sonucu siyah nokta diye adlandırdığımız lekeler oluşmaya başlar. Siyah noktalar sivilce oluşumunun ilk basamağıdır. Eğer önlemi alınmaz ise bu noktalar zamanla sivilceye dönüşerek kalıcı hasarlar bırakabilir. Siyah noktalar bazen sarı bazen de siyah renkte görünebilir. Bu cilt sorunundan artık çok basit bir yöntemle yani diş macunu ile kurtulabilirsiniz. Her ev de bulunan diş macunları bu şekilde de kullanıldığı için oldukça kullanışlı ve avantajlıdır. Oldukça da ekonomik olduğu için herkes bu toniği kullanabilir. 

   Siyah Noktalara Diş Macunu
   Siyah Noktalara Diş Macunu Nasıl Uygulanır

   Siyah noktalar için diş macunu nasıl uygulanır beraber öğrenelim. İhtiyacımız olan malzemeler bir adet diş macunu bir adet diş fırçası dır. Kullanılmamış olan bir adet diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu sürülür. Sürülen diş macunun üstüne biraz su atılarak ıslatılır. Yüzümüz de bulunan siyah noktaların üzerine ovalanarak sürülür. Sürülme işlemi yapılırken göze temas etmemesine dikkat etmeliyiz. Sürme işlemi bittikten sonra bir süre yüz de bekletilir. Bekleme süresi bittikten sonra da ılık su ile yüz durulanır. Bir havlu ile kurutulur. Bu işlem hafta da bir uygulanır ise istenilen sonuca çabukça ulaşılabilir. Hassas yüze sahip olanlar bu işlemi on gün de bir uygulamalıdırlar. İşte ev de kolaylıkla yapılacak siyah noktaların yok olması için faydalı olan diş macununu herkes rahatlıkla kullanabilir. Kozmetik ürünlerinin kesin sonuç veremediği bu işlemi ev de kolaylıkla yapabilirsiniz.
   ]]>
   Yüze Diş Macunu Sürmek https://www.macun.gen.tr/yuze-dis-macunu-surmek.html Sun, 02 Dec 2018 03:02:30 +0000 Yüze Diş Macunu Sürmek, Günümüzde bütün kadın ve erkekler temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için oldukça çaba harcamaktadır. Yüzümüzde çıkan sivilceler ve siyah lekeler; kir, yağ, makyaj ve kozmetik ürünleri gibi Yüze Diş Macunu Sürmek, Günümüzde bütün kadın ve erkekler temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için oldukça çaba harcamaktadır. Yüzümüzde çıkan sivilceler ve siyah lekeler; kir, yağ, makyaj ve kozmetik ürünleri gibi farklı farklı sebeplerden ortaya çıkmaktadır. Cildimizde çıkan sivilcelerin yada hafif dereceli sinek ısırıklarında, diş macununu sivilceye yada ısırığın neden olduğu şişliğe sürülüp iki üç dakika bekletilmesi, diş macununun içindeki benzoil peroksit maddesi yardımıyla cilt üzerinde oluşan lekeleri temizlemeye yardımcı olur. Halk arasında hafif dereceli yanıklarda yanığın üzerine diş macunu sürmenin yanığa iyi geldi tahmin edilmekte iken doktorlar tarafından yanığa iyi gelmediği söylenmektedir.

   Yüze Diş Macunu Sürmek
   Diş macununun bilinen diğer faydaları:
   • Döküm tavalarda zamanla meydana gelen ve çıkmayan lekelere kolayca temizleyebilirsiniz.
   • Ayakkabılarınızın özellikle yan tarafında zamanla oluşan Kirve lekelerin üzerine bir miktar diş macunu sürüp nemli bir bezle güzel bağladığınız zaman lekeler den eser kalmadığını göreceksiniz.
   •  Gümüşlükleriniz yada gümüş takılarınızla kararma ve oksitlenme meydana geldiğinde, diş macunu sürüp yaklaşık 12 saat bekletin ve nemli bir bez ile durulayın parlaklığı gözlemleyeceksiniz.
   • Soğan ve sarımsak kokusu ellerinize sinmiş ise ellerimizi diş macunu ile yıkamak kokuyu giderecektir.
   • Hemen hemen mutlaka her evde kendi çocuğumuzun yada torununuzun, evin duvarına boyayla ya da kalemle çizmiş olduğu resimleri diş macunu ile kolayca çıkarabilirsiniz.
   Diş macunu kimyasal bileşiklerden oluştuğu için ve içerisinde bulunan maddelerden dolayı, bir kanıt ve doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle açık yaralara sürülmemeli, arı sokmalarında kullanılmamalı, yanıklarda yanık bölgelerine sürülmemelidir.
   ]]>
   Diş Macunu İle Siyah Nokta https://www.macun.gen.tr/dis-macunu-ile-siyah-nokta.html Sun, 02 Dec 2018 22:00:48 +0000 Diş Macunu İle Siyah Nokta; Siyah noktalarınızdan şikayetçi misiniz Siyah noktanın oluşumunun en önemli sebebi yağ üretimi artışıdır. Cilt gözeneklerinin içinin ölü hücrelerle dolmasıyla oluşan yağ birikimidir. Bazı koz Diş Macunu İle Siyah Nokta; Siyah noktalarınızdan şikayetçi misiniz Siyah noktanın oluşumunun en önemli sebebi yağ üretimi artışıdır. Cilt gözeneklerinin içinin ölü hücrelerle dolmasıyla oluşan yağ birikimidir. Bazı kozmetik ürünlerin cilt gözeneklerini tıkaması, güneş ışığına aşırı maruz kalma, cilt temizliğine dikkat etmeme etkileyebilir. Siyah noktalarımızdan kurtulmanın bir çok yolu vardır. Bunlardan biri de diş macunu. Diş macunu ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar bir çok insanın ortak problemlerinden biridir. Siyah noktalar sivilcenin ilk başlangıcıdır. Yani cilt ölü hücrelerden arındırılarak iyice temizlenmezse sivilceye dönüşebilir. Siyah noktalar bazen sarı renkte de olabilir. Diş macunu ile nasıl bu dertten kurtulabiliriz beraber bakalım. Daha önce kullanılmamış temiz bir diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu koyalım ve siyah nokta olan bölgeye dairesel hareketle fırçalanır ve bir süre durduktan sonra yüz ılık su ile yıkanır. Fırçalama esnasında göz çevresine değdirmemeye dikkat ediniz.
   Diş Macunu İle Siyah Nokta
   Siyah noktalarınızdan kurtulmak için bu tekniği hafta tekniği hafta da bir kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca siyah noktaları bu ve buna benzer yöntemlerle temizlemek tek basına yeterli olmayacaktır. Her gün yüz temizleme jelleri ile temizleyebiliriz. Günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri olan makyajlarımızı gece yapmadan önce temizleme ürünleri ile mutlaka çıkartarak yada bol su ile yıkayarak yatmalıyız.Böylece cildimiz nefes alacak ve siyah nokta, sivilce oluşumunu aza indirgeyecektir. Bol bol su tüketmemiz ve beslenme şeklimize dikkat etmemiz gerekecek. Ortamda bizim görmediğimiz bir  çok bakteri bulunmaktadır. Gün içerisinde bir çok yere temas ediyor elimizi her yere  değdirebiliyoruz. Haliyle ellerimiz tam bir bakteri, mikrop taşıyan bir yuva haline geliyor. Bundan dolayı ellerimiz yüzümüze çok fazla temas ettirmemiz gerekiyor.]]>
   Zencefilli Macun https://www.macun.gen.tr/zencefilli-macun.html Mon, 03 Dec 2018 18:42:58 +0000 Zencefilli macun, direk olarak zencefilin farklı işlemlerden geçirerek toz haline getirilesi ile yapılmaktadır. Zencefilli macunun insanlar üzerindeki mucizevi etkileri nedeni ile çok büyük faydalara neden olmaktadır. Bu etkileri ile Zencefilli macun, direk olarak zencefilin farklı işlemlerden geçirerek toz haline getirilesi ile yapılmaktadır. Zencefilli macunun insanlar üzerindeki mucizevi etkileri nedeni ile çok büyük faydalara neden olmaktadır. Bu etkileri ile insanların gözde besinlerinden biri olmuş olan zencefilli macunun sağlamış olduğu faydalar, bu bitkinin kullanış şekline göre değişiklikler göstermektedir. Zencefilli macun, zencefilin farklı işlemler ile ve farklı maddeler ile karıştırılması ile elde edilmektedir. Tabi ki zencefilli macundan alınacak olan faydalar, bu macunun yapılış şekline ve aynı zamanda kullanım şekline göre de farklılıklar gösterir. Bu macundan alınan fayda büyük derecede etkilenecektir. Zencefilli macun hazırlanırken, içerisine isteğe bağlı olarak şifalı bitkiler koyulabilir. Fakat koyacağınız şifalı bitkilerin kesinlikle zencefilli macunun özelliğini bozmaması gerekmektedir. Aksi durumlarda kullanılacak olan zencefilli macun faydalarını tam olarak göstermez. Zencefilli macun hazırlanışı sırasında aslında en çok sorun olan durum, içerisinde kullanılan malzemelerin çeşitliliğidir. Bu malzemeler çok çeşitli olduğu için hem maliyetli hem de malzeme temini oldukça zor olur. Bu nedenle zencefilli macunu hazır olarak almak çok daha mantıklı olur. Eğer isterseniz bu macunu evlerinizde hazırlayarak daha sağlıklı ürünler elde edebilirsiniz. 

   Zencefilli macun, maddi olarak oldukça maliyetli olabilmektedir. Bu durumun nedeni ise daha önceden de belirttiğimiz gibi içerisinde kullanılan malzeme çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Fakat bu macunun düzenli bir şekilde tüketilmesi ile birçok sorunun çözülmesi ve dertlere deva olması, macuna verilen maddi bütçelerin çok fazla önemsenmemesine neden olmaktadır. Zencefilli macunun insanlar tarafından az tüketilmesinin bir diğer nedeni ise ülkemizde zencefil üretiminin yapılmamasıdır. Bu nedenle birçok insan zencefili bol bir şekilde elde edemez. Bu durum ise direk olarak zencefilli macunun az kullanılmasına neden olur. Zencefilli macun, insanlarda herhangi bir yan etkiye neden olmamaktadır. Fakat bazı insanlarda herhangi bir hastalık ya da sağlık farklılığından dolayı olumsuz durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Özellikle hamilelerde, hassas vücuda sahip olanlarda, birçok maddeye alerjik sorunları olan insanlarda zencefilli macununda yan etki yapması beklenen bir durumdur. Bu nedenle ilk zencefilli macun kullanımında çok dikkat edilmelidir. En küçük beklenmedik durumlarda bile kişinin uzman doktora gitmesinde fayda vardır. 

   Zencefilli Macun
   Zencefilli Macun Faydaları:
   • Zencefilli macun içerisinde çok yüksek oranda zencefil bulunur. Özellikle toz haline getirilmiş olan zencefil, insan vücudunda çok hızlı bir şekilde sindirilerek kana karışır. Bu nedenle zencefilli macunun etkileri çok hızlı bir şekilde insan vücudunda etkili olmaktadır. 
   • Zencefilli macunun en büyük faydalarından biri, içerisinde bulunan maddeler içerisindeki vitamin ve minerallerin insan vücudunda çok mükemmeli bir antibiyotik etkisi göstermesidir. Bu durum özellikle vücuttaki iltihapların ortadan kalması için çok büyük bir ilaç sayılır. Üstelik bu macunun yapılışı sırasında herhangi bir kimyasal kullanılmaması, faydalarının çok daha fazla olmasına neden olmaktadır. 
   • Grip ve öksürük problemlerinde çok hızlı bir etkisi ile zencefilli macun, çok büyük faydalar göstermektedir. Öksürüğü daha ilk kullanımdan itibaren kesen bu macun, aynı zamanda insanlarda bağışıklığın güçlenmesini sağlamaktadır.
   • Düzenli kullanımlarda bir hafta içerisinde insanlarda meydana gelen idrar yolu enfeksiyonlarında zencefilli macun, çok büyük faydalar gösterir. Bu durum özellikle çocuklarda çok etkili olur. Bunun için kullanılacak olan miktar iyi belirlenmelidir. 
   • Tıbbi olarak net bir çözümü olmayan romatizma ağrılarında zencefilli macun önemli etkiler yapmaktadır. 
   <]]> Çinkolu Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/cinkolu-dis-macunu.html Tue, 04 Dec 2018 04:39:10 +0000 Çinkolu diş macunu, ağız bakım ürünlerinde güvenilir ve etkin bir madde olan çinko kokuya neden olan organik bileşenleri yok eder. Diş macunu ise dişlerin yüzeyindeki ve aralarındaki biriken atıkları ağız mukozasına Çinkolu diş macunu, ağız bakım ürünlerinde güvenilir ve etkin bir madde olan çinko kokuya neden olan organik bileşenleri yok eder. Diş macunu ise dişlerin yüzeyindeki ve aralarındaki biriken atıkları ağız mukozasına zarar vermeden temizlemek için kullanılan bir preparattır. Çinkolu diş macununun diğer macunlara nazaran ağız kokusunu giderme özelliği daha fazladır.  Birçok kişinin şikayetçi olduğu ağız kokusu çözüm aranacak bir sorun haline gelmiştir. Doğru mudahele yapıldığında ağız kokusu iyileşen bir hastalıktır.
   Çinkolu Diş Macunu
   Ağız kokusunda diş fırçalamanın etkisi % 33 tür. Ağız kokusu için dişleri fırçalamak ve  çinko içeren diş macunları kullanmak bu oranı artıracaktır. Piyasada çinko içeren diş macunları bulunmaktadır. Bu ürünleri temin ederek bu şikayetleri azaltabiliriz.  Çinkolu diş macunları ile günde 3 defa orta sert bir fırça ile yukarı aşağı yönünde dişleri fırçalamak ağız kokusunun etkisini azaltacaktır. Ağız kokusundan şikayetçi olan insanlar çinko içeren diş macunu kullanarak ağız kokusunu önlemiş olurlar.]]>
   Diş Macunu Maskesi https://www.macun.gen.tr/dis-macunu-maskesi.html Tue, 04 Dec 2018 05:44:29 +0000 Diş macunu maskesi, Günümüzde bütün kadın ve erkekler pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Hayatlarında yaşamış oldukları bazı sıkıntı ve streslerden dolayı, ciltlerinde bazı kızarıklık ve sivilceler meydana gelmek Diş macunu maskesi, Günümüzde bütün kadın ve erkekler pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterler. Hayatlarında yaşamış oldukları bazı sıkıntı ve streslerden dolayı, ciltlerinde bazı kızarıklık ve sivilceler meydana gelmektedir. Yüzümüzde meydana gelen bu rahatsız edici hallerden kurtulmanın bazı yöntemleri vardır. Bunun için en etkili ve tesirini en kısa zamanda gösteren, diş macunu maskesi olmaktadır. Bunun için karbonatlı diş macunu kullanmak bunlardan bazılarıdır. Bazı enfeksiyonlar da yüzde sivilce çıkmasına neden olur. Yüzümüze uygulayacağımız diş macununun normal beyaz bir diş macununu  kullanmak gerekmektedir. 

   Diş Macunu Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler,
   • Beyaz bir diş macunu 
   Diş Macunu Maskesi Uygulanışı,

   Diş macununu uygulamadan önce ellerimizin temiz olmasına dikkat edelim. Sonrasında ise kaliteli bir yüz temizleyicisi ile yüzümüzü iyice temizleyelim. Ardından uygulamayı sünger yardımı ile yada  eldiven kullanarak uygulamayı yapabiliriz.  Küçük bir miktar diş macunu  aldıktan sonra  oldukça ince bir tabaka halinde, sivilcenin çevresine dairesel hareketler yaparak,  sorunlu olan bölge uygulamalıyız. Daha sonrasında ise diş macunu kurumasını beklemeliyiz. Birkaç  saat ya da gece boyu bekletebilirsiniz.  Bekleme süresi sizin elinizdedir.  Sivilceniz  çok büyük ve size sıkıntı veriyorsa daha çok uzun süre diş macunu yüzünüzde  kalabilir. Ardından yüzünüzden diş macununu temiz  bir süngerle iyice temizleyin. Ve bol su ile durulayın.  Sivilceyi  kurutarak sivilcenin ebatının  küçüldüğünü göreceksiniz. 

   Diş Macunu Maskesi
   Diş Macunu Maskesi İçin Öneriler,
   • Yüzümüzde sivilce ve akne var ise oldukça dikkatli olmalısınız.  Sivilceyi sık sık dokunmamalısınız. 
   • Gün içinde sık sık yüzünüzü sadece suyla yıkar iseniz. Yüzünüzdeki fazlalıklardan  kurtulmuş  olursunuz. 
   • Yüzünüze uygun kaliteli bir yüz temizleyicisi ile yüzünüzü günde iki kere yıkamalısınız. 
   Bu önerilerin hepsi sivilceli  ciltlerin ciltler için uygulanmaların zorunlu  olan maddelerdir.  Önerileri günlük cilt bakımınıza  eklediğiniz vakit  sonuçlarından oldukça memnun kalırsınız. 

   Karbonatlı Diş Macunu Maskesi İçin Gerekli Malzemeler,
   • 1 çay kaşığı karbonat
   • 1 çay kaşığı diş macunu 
   Karbonatlı Diş Macunu Maskesi Uygulanışı,

   Öncelikle yüzünüzü sabunla ya da yüz temizleme jeli ile iyice yıkayın.  Daha  sonra eşit miktarlarda diş macunu ile karbonatı alarak iyice karıştırın.  Karışımı yüzünüzde sivilcelerin olduğu yere dairesel hareketlerle uygulayın. Birkaç  saat bu karışım yüzünüzde beklesin ve soğuk su ile durulayın.  Bu işlemi cildiniz tertemiz olana kadar düzenli olarak uygulayınız.  Uygulamalardan önce buz yada  buhar uygulamasıyla da daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer  cildiniz hassas yapıda ise alerjik olup olmadığını test ettirerek daha dikkatli davranmalısınız.  Oldukça basit uygulaması olan bu maskenin,  bir harika sonuçlar  verdiği gözlenir.  Bu çok  pahalı  olan kozmetik ürünler, sivilcelerden kurtulmaya çalışmak oldukça yanlış bir durumdur.  Çünkü kozmetik ürünler deri hücrelerini öldürmektedir.  İçerisinde  barındırdığı kimyasal maddeler de bulunmaktadır. Karbonat,  ciltteki bütün  kirli toprağı,  ciltteki ölü derileri de temizler ve sivilceleri önlemeye yardımcı olur.  Oldukça  etkili ve olumlu sonuçlar  veren,  karbonat diş macunu etkisi çok fazladır.
   ]]>
   Sidra Epimedyumlu Macun https://www.macun.gen.tr/sidra-epimedyumlu-macun.html Tue, 04 Dec 2018 22:45:30 +0000 Sidra Epimedyumlu Macun; Sidra epimedyumlu macun hem erkeklerin hem de bayanların kullanabildiği macun kıvamında içinde cinsel yaşamı güçlendirmek için şifalı bitkiler ve otlar yer alan son derece güçlü bir afrodizyak Sidra Epimedyumlu Macun; Sidra epimedyumlu macun hem erkeklerin hem de bayanların kullanabildiği macun kıvamında içinde cinsel yaşamı güçlendirmek için şifalı bitkiler ve otlar yer alan son derece güçlü bir afrodizyaktır. İçeriğinde yer alan epimedium sayesinde kullanan her insana değişik bir deneyim yaşatan bu macun ile insanlar cinsel hayatı renklenir. Sidra epimedium macun ile erkeklerde iktidarsız, sertleşme ve ereksiyon sorunlarının çözümüne yardımcı olurken, bayanlarda da cinsel olan istek ve arzuyu yükseltmeye yardımcı etkisi ile ünlenmiş olan tamamen doğal ve bitkisel bir macundur.

