Bitkisel Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
09 Temmuz 2024

Bitkisel Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bitkisel Diş Macunu

Doğal bitkilerden üretilen diş macunlarına bitkisel diş macunu denir. Son zamanlarda, özellikle de sağlık tedavilerinde bitkisel ürünler tercih edilmektedir. Ağız ve diş sağlığımız için kullandığımız ürünler vücudumuza zarar verebiliyor. Bu konuda doğal, bitkisel ürünler kullanmanız sağlığınız açısından çok faydalı olacaktır. Bitkisel diş macunları tamamen bitkilerden olup kimyasal maddeler kullanılmadan üretilen diş macunlarıdır.

Neden Bitkisel Diş Macunu Kullanmalıyız?

Kullandığımız normal diş macunları çok fazla kimyasal madde içermektedir. Bu macunlar dişleriniz için çok faydalı gibi görünse de bazı hastalıkları da yanında getirdiği uzmanlar tarafından belirtilmiştir. İçerisinde bulunan sodyum florür, kanserojen bir madde olup, aşırı dozda alındığında insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Sindirim sisteminin bozulması, zekâ geriliği, beyinde tahribat, kanser gibi hastalıklar bunların başlıcalarıdır. İçerisinde bulunan tatlandırıcılardan dolayı çocuklarınız bilerek veya bilmeden yutabilir. Yukarıda belirttiğim gibi aşırı doz alındığında derken bunu anlatmaya çalıştım. Diş macunu kullanan çocuklarınızı bu konuda uyarınız. Gerekirse sizin kontrolünüzde kullansınlar veya hiç uğraşmayıp, bitkisel diş macunu kullanmasını öneriniz. Hem bu hastalık risklerinden korunmuş olur hem de ağız ve diş sağlığı için daha faydalıdır.

Bitkisel Diş Macunu İçin Gerekli Malzemeler

  • 2 Yemek kaşığı doğal zeytinyağı
  • 2 Yemek kaşığı kaya tuzu (Deniz tuzu daha iyi olur)
  • 8 Yemek kaşığı karbonat (Temizleyici etkisi için)
  • Yarım çay kaşığı portakal veya limon yağı (Tatlandırıcı özelliği için)
  • Yarım çay kaşığı nane veya kekik yağı (Çay ağacı yağı bulabilirseniz daha iyi olacaktır)

Bitkisel Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Temin ettiğimiz bu malzemeleri bir kapta buluşturup, macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Eğer macun kıvamı sizin için fazla katı veya sulu diyorsanız karbonat veya zeytinyağı ile ayarlanabilir. Kullandığımız malzemeler tamamen bitkisel olduğu için hiçbir sakınca teşkil etmeyecektir.

Zaten birkaç gün kullanın sonrasında etkisini görüp, normal diş macunlarından vazgeçeceksiniz. Ağzınızda nane ve limon ferahlığı olacaktır. Bu, sizde ağız kokunuzu alıp yerine güzel kokular salgılamanıza neden olacaktır. Sigara, soğan, sarımsak gibi kokulardan da kurtaracaktır. Adı üstünde olduğu gibi bitkisel diş macunu kullanın, eşinize, dostlarınıza tavsiye edin. Sağlıklı dişler, mutlu gülüşler sizlerin olsun.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni