Parodontax Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Parodontax Diş Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Paradontax diş macunu, İçeriğinde bulunan yüksek orandaki sodyum bi karbonat dişlerin beyazlamasında etkili olurken diş üzerindeki kahve, sigara ve çay kullanımı sonucunda meydana gelen nikotin kalıntılarını dişi ve diş minesini aşındırma yapmadan gidermektedir.

Paradontax'in diğer diş macunlarından farkı

Diğer diş macunları fazla köpürürken Paradontax içerisinde bulundurmuş olduğu bir karbonat sayesinde köpük oluşumunu aza indirir ve köpürme olmamasına rağmen dişlerde ve diş etlerinde etkin bir beyazlık sağlamaktadır. Fazla köpüren diş macunlarında macunun içerisindeki etken maddenin diş yüzeyinde kalma oranı düşmektedir. Bu yüzden dişin temizliğinde mümkün mertebe az köpüren diş macunları tercih edilmektedir. Diğer diş macunlarına oranla tamamen doğal bir ürün olan Paradontax yaklaşık olarak %75 doğal bitki özlerini içerdiğinden tadı diğer diş macunlarına göre daha özeldir ve güzeldir.

Paradontax diş macunu kullananlar ilk hafta iyi tat aldığı pek söylenemez ancak devamlı kullanılması durumunda kalitenin farkına varılacaktır. Parandontax diş macunun tadının tuzu andırıyor olması içeriğinde bulanan bir karbonattan kaynaklanmaktadır. Keskin tadını ise; adaçayı, papatya, nane, mira, ratanya gibi bitki özlerinden almaktadır. Bilindiği üzere papatyanın iyileştirici özelliği, mira bitkinin kanamayı durdurması, ratanya bitkisinin doku büzücü etkiyi sahip olduğu, nanenin nefes tazeleyici ve ferahlatıcı etkiye sahip olduğu ve bu bitkilerin dişlerde ve diş etlerinde antibakteriyel özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Paradontax diş macununun diş etlerini güçlendirdiği klinik olarak da kanıtlanmış olup dişlerin üzerindeki pütürlü oluşumun önüne geçmektedir. Diş eti kanamalarının bitkisel içeriği sayesinde önlerken; soğuk, sıcak hatta ve hatta fırçalama ile dişlerde ağrı ve sızıya neden olan kişilerde bile düzenli Paradontax kullanımı işe yaramaktadır.

Paradontax diş macunu, florürlü, florürsüz ve beyazlatıcı olmak üzere toplamda 3 farklı çeşidi vardır. Bu üç üründe doğru ve düzenli kullanıldığı takdirde ağız ve diş sağlığını korumada oldukça etkilidirler.

Parodontax Diş Macunu Yorumları

soru

seckin

10 Mayıs 2024 Cuma

Dis etlerimde sisme ce kalkmalar meydana geliyor devamli kullansam vu sorundan kurtulabilirmiyim

Cevap yaz
cevap

Yetiş

10 Mayıs 2024 Cuma

Merhaba, paradontax diş macununun diş etleri üzerinde çok büyük etkileri bulunmaktadır. Normal macunlara göre daha az köpüren bu diş macununu düzenli olarak günde en az iki kez olmak üzere kullanmanız tavsiye edilir. Bunun yanında yumuşak bir diş fırçası tercih etmelisiniz.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Macun Tarifi ve Malzemeleri

Macun Tarifi ve Malzemeleri

Termal Macun Kullanımı

Termal Macun Kullanımı

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Diş Macunu Nasıl Yapılır?

Öksürük Macunu Tarifi ve Malzemeleri

Öksürük Macunu Tarifi ve Malzemeleri

Ceviz Macunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ceviz Macunu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Epimedium Macun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Epimedium Macun Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ahşap Macunu Nasıl Uygulanır

Ahşap Macunu Nasıl Uygulanır