   Sidra epimedyumlu macun hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği yükselten ender olan ürünlerdendir. Epimedyumlu macun hakkında erkekler memnuniyetlerini her fırsatta dile getirir. Sidra epimedyumlu macun kullanımı, kullanım şekli ve nasıl Kullanılacağı ise, sidra epimedyumlu macun kullanımı son derece pratik ve kolay olan macun kıvamında olup oldukça kuvvetli olan bir afrodizyak macun dur. Sidrak epimedyumlu macunu cinsel aktiviteden 40 dakika önce 1 tatlı kaşığı kadar kullanmak yeterli olur. Sidra epimedyumlu macun kullanım biçimi bakımından kapsüllere nazaran avantaj sağlar. Sidra epimedyumlu macun 240 gramlık cam kutuda satışa sunulmaktadır.

   Sidra epimedyumlu macun içeriği ise, tamamen doğal ve bitkisel olan sidra epimedium macun hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. İçeriğinde yer alan şifalı bitkiler ve otlar sayesinde ereksiyon ve sertleşme sorunlarına yardımcı olabilecek bir üründür. % 100 doğal, bitkisel, katkı ve kimyavi maddesiz afrodizyak sidra epimedyumlu macunun etken maddesi epimedyumdur. Sidra epimedyumlu macun içeriği sayesinde ereksiyon, sertleşme, iktidarsızlık şeklindeki problemlerin çözümüne yardımcı olmaktadır.

   Sidra Epimedyumlu Macun

   Sidra epimediumlu macun hiçbir katkı ve kimyasal madde içermez bu sebepten dolayı gönül rahatlığı ile kullanılabilir. İçeriği tamamen doğal olan ve bitkisel olan bu ürün sayesinde insanın gecelerini renklenirken keyifli bir akşam geçirilebilir. Sidra epimedyumlu macun içeriği bal, dut şurubu, glikoz şurubu, polen, soya unu, epimedyum, keçi boynuzu, yulaf, zencefil, havlıcan, tarçın, lepidyum, american ginseng, ısırgan otu, Sibirya ginsengi, ginkgo biloba, ginseng, bal kabağı, demir dikeni, kola bitkisi, doğala özdeş aroma, Arı Sütü yer almaktadır.  

   Sidra epimedyumlu macunun etkileri, faydaları ve yararları ise, Sidra epimedyumlu macun sertleşme, ereksiyon, iktidarsızlık gibi erkek problemlerine yardımcı olan gıda takviyesidir. Sidra epimedium macun ile cinsel istek ve arzu da yükselecek saatlerce devam eden mutlu bir cinsel deneyim yaşanır. Sidra epimedyumlu macun ayrıca içeriğinde yer alan birçok yararlı ot ve bitki sayesinde de günlük yaşamı desteklemeye yardımcı olur. Sidra epimedyumlu macun üzerinizdeki korku, stres ve tutukluğu atılmasına yardım ederek, değişik bir öz güven ile mutlu bir cinsel deneyim hayata yardımcı olur.

   Sidra epimedyumlu macun yan etkileri ve zararları ise, sidra epimedyumlu macun tamamen bitkisel ve doğal bir içeriğe bulunmaktadır. Doğal olan bir gıda takviyesi olduğu için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Sidra epimedyumlu macun kullanırken 24 saatlik zaman diliminde 1 adet tablet kullanılması tavsiye edilmektedir. Doz aşımı yapılmamalıdır. Sidra epimedyumlu macun doz aşımı yapıldığında gözüken yan etkiler ve zararlar baş dönmesi, mide bulantısı ve ciltte kızarıklıktır. Bunların haricinde bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

   ]]>
   Eniola Macun https://www.macun.gen.tr/eniola-macun.html Wed, 05 Dec 2018 18:18:22 +0000 Eniola macun, Cinsel isteksizliği olanlar, cinsel ilişki süresinde yetersiz olanlar ve cinsel iliski sayısında yetersiz kalanlar için üretilmiştir. Piyasada bulunan ve mevcut uyarıcılar gibi, kimyasal bulunmayan, %100 bitkisel bir ü Eniola macun, Cinsel isteksizliği olanlar, cinsel ilişki süresinde yetersiz olanlar ve cinsel iliski sayısında yetersiz kalanlar için üretilmiştir. Piyasada bulunan ve mevcut uyarıcılar gibi, kimyasal bulunmayan, %100 bitkisel bir üründür.
   • 24 saat etkili bir macundur, sadece seks için kan dolaşımını hızlandıran bir ürün olmamakla birlikte vücuda direnç verir.
   • Tamamen bitkisel olduğundan ötürü herhangi bir yan etkisi yoktur.
   • Hem kadınların hem de erkeklerin kullanmasında sakınca olmayan bir üründür.
   Eniola MacunHangi Durumları Yaşayan Kişiye Fayda Sağlar
   • Cinsel isteksizlik yaşayanlara.
   • Erken boşalma sorunu yaşayanlar.
   • Cinsel birleşme sırasında stres ve korku yaparak ereksiyon yaşayanlar ,yani boşalamayanlar.
   • Cinsel ilişki sayısında eksiklik yaşayanlar.
   • Sperm sayısı normal bir insana göre az olanlar.
   Yaşı ilerlemiş cinsel birleşme isteyen ama yapmakta zorluk çekenler için ve cinsel problemi olanlar tarafından rahatlıkla kullanılabilir.
   Eniola macun ayrıca, cinsel yaşamında hiçbir problemi olmayan ancak cinsel yaşamını daha güçlü ve daha zevkli hale getirmek isteyenler tarafından yaş gözetmeksizin herkes kullanılabilir.
   ]]>
   Uçuğa Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/ucuga-dis-macunu.html Thu, 06 Dec 2018 12:33:48 +0000 Uçuğa Diş Macunu, virüslerin neden olduğu yaygın bir enfeksiyon olan uçuk tıp dilinde herpes simpleks virüsleri olarak adlandırılır. Uçuklar genellikle dudaklarda ve ağız çevresinde oluşur. İçi sıvı dolu kabarcıklar şekl Uçuğa Diş Macunu, virüslerin neden olduğu yaygın bir enfeksiyon olan uçuk tıp dilinde herpes simpleks virüsleri olarak adlandırılır. Uçuklar genellikle dudaklarda ve ağız çevresinde oluşur. İçi sıvı dolu kabarcıklar şeklinde çıkar ve sonrada patlayarak yaraya dönüşürler. Ağrı vererek kişiyi rahatsız eden uçuklar yemek yemeyi, konuşmayı ve gülmeyi zorlaştırır. Uçukların iyileşme süresi de oldukça uzundur. Uçukların oluşmasının temel nedeni büyük olasılıkla küçükken uçuk virüsü kapmış olmanızdır. Bu virüsleri den tamamen kurtulmanın bir yolu yoktur. Ama uçuk çıkmasını azaltma yada önleme yönünde tedaviler uygulanmaktadır.

   Uçuğa Diş Macunu
   Uçuk Tedavisi,

   Uçuğun kesin bir tedavisi yoktur. Uçuk virüsü vücuda girdikten sonra ömür boyu kalır. Ancak zamanla uçukların belirme sıklığı azalabilir. Halk arasında uçuğa diş macunu sürülebileceği zannedilmektedir. Fakat doktorlar uçağa diş macunu sürmenin doğru olmadığını ve hatta diş macunu içerisinde bulunan kimyasal maddelerin uçuğa zarar vereceğini söylemektedir.
   Uçuk çıktıktan sonra evde uçuk belirtisini hisseder hissetmez hemen o bölgeye krem sürerek, uçuğa sıcak veya soğuk kompleks yapılabilir.
   ]]>
   Florlu Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/florlu-dis-macunu.html Thu, 06 Dec 2018 12:53:59 +0000 Florlu Diş Macunu, florür çoğunlukla yer yüzünün her yerinde sıklıkla bulunan doğal minerallerden birisidir. Ayrıca bazı sularda ve gıda maddelerinde florür bulunmaktadır. Özellikle diş çürümelerini engelleme
   Florlu Diş Macunu, florür çoğunlukla yer yüzünün her yerinde sıklıkla bulunan doğal minerallerden birisidir. Ayrıca bazı sularda ve gıda maddelerinde florür bulunmaktadır. Özellikle diş çürümelerini engellemek için içme su kaynaklarının içerisine florür minerali eklenmektedir. 1930 yılında yapılan araştırmalar sonrasın da doğal florür minerali bulunana içme suyu tüketerek büyümüş kişilerde, florür minerali bulunmayan içme suyu tüketen kişilere oranla daha az diş çürümelerinin meydana geldiği tespit edilmektedir. Florürün diş çürüklerini daha aza indirgediğini kanıtladıktan sonra günümüze kadar içme suyunun içerisine florür minerali doğal olarak eklenmektedir. Ayrıca dünya sağlık örgütü, Amerikan diş hekimliği Başkanlığı, ve Amerikan tabipler birliği ile daha pek çok kuruluş özellikle diş çürümelerinin üzerindeki etkisinden dolayı bütün içme su kaynaklarına florür mineralini kullanımı onaylamıştır. Hatta olası diş çürümelerinin önüne geçilmesi içinde florürü diş macunlarında da kullanımı başlamıştır.

   Florlu Diş Macunu Nasıl Etki Etmektedir, florür özellikle diş çürümelerini önlemede büyük yarar sağlamaktadır. Florür çocuklar büyürken hem kemik yapılarında hem de gelişimleri açısından dişlerinde florür birikerek daha çıkmamış olan bebeğin ya da yetişkin kişilerin dişlerinde özellikle diş minesinin sertleşmesinde oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca ağızda mevcut olan yetişkin dişlerinde mine tabakasının sert olmasına da yardımcı olmaktadır. Hatta florür kişinin ağzında doğal bir durum olan remineralizasyon ile demineralizasyon süreci esnasında büyük etkide bulunmaktadır. Florlu Diş MacunuGenellikle yemek tüketildikten sonra tükürükte mevcut olan asitler, diş yüzeyinde bulunan fosforun ve kalsiyumun erimesi şeklinde tanımlanarak demineralizasyona sebep olabilmektedir. Çünkü gıda almadığınızda diğer zamanlarda tükürüğünüz de asit miktarı daha azdır. Ayrıca dişlerde meydana gelen sertliği sağlayarak hem fosforu hem de kalsiyumu yenilemekte yardımcı olmaktadır. Bu işlemede tekrardan mineralizasyon adı verilmektedir. Eğer remineralizasyon işleminde iken diş yapısında florür mevcut ise, önceden birikmiş olan mineraller daha fazla sertleşecektir. Bu sertleşmede dişleri oldukça güçlendirerek daha sonra yaşanacak olan bir demineralizasyon aşamasına kadar da çözülmelerini büyük ölçüde önlemektedirler. Özellikle florür içerikli diş macunu kullanımı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde diş çürümelerini engellemiş olmaktadır.

   Florlu Diş Macunu, günlük hem çocukların hem de yetişkinlerin çok daha sağlıklı ve çürük olmayan dişler için florür içerikli diş macunları ile düzenli olarak dişlerini fırçalaması yeterli gelecektir. Eğer şebeke suyunda doğal olarak yeteri kadar florür içermiyor ise, diş hekiminizden ya da bir çocuk doktorundan florür eksikliğini tamamlamak için florür içerikli damlalar ya da tablet kullanımına başlanabilir. 
   ]]>
   Organik Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/organik-dis-macunu.html Fri, 07 Dec 2018 07:29:37 +0000 Organik Dış Macunu, Rabbim her şeyi ğüzel yarattığı gibi ağzımızdaki 32 dişi de çok güzel yaratmış.Dünyaya geldiğimizde agzımizda hiç diş bulunmuyor.Amazamanı gelince dişlerimiz öyle güzel çıkıyor k Organik Dış Macunu, Rabbim her şeyi ğüzel yarattığı gibi ağzımızdaki 32 dişi de çok güzel yaratmış.Dünyaya geldiğimizde agzımizda hiç diş bulunmuyor.Ama
   zamanı gelince dişlerimiz öyle güzel çıkıyor ki biz bile nasıl olduğunu anlayamıyoruz. Bembeyaz bir diş olarak çıkan dişlerimiz zamanla sararıp çürümeye başlar. Bu yüzdendir ki diş insanların için çok büyük bir yere sahiptir. Görüntü olarak bile kötü gösterebilir. Dişlerimiz kötü gözükmesin diyorsanız  gün içerisinde en fazla 2 defa fırçalamalısınız.Dışarıda satılan bir sürü marka dış macunları satılmaktadır. Hepimizin evinde hemen hemen bu macunlardan vardır. Ama evde de bizler kendi macunumuzu kendimiz yapabiliriz. Özellikle de çocukların yutmalarında  hazır macunlar tehlikeli ola biliyorlar. Ama diyorsanız ki hem çok pahalı olmasın hemde organik olsun diyorsanız, elimizdeki bulunan malzemelerle organik macun yapabiliriz. 

   Organik Diş Macunu
   Organik Dış Macunu malzemeleri
   • 3 yemek kaşığı karbonat
   • 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
   • 15 -20 damla nane (peppermint)yağı
   • Eğer rahatsız olmazsınız içine bir damlada elma sirkesi ekleyebilirsiniz
   Yapılışı: kasenin içine karbonatı hindistan cevizini ve nane yağını üçünü karıştırıp homojen oluncaya kadar karıştırıyoruz ve kapaklı bir kavanoza aktarıp buz dolabı rafında muhafaza ediyoruz.Diş fırçasının üzerine süremezseniz, parmağınız ile sürüp 2 dakika fırçalaya bilirsiniz. Karbonat dişlerin beyazlamasına ve pH dengesini korumaya sağlıyor. Hindistan cevizi yağı da güzel bir tat veriyor. Nane nefesinizi tazeliyor ve bakterileri öldürüyor. Elma sirkesi de bakterilerden arındırıyor.Bence herkesin sağlık açısından kullanmalarında fayda var.

   ]]>
   Padişah Macunu https://www.macun.gen.tr/padisah-macunu.html Fri, 07 Dec 2018 14:44:25 +0000 Padişah Macunu, özellikle cinsel güç artırıcı olarak kullanılmaktadır, ilaç sektörünün eskiden beri cinsel güç artırıcı olarak kullandığı günümüz de halen iktidarsızlık sorunu çekenlerin doğal ilacıdır. Geleneks Padişah Macunu, özellikle cinsel güç artırıcı olarak kullanılmaktadır, ilaç sektörünün eskiden beri cinsel güç artırıcı olarak kullandığı günümüz de halen iktidarsızlık sorunu çekenlerin doğal ilacıdır. Geleneksel Türk kültürünün eşsiz şifa kaynaklarından biri olan Padişah Macunu, yüksek enerji içeren baharat ve otlardan oluşur, macun kelimesi köken itibarı ile Arapça "acn" kelimesinin Türkçeye uyarlanmış halidir, Türkçe de yoğurmak, kıvama getirmek olarak karşılık bulur. İnsan sağlığı konusunda eski tıp ilaçları çeşitle karışımlar ve macunlardan oluşurdu. Uzak Asya, Mısır ve Mezopotamya'da tıbbi ecza malzemesi olarak kullanıldığına dair tarihi bilgiler bulunmaktadır. Bu macunlar her hastalığa göre değişen oranlar da değişik karışımlardı. Anadolu coğrafyasında  hastalıklara karşı koyacak en iyi macunlar Osmanlılar tebasının çoğunu oluşturan Türk eczacılar yapardı. Evliya Çelebi'nin aktardığına göre 1650' li yıllar da İstanbul'da 300 macun dükkanı bulunmakta idi. Padişah macunu veya bir diğer adı kuvvet macunu çeşitli karışımlar ile elde edilir, bir kaç çeşit macun vardır, bunların birkaç tanesi aşağıda açıklanmıştır.

   Padişah Macunu Malzemeleri,

   Topkapı Sarayında Bulunan Padişah Macunu Malzemeleri,
   • 30 gram tarçın,
   • 30 gram karanfil,
   • 30 gr. anason-u imarı,
   • 15 gr. Kereviz tohumu,
   • 15 gr. udul kahr,
   • 31 gr. kebabe,
   • 31 gr. ısırgan tohumu,
   • 33 gr. şalgam tohumu,
   • 31 gr. turp tohumu,
   • 30 gr mastika sakızı
   • 33 gr sinameki
   • 31 gr ak günlük
   • 30 gr üzerlik tohumu
   • 29 gr acı badem yağı
   • 63 gr çörek otu
   • 16 gr misk
   • 190 gr şeker
   • 550 gr bal
   Padişah MacunuPadişah Macunu Malzemeleri Hazırlanışı,

   Demir bir tavanın içinde şekerle bütün baharatlar iyice dövülerek toz haline getirilir, Yarım kg saf bal ile iyice karıştırılır, üç saat dinlendirildikten sonra koyu bir kıvama getirilir, bu macun her sabah ve akşam aç karnına bir çorba kaşığı yaklaşık 19 - 20 gr parçalar halinde yenir. Osmanlı yönetim merkezi olan Topkapı sarayı arşivlerinden elde edilen tarife göre Padişah macunu için şunlar yazılıdır. " İş bu macun, padişah hazinesinden çıkmıştır ki Ortadoğu  ve Fars hekimleri ittifakla Sultan Mehmet Han Hazretlerine terkip edip yapmışlardır. Cümleten nef"i budur ki kimse erlikten kalmış olsa, bir hatun doğurmasa veya bedenin de ne türlü illetler var ise kırk sabah, kırk akşam bu macunu yediği vakit 16 - 21 yaşında yiğit gibi, kadın ise 18 yaşında genç bir kız olur" denilerek macunun gücüne vurgu yapılmıştır, günümüzde ise çocuk sahibi olamayanların vazgeçilmez macunudur.

   Bir Başka Padişah Macunu Malzemeleri,

   Dr Ender Saraç'ın cinsel güç artırıcı, ereksiyon problemini çözen ve sperm sayısını artırmaya yardımcı olan padişah macunu malzemeleri,
   • 1 kg kaliteli bal
   • 2 çorba kaşığı kişniş
   • 3 çorba kaşığı toz zencefil
   • 4 tatlı kaşığı arı poleni
   • 3 çorba kaşığı dövülmüş halde kırmızı ginseng
   • 2 çorba kaşığı kakule
   • 4 tatlı kaşığı Türk kahvesi
   • 100 gr dövülmüş çam fıstığı
   Padişah Macun Yapılışı,

   Yukarıda belirtilen tüm malzemeler bir kapta iyice macun kıvamına gelene kadar karıştırılır, Daha sonra elde edilen karışım her sabah ve akşam aç karnına bir çorba kaşığı yenilir, şeker problemi olanlar hekim tavsiyesine göre hareket etmelidir.
   ]]>
   Manisa Mesir Macunu https://www.macun.gen.tr/manisa-mesir-macunu.html Fri, 07 Dec 2018 21:41:23 +0000 Manisa Mesir Macunu, Manisa denilince ilk akla gelen yiyeceklerin başında gelen Meşur Manisa macununun  41 çeşit baharattan  ve şifalı otlardan oluşan bir macun çeşidi olduğu bilinmektedir. Mesir kelimesi anlamı itibariyle Manisa Mesir Macunu, Manisa denilince ilk akla gelen yiyeceklerin başında gelen Meşur Manisa macununun  41 çeşit baharattan  ve şifalı otlardan oluşan bir macun çeşidi olduğu bilinmektedir. Mesir kelimesi anlamı itibariyle dilimizde gezilip görülecek yer, gezi alanı anlamında kullanılmaktadır.

   Anadolu ile Ön Asya’nın köklü ve çok eski bir geleneğinden gelen Mesir'in kökeni itibariyle  5000 yıl öncesinde bile değer kazandığının örneklerini görmek mümkündür. Bilinen Tıp kitaplarının bir kısmında yapılışı itibariyle Mesir'e çok benzeyen bir macunun Sümerliler devrinde kullanıldığını öğrenmekteyiz. İlk olarak Sümerlilerin bilinen şehirlerinden birisi olan ünlü NİPPUR şehrinde de ana maddesi İSİN adı verilen bir bitkisel ot ile çeşitli baharatları kaynatarak bir çeşit macun elde edilerek bunu altın kapta saklayıp uygun mevsim olan ilkbahar aylarının gelmesiyle birlikte hastalara ikram edilirdi. Benzer şekilde hazırlanmış çeşitli macunların birçok dertlere şifa olduğu düşünüldüğünden Ön Asya ve Anadolu medeniyetlerinde dağıtıldığı ve yaygın bir şekilde kullanıldığını kaynaklarda açıkça görebiliriz.

   Manisa Mesir Macunu

   Mesir Macunu; başarılı ve ünlü hekim ve Mutasavvıf Hekim Merkez Efendi tarafından bulunmuştur.  Yavuz Sultan Selim'in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi  Ayşe Hafsa Sultanilk kez hastalanınca denenmiştir.

   Manisa Valisi Şehzade Mustafa'ya Kanuni Sultan Süleyman tarafından validesinin hastalığı sebebiyle acil bir mektup gönderilir. Hafza Sultan'ın bir hastalığa yakalandığını fakat hekimlerin bütün çabalarına rağmen iyi edilemediği yazılıdır.

   Bu sırada Manisa’da bulunan Merkez Efendi'ye vaziyet anlatılır. Bunun üzerine Merkez Efendi tarafından yoğun bir çalışmanın ürünü olan ilacı macun haline getirmeyi başardı.  41 muhtelif baharattan ürettiği macunu saraya sunar. Hafza Sultan, Merkez Efendi tarafından üretilmiş olan bu macun sayesinde sağlığına tekrar kavuşur, sıhhat bulur. Bu olaydan sonra hem asıl adı Musa bin Muslihiddin bin Kılıç olan Muslihiddin Merkez Efendinin ünü hem de ürettiği macunun ünü imparatorluk sınırlarını aşar ve günümüze kadar kullanımı devam etmektedir. Daha sonra ise halk tarafından büyük bir ilgi karşılanan macun tüm halka  dağıtılmaya başlandı ve dilden dile dolaşan mesir macununun tarifi keşfedilmiş ve insanlar tarafından yapılmaya başlanmıştır. Manisa'da her yıl gerçekleştirilen Mesir Macunu Festivali (Mesir Bayramı olarak bilinir) büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır. Mesir Bayramı'nda Manisa'da Sultan Camii'nin minarelerinden atılarak halka dağıtılır.

   Mesir macunun asıl yapında kullanılan 41 çeşit baharattan bazılarının doğada bulunmaması sebebiyle diğer muhtelif baharatlar yardımıyla yapıldığı bilinmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;  Tiryak, Zerdecub, Hardal, Zencefil, İksir, Tiryak, Galanya, Havlıcan, Anason, Sakız, Krem tartar, Kişniş,  Safran, Tarçın, Udülkahr, Misrafi, Meyan Kökü, Kalemi Barit ve Raziyanedir.

   Mesir macununun bilinen genel özelliklerinin başında hoş lezzeti ve kokusu gelir. Vücuda sağladığı kuvvetin yanı sıra kalbi ferahlatır ve dimağı (zihin) kuvvetlendirir. Aynı zamanda da dikkat becerisini artırır, nefes darlığı ve baş dönmesine iyi gelir. Faydalarının saymakla bitiremediğimiz bu macunun aynı zamanda da sırt ve bel ağrılarına, romatizmaya iyi geldiği bilinmektedir.

   ]]>
   Bitkisel Diş Macunu https://www.macun.gen.tr/bitkisel-dis-macunu.html Sat, 08 Dec 2018 11:35:54 +0000 Bitkisel Diş Macunu, Doğal bitkilerden üretilen diş macunlarına bitkisel diş macunu denir. Son zamanlarda özellikle de sağlık tedavilerinde bitkisel ürünler tercih edilmektedir. Ağız ve diş sağlığımız için kullandığ Bitkisel Diş Macunu, Doğal bitkilerden üretilen diş macunlarına bitkisel diş macunu denir. Son zamanlarda özellikle de sağlık tedavilerinde bitkisel ürünler tercih edilmektedir. Ağız ve diş sağlığımız için kullandığımız ürünler vücudumuza zarar verebiliyor. Bu konuda doğal, bitkisel ürünler kullanmanız sağlığınız acısından çok faydalı olacaktır. Bitkisel diş macunları tamamen bitkilerden olup kimyasal maddeler kullanılmadan üretilen diş macunlarıdır.

   Neden Bitkisel Diş Macunu Kullanmalıyız; Kullandığımız normal diş macunları çok fazla kimyasal madde içermektedir. Bu macunlar dişleriniz için çok faydalı gibi görünse de bazı hastalıkları da yanında getirdiği uzmanlar tarafından belirtilmiştir. İçerisinde bulunan sodyum florür kanserojen bir madde olup
   aşırı dozda alındığında insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Sindirim sisteminin bozulması, zeka geriliği, beyinde tahribat, kanser gibi hatalıklar bunların başlıcalarıdır. İçerisinde bulunan tatlandırıcılardan dolayı çocuklarınız bilerek veya bilmeden yutabilir. Yukarıda belirttiğim gibi aşırı doz alındığında derken bunu anlatmaya çalıştım. Diş macunu kullanan çocuklarınızı bu konuda uyarınız. Gerekirse sizin kontrolünüzde kullansınlar veya hiç uğraşmayıp, bitkisel diş macunu kullanmasını öneriniz. Hem bu hastalık risklerinden korunmuş olur hemde ağız ve diş sağlığı için daha faydalıdır. Şimdi bitkisel, doğal diş macunu hangi malzemelerden yapılır onu ve hazırlanışını anlatalım.

   Bitkisel Diş Macunu
   Bitkisel diş macunu için gerekli malzemeler;
   • 2 Yemek kaşığı doğal zeytinyağı 
   • 2 Yemek kaşığı kaya tuzu (deniz tuzu daha iyi olur) 
   • 8 Yemek kaşığı karbonat (temizleyici etkisi için)
   • Yarım çay kaşığı portakal veya limon yağı (tatlandırıcı özelliği için)
   • Yarım çay kaşığı nane veya kekik yağı (çay ağacı yağı bulabilirseniz daha iyi olacaktır)
   Bitkisel diş macunu hazırlanışı;

   Temin ettiğimiz bu malzemeleri bir kapta buluşturup, macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Eğer macun kıvamı sizin için fazla katı veya sulu diyorsanız karbonat veya zeytinyağı ile ayarlanabilir. kullandığımız malzemeler tamamen bitkisel olduğu için hiç bir sakınca teşkil etmeyecektir.
   Zaten bir kaç gün kullanın sonrasında etkisini görüp, normal diş macunlarından vazgeçeceksiniz. Ağzınızda  nane ve limon ferahlığı olacaktır. Bu sizde ağız kokunuzu alıp yerine güzel kokular salgılamanıza neden olacaktır. Sigara, soğan, sarımsak gibi kokulardan da kurtaracaktır. Adı üstünde olduğu gibi bitkisel diş macunu kullanın eşinize, dostlarınıza tavsiye edin. Sağlıklı dişler mutlu gülüşler, sizlerin olsun.  
   ]]>
   Mesir Macunu https://www.macun.gen.tr/mesir-macunu.html Sun, 09 Dec 2018 00:24:02 +0000 Mesir macunu, Mesir macunu şifalı otlardan ve 41 çeşit baharattan yapılan bir macun türüdür. İlk olarak meydana çıktığı yıllar Yavuz Sultan Selim'in eşi Ayşe Hafsa Sultan hastalanınca o zamanın ünlü ve başarılı hekimi M Mesir macunu, Mesir macunu şifalı otlardan ve 41 çeşit baharattan yapılan bir macun türüdür. İlk olarak meydana çıktığı yıllar Yavuz Sultan Selim'in eşi Ayşe Hafsa Sultan hastalanınca o zamanın ünlü ve başarılı hekimi Merkez Efendi adıyla tanınan Manisa bimarhanesinin (akıl hastanesinin) ilk başhekimi olan Merkez Efendi olarak tanınan Musa bin Musluhiddin bin kılıç Manisa'ya gelmeden önce Denizli'de yaşadığı ve 41 şifalı bitkiden yaptığı macunu hastalara ilaç olarak verdiği ve Manisa'ya geldiğinde devam ettiğimdöylenir, önceleri para ile sattığı daha sonra ise istek artıp halk tarafından ilgi görünce halka da dağıtılmaya başlanmış, dilden dile dolaşmaya başlayan Mesir macununun tarifi öğrenilmiş ve insanlar tarafından da yapılmaya başlanmıştır.
   Mesir macunun genel özelliği olarak şifalı olduğu bilinmektedir. Hoş kokusu be lezzetidir. Mesir macunu kalbe ferahlık verir, vücuda kuvvet, dimağı (zihni) kuvvetlendirir, siniri yatıştırır, baş dönmesine, siniri yatıştırır, dikkati arttırır, sırt ağrısı, bel ağrısı, siyatik ve romatizmaya iyi gelmektedir, göğsü yumuşatır, kanı temizler, idrar zorluğunu giderir ve iştahı açar, kolestrolü ve hiper tansiyonu düzenlediğini ve vücudun şeker dengesini düzenlediği söylenir.
   Manisa'da her yıl 15 Nisanda mesir şenlikleri düzenlenir. Mesir şenlikleri başlamadan önce Sultan Camiinde kazanlar içinde macunlar kaynatılır. Halk oyunları oynanır, Merkez Efendinin Hafza Sultanı Mesir macunu ile iyileştirdiği canlandırılır. Manisa Sultan Camiinden, halka Mesir macunu dağıtılır.

   Mesir Macunu
   Mesir macununun içerisinde bulunan bitkiler; Tarçın, yeni bahar, karanfil, karabiber, hardal tohumu, çörek otu, kişniş, anason, zencefil, tarçın çiçeği, Hindistan cevizi, zerdeçal, rezene, sinemeki, kebabiye, sarı halile, vanilya, darı fülfül, kakule, zulunba, havlıcan, hıyarşembe, iksir, kimyon, safran, galanga, meyan balı, şamlı şaşlı,çam sakızı mirsafı, limon kabuğu bitkilerin karışımı ile bu şifalı Manisa'nın Mesir macunun elde edilir.
   Mesir macununun yapımında kullanılan asıl baharatların doğada bulunmadığı bu nedenden mevcut baharatlardan yapılmaya devam edilmektedir.
   Geniş halk kitlesinin inanışına göre Mesir macunundan yiyen kişiyi zehirli hayvanların sokmayacağına inanırlar. Çocuğu olmayan yerse çocuğunun olacağına, Nevruz gününde ağır hasta olanlar macunu yendiğinde iyileştikleri, evlenecek çağda olan kızların o yıl yerse evleneceğine inanırlar. Çocuk hastalıklarında faydalı olduğu söylenir.
   ]]